gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al 4500 basischoolleerlingen hebben Dordrecht ontdekt

Voor het achtste jaar op rij is de Sura-tour georganiseerd. Een gratis en interactieve ontdekkingstocht, speciaal ontwikkeld voor basisschoolleerlingen uit groep 6 en 7. Sinds de start in 2007 hebben ruim 4500 leerlingen uit de Drechtsteden Dordrecht verkend. Dat maakt Dordrecht Marketing bekend.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Het doel van de tour is de jeugd op jonge leeftijd kennis te laten maken met de geschiedenis van Dordrecht en zijn elk jaar een groot succes. Al bijna tweehonderd schoolklassen hebben eraan deelgenomen. De rondreis begint bij Intree Dordrecht en eindigt op de toren van de Grote Kerk.

"Scholieren leren op een interactieve manier de stad écht kennen en zijn na een ontdekkingstocht laaiend enthousiast over alle indrukken. We vinden het belangrijk dat kinderen uit de stad en de regio ervaren dat Dordrecht een prachtige stad is met een onmiskenbare rol in de Nederlandse geschiedenis." zegt Gerben Baaij, directeur Dordrecht Marketing. 

Niet alleen scholen uit Dordrecht worden uitgenodigd, sinds vorig jaar wordt de tour ook aangeboden aan scholen uit de Drechtsteden. Daarbij speelt de Waterbus een grote rol. Zij mochten net als vorig jaar kosteloos gebruik maken van de Waterbus.

Komend schooljaar verwacht Dordrecht Marketing de tour aan ruim 1200 leerlingen aan te bieden. In oktober starten de volgende ontdekkingstochten die door lopen tot mei 2016. Scholen uit Dordrecht en de regio kunnen ook dit jaar weer kosteloos deelnemen. 

Foto: Fokko van der Straaten

Lees ook

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.