Dordrecht, Netherlands

Al 4500 basischoolleerlingen hebben Dordrecht ontdekt

Voor het achtste jaar op rij is de Sura-tour georganiseerd. Een gratis en interactieve ontdekkingstocht, speciaal ontwikkeld voor basisschoolleerlingen uit groep 6 en 7. Sinds de start in 2007 hebben ruim 4500 leerlingen uit de Drechtsteden Dordrecht verkend. Dat maakt Dordrecht Marketing bekend.
Jan Bouwens | 16 juni 2015 11:11 | Aangepast op 16 juni 2015 11:11
Het doel van de tour is de jeugd op jonge leeftijd kennis te laten maken met de geschiedenis van Dordrecht en zijn elk jaar een groot succes. Al bijna tweehonderd schoolklassen hebben eraan deelgenomen. De rondreis begint bij Intree Dordrecht en eindigt op de toren van de Grote Kerk.

"Scholieren leren op een interactieve manier de stad écht kennen en zijn na een ontdekkingstocht laaiend enthousiast over alle indrukken. We vinden het belangrijk dat kinderen uit de stad en de regio ervaren dat Dordrecht een prachtige stad is met een onmiskenbare rol in de Nederlandse geschiedenis." zegt Gerben Baaij, directeur Dordrecht Marketing. 

Niet alleen scholen uit Dordrecht worden uitgenodigd, sinds vorig jaar wordt de tour ook aangeboden aan scholen uit de Drechtsteden. Daarbij speelt de Waterbus een grote rol. Zij mochten net als vorig jaar kosteloos gebruik maken van de Waterbus.

Komend schooljaar verwacht Dordrecht Marketing de tour aan ruim 1200 leerlingen aan te bieden. In oktober starten de volgende ontdekkingstochten die door lopen tot mei 2016. Scholen uit Dordrecht en de regio kunnen ook dit jaar weer kosteloos deelnemen. 

Foto: Fokko van der Straaten

Lees ook

FC Dordrecht geeft voorsprong pijnlijk uit handen tegen RKC: 1-2

FC Dordrecht heeft maandagavond een pijnlijke nederlaag geleden tegen RKC Waalwijk. Aan de Krommedij...

Kleine windmolen op eigen erf om zelf stroom op te wekken: 'Extra stap in de goede richting'

Hoe zorg je ervoor dat je dag én nacht zoveel mogelijk stroom zelf opwekt? Zeker voor grote bedrijve...

De nieuwe verlichting op deze brug wordt vleermuisvriendelijk

Weggebruikers op de N915 en Brug over de Noord bij Alblasserdam kunnen de komende maanden beperkt hi...

Eerste gerestaureerde glas-in-loodraam van de Grote Kerk onthuld

In de Grote Kerk in Dordrecht is dit weekend het eerste gerestaureerde glas-in-loodraam feestelijk o...

Agatha wordt op jubileumfeest van vrouwenclub zélf verrast: 'Ik sta te trillen op mijn benen'

Een feestelijk tintje had de 80-jarige jubileumviering van de Dordtse afdeling van vrouwenvereniging...

'Internist uit Dordrecht randde studenten en patiënten aan bij medisch onderzoek'

Een voormalig internist van het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam zou drie coassistenten en twee pati...