gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al 4500 basischoolleerlingen hebben Dordrecht ontdekt

Voor het achtste jaar op rij is de Sura-tour georganiseerd. Een gratis en interactieve ontdekkingstocht, speciaal ontwikkeld voor basisschoolleerlingen uit groep 6 en 7. Sinds de start in 2007 hebben ruim 4500 leerlingen uit de Drechtsteden Dordrecht verkend. Dat maakt Dordrecht Marketing bekend.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Het doel van de tour is de jeugd op jonge leeftijd kennis te laten maken met de geschiedenis van Dordrecht en zijn elk jaar een groot succes. Al bijna tweehonderd schoolklassen hebben eraan deelgenomen. De rondreis begint bij Intree Dordrecht en eindigt op de toren van de Grote Kerk.

"Scholieren leren op een interactieve manier de stad écht kennen en zijn na een ontdekkingstocht laaiend enthousiast over alle indrukken. We vinden het belangrijk dat kinderen uit de stad en de regio ervaren dat Dordrecht een prachtige stad is met een onmiskenbare rol in de Nederlandse geschiedenis." zegt Gerben Baaij, directeur Dordrecht Marketing. 

Niet alleen scholen uit Dordrecht worden uitgenodigd, sinds vorig jaar wordt de tour ook aangeboden aan scholen uit de Drechtsteden. Daarbij speelt de Waterbus een grote rol. Zij mochten net als vorig jaar kosteloos gebruik maken van de Waterbus.

Komend schooljaar verwacht Dordrecht Marketing de tour aan ruim 1200 leerlingen aan te bieden. In oktober starten de volgende ontdekkingstochten die door lopen tot mei 2016. Scholen uit Dordrecht en de regio kunnen ook dit jaar weer kosteloos deelnemen. 

Foto: Fokko van der Straaten

Lees ook

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

fatbike 1

Komt er een fatbikeverbod in Papendrecht? Gemeenteraad verdeeld over aanpak

Het leek een gelopen race, maar het tijdelijk college van Papendrecht krijgt een voorgesteld fatbikeverbod niet zomaar door de raad. Vanuit de gemeenteraad klinkt er donderdagavond namelijk veel kritiek op het plan. Zo wordt er geopperd om eerst meer te handhaven op de bestaande regels. “Ik denk dat er flinke boetes moeten worden uitgedeeld voordat het anders wordt”, vertelt D66-raadslid Trijntje van Es.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”