gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al 4500 basischoolleerlingen hebben Dordrecht ontdekt

Voor het achtste jaar op rij is de Sura-tour georganiseerd. Een gratis en interactieve ontdekkingstocht, speciaal ontwikkeld voor basisschoolleerlingen uit groep 6 en 7. Sinds de start in 2007 hebben ruim 4500 leerlingen uit de Drechtsteden Dordrecht verkend. Dat maakt Dordrecht Marketing bekend.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Het doel van de tour is de jeugd op jonge leeftijd kennis te laten maken met de geschiedenis van Dordrecht en zijn elk jaar een groot succes. Al bijna tweehonderd schoolklassen hebben eraan deelgenomen. De rondreis begint bij Intree Dordrecht en eindigt op de toren van de Grote Kerk.

"Scholieren leren op een interactieve manier de stad écht kennen en zijn na een ontdekkingstocht laaiend enthousiast over alle indrukken. We vinden het belangrijk dat kinderen uit de stad en de regio ervaren dat Dordrecht een prachtige stad is met een onmiskenbare rol in de Nederlandse geschiedenis." zegt Gerben Baaij, directeur Dordrecht Marketing. 

Niet alleen scholen uit Dordrecht worden uitgenodigd, sinds vorig jaar wordt de tour ook aangeboden aan scholen uit de Drechtsteden. Daarbij speelt de Waterbus een grote rol. Zij mochten net als vorig jaar kosteloos gebruik maken van de Waterbus.

Komend schooljaar verwacht Dordrecht Marketing de tour aan ruim 1200 leerlingen aan te bieden. In oktober starten de volgende ontdekkingstochten die door lopen tot mei 2016. Scholen uit Dordrecht en de regio kunnen ook dit jaar weer kosteloos deelnemen. 

Foto: Fokko van der Straaten

Lees ook

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.