Dordrecht, Netherlands

Al één leerling voor hooggevoelige school

De school voor hooggevoelige leerlingen, IBBO 'Ik Ben Bewust' Eklogiet, heeft al 1 leerling. Deze kinderen reageren veel sterker op prikkels en dat geeft problemen in het reguliere onderwijs.
Sofia Letova | 22 juni 2017 16:48 | Aangepast op 22 juni 2017 16:48
Hooggevoelige kinderen hebben daarom kleinschaliger onderwijs nodig en veel persoonlijke begeleiding. De school moet wel voldoen aan de wettelijke eisen, maar dat kan ook op een alternatieve manier. "In plaats van dat we met de leerlingen een wandeling buiten gaan maken, laten wij ze de bomen tellen. Dat is dan onze rekenles", zegt directeur Petra Roelofs.

Zoals het er nu voorstaat, start de school in september. Behalve een school, organiseert Petra ook maandelijks inloopcafés om meer bekendheid te geven aan hooggevoeligheid. Langskomen kost een tientje, maar het geld gaat naar de school.

Lees ook

Explosief dat werd gevonden in Amstelwijck tot ontploffing gebracht

Het explosief uit de Tweede Wereldoorlog dat onlangs bij bodemonderzoek in de Dordtse Amstelwijck we...

‘Wall of Love’ groeit verder: al duizenden hartjes verzameld van mensen wereldwijd

Kom je ook een fotohartje toevoegen aan de ‘Growing Wall of Love’? Deze muur vol foto's, berichten e...

6,1 miljoen illegale pillen gevonden in loods, burgemeester grijpt in

Burgemeester Marco Oosterwijk heeft een loods in Ridderkerk voor drie maanden gesloten. In oktober w...

Deze nieuwe slogan moet Dordrecht beter op de kaart zetten

'Het begint in Dordrecht' is de nieuwe slogan van de stad. De leus is bedoeld om de stad sterker in ...

Toeristen cruisen massaal naar Dordrecht deze maand en dit is waarom

Het worden drukke Dordtse Decemberdagen: er meren in een maand liefst 66 cruiseschepen aan, met in t...

Let op: Papendrechtsebrug (N3) nacht dicht

Weggebruikers die maandagavond en -nacht van Papendrecht naar Dordrecht moeten of andersom, moeten r...