Dordrecht, Netherlands

Al-Fath Moskee in Dordrecht ontvangt donatie uit Saudi-Arabië

De Dordtse Al-Fath Moskee heeft in 2010 een donatie vanuit Saudi-Arabië ontvangen, zo melde het NPO-programma Nieuwsuur gisterenavond in een reportage.
Alka Goos | 24 april 2018 10:55 | Aangepast op 24 april 2018 10:55
Het gaat om een bedrag van $88.888 dollar dat is overgemaakt door de Saoedische ambassade. Oud-bestuursleden geven echter aan dat dit bedrag meerdere keren is overgemaakt. Volgens de reportage van Nieuwsuur worden er ook omstreden predikanten uitgenodigd, vrouw onvriendelijke preken verteld en is er een terreurverdachte actief. De gemeente blijkt niet op de hoogte te zijn van al deze activiteiten.

De gemeente Dordrecht, is zoals met alle geloofsinstanties in Dordrecht, in gesprek met de moskee. Volgens Christien ter Linde, woordvoerder van de burgemeester, is dit om de balans in de samenleving te bewaren. "Als er intolerantie gepreekt wordt, spreekt de burgemeester een gemeenschap hierop aan."

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...

Zeventiende eeuws pronkstuk: deze goudleerkamer is volledig hersteld

Bezoekers van museum Huis van Gijn in Dordrecht kunnen sinds kort lopen door de enige overgebleven z...