Dordrecht, Netherlands

Al-Fath Moskee in Dordrecht ontvangt donatie uit Saudi-Arabië

De Dordtse Al-Fath Moskee heeft in 2010 een donatie vanuit Saudi-Arabië ontvangen, zo melde het NPO-programma Nieuwsuur gisterenavond in een reportage.
Alka Goos | 24 april 2018 10:55 | Aangepast op 24 april 2018 10:55
Het gaat om een bedrag van $88.888 dollar dat is overgemaakt door de Saoedische ambassade. Oud-bestuursleden geven echter aan dat dit bedrag meerdere keren is overgemaakt. Volgens de reportage van Nieuwsuur worden er ook omstreden predikanten uitgenodigd, vrouw onvriendelijke preken verteld en is er een terreurverdachte actief. De gemeente blijkt niet op de hoogte te zijn van al deze activiteiten.

De gemeente Dordrecht, is zoals met alle geloofsinstanties in Dordrecht, in gesprek met de moskee. Volgens Christien ter Linde, woordvoerder van de burgemeester, is dit om de balans in de samenleving te bewaren. "Als er intolerantie gepreekt wordt, spreekt de burgemeester een gemeenschap hierop aan."

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Deze kerk wordt geteisterd door scheuren, gemeenschap zamelt geld in voor renovatie

De Bethelkerk in Zwijndrecht zit vol met scheuren. Doordat het grondwaterpeil is veranderd, is de ke...

Politie vermoedt opzet bij vele autobranden deze maand en zoekt getuigen

De vele autobranden in Dordrecht sinds de jaarwisseling zijn waarschijnlijk allemaal aangestoken. Da...

Stephano Carrillo scoort voor FC Dordrecht en viert dat met een 'bro hug'

Stéphano Carrillo is een vat vol verhalen. Daar zijn Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Franc...

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...