gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al veel klachten overlast vuurwerk

Bij het Meldpunt Vuurwerkoverlast dat op Eerste Kerstdag van start is gegaan, zijn inmiddels al meer dan 10 duizend klachten gemeld. Ruim 160 daarvan komen uit Dordt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het is de zesde keer dat het meldpunt in de lucht is. Het is een initiatief van 30 gemeentelijke GroenLinksfracties. Volgens Kitty Kruger van Groen Links Dordrecht is het zeker niet ingesteld omdat het bij haar partij vuurwerkhaters zijn.

“Wij doen dit omdat er gewoon veel vuurwerkoverlast is en mensen daarover iets kwijt willen. Maar dat is niet het allerbelangrijkste. We willen hiermee gewoon aantonen dat er heel veel mensen last hebben van vuurwerk.”

De partij is dan ook niet voor een totaalverbod op vuurwerk. “Het mooiste zou zijn als we nou eens niet met een verbod moeten komen, maar dat mensen zich realiseren dat het niet meer kan op deze manier.“ Toch vindt ze dat als een gedragsverandering uitblijft er een vuurwerkverbod moet komen.

Ook burgemeester Wouter Kolff besteedde op zijn Facebookpagina aandacht aan het vuurwerk: “Aan allen die vuurwerk zullen afsteken dit jaar: hou rekening met anderen.”

Het Meldpunt Vuurwerkoverlast – te vinden via

Lees ook

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.