gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al veel klachten overlast vuurwerk

Bij het Meldpunt Vuurwerkoverlast dat op Eerste Kerstdag van start is gegaan, zijn inmiddels al meer dan 10 duizend klachten gemeld. Ruim 160 daarvan komen uit Dordt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het is de zesde keer dat het meldpunt in de lucht is. Het is een initiatief van 30 gemeentelijke GroenLinksfracties. Volgens Kitty Kruger van Groen Links Dordrecht is het zeker niet ingesteld omdat het bij haar partij vuurwerkhaters zijn.

“Wij doen dit omdat er gewoon veel vuurwerkoverlast is en mensen daarover iets kwijt willen. Maar dat is niet het allerbelangrijkste. We willen hiermee gewoon aantonen dat er heel veel mensen last hebben van vuurwerk.”

De partij is dan ook niet voor een totaalverbod op vuurwerk. “Het mooiste zou zijn als we nou eens niet met een verbod moeten komen, maar dat mensen zich realiseren dat het niet meer kan op deze manier.“ Toch vindt ze dat als een gedragsverandering uitblijft er een vuurwerkverbod moet komen.

Ook burgemeester Wouter Kolff besteedde op zijn Facebookpagina aandacht aan het vuurwerk: “Aan allen die vuurwerk zullen afsteken dit jaar: hou rekening met anderen.”

Het Meldpunt Vuurwerkoverlast – te vinden via

Lees ook

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

flexwoningenvlijkade

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.