gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al veel klachten overlast vuurwerk

Bij het Meldpunt Vuurwerkoverlast dat op Eerste Kerstdag van start is gegaan, zijn inmiddels al meer dan 10 duizend klachten gemeld. Ruim 160 daarvan komen uit Dordt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het is de zesde keer dat het meldpunt in de lucht is. Het is een initiatief van 30 gemeentelijke GroenLinksfracties. Volgens Kitty Kruger van Groen Links Dordrecht is het zeker niet ingesteld omdat het bij haar partij vuurwerkhaters zijn.

“Wij doen dit omdat er gewoon veel vuurwerkoverlast is en mensen daarover iets kwijt willen. Maar dat is niet het allerbelangrijkste. We willen hiermee gewoon aantonen dat er heel veel mensen last hebben van vuurwerk.”

De partij is dan ook niet voor een totaalverbod op vuurwerk. “Het mooiste zou zijn als we nou eens niet met een verbod moeten komen, maar dat mensen zich realiseren dat het niet meer kan op deze manier.“ Toch vindt ze dat als een gedragsverandering uitblijft er een vuurwerkverbod moet komen.

Ook burgemeester Wouter Kolff besteedde op zijn Facebookpagina aandacht aan het vuurwerk: “Aan allen die vuurwerk zullen afsteken dit jaar: hou rekening met anderen.”

Het Meldpunt Vuurwerkoverlast – te vinden via

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: van wethouder naar predikant

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Ton Spek. Acht jaar lang was hij een vertrouwd gezicht als wethouder in Sliedrecht, maar nu maakt hij een carrièreswitch: hij wordt predikant.

PSX_20261028_200553

Automobilist rijdt onder invloed tegen boom

Aan de Peppelweg in Groot-Ammers is woensdagavond een auto tegen een boom gebotst. De bestuurder bleek na tests onder invloed te zijn van alcohol. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

explosie sliedrecht

Huis beschadigd door nachtelijke explosie

In Sliedrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag een explosie geweest bij een huis. Dat zorgde voor lichte schade, laat de politie weten.

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.