gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al veel klachten overlast vuurwerk

Bij het Meldpunt Vuurwerkoverlast dat op Eerste Kerstdag van start is gegaan, zijn inmiddels al meer dan 10 duizend klachten gemeld. Ruim 160 daarvan komen uit Dordt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het is de zesde keer dat het meldpunt in de lucht is. Het is een initiatief van 30 gemeentelijke GroenLinksfracties. Volgens Kitty Kruger van Groen Links Dordrecht is het zeker niet ingesteld omdat het bij haar partij vuurwerkhaters zijn.

“Wij doen dit omdat er gewoon veel vuurwerkoverlast is en mensen daarover iets kwijt willen. Maar dat is niet het allerbelangrijkste. We willen hiermee gewoon aantonen dat er heel veel mensen last hebben van vuurwerk.”

De partij is dan ook niet voor een totaalverbod op vuurwerk. “Het mooiste zou zijn als we nou eens niet met een verbod moeten komen, maar dat mensen zich realiseren dat het niet meer kan op deze manier.“ Toch vindt ze dat als een gedragsverandering uitblijft er een vuurwerkverbod moet komen.

Ook burgemeester Wouter Kolff besteedde op zijn Facebookpagina aandacht aan het vuurwerk: “Aan allen die vuurwerk zullen afsteken dit jaar: hou rekening met anderen.”

Het Meldpunt Vuurwerkoverlast – te vinden via

Lees ook

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.