gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al veel klachten overlast vuurwerk

Bij het Meldpunt Vuurwerkoverlast dat op Eerste Kerstdag van start is gegaan, zijn inmiddels al meer dan 10 duizend klachten gemeld. Ruim 160 daarvan komen uit Dordt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het is de zesde keer dat het meldpunt in de lucht is. Het is een initiatief van 30 gemeentelijke GroenLinksfracties. Volgens Kitty Kruger van Groen Links Dordrecht is het zeker niet ingesteld omdat het bij haar partij vuurwerkhaters zijn.

“Wij doen dit omdat er gewoon veel vuurwerkoverlast is en mensen daarover iets kwijt willen. Maar dat is niet het allerbelangrijkste. We willen hiermee gewoon aantonen dat er heel veel mensen last hebben van vuurwerk.”

De partij is dan ook niet voor een totaalverbod op vuurwerk. “Het mooiste zou zijn als we nou eens niet met een verbod moeten komen, maar dat mensen zich realiseren dat het niet meer kan op deze manier.“ Toch vindt ze dat als een gedragsverandering uitblijft er een vuurwerkverbod moet komen.

Ook burgemeester Wouter Kolff besteedde op zijn Facebookpagina aandacht aan het vuurwerk: “Aan allen die vuurwerk zullen afsteken dit jaar: hou rekening met anderen.”

Het Meldpunt Vuurwerkoverlast – te vinden via

Lees ook

politie 01

Man trekt gouden ketting van nek 84-jarige vrouw

Een 84-jarige vrouw uit Zwijndrecht is eerder deze maand op brute wijze beroofd van haar ketting. De vrouw liep van de Lindeweg over de brug naar de Beethovenlaan, toen een onbekende man haar gouden ketting van haar nek af trok. Hij is opgepakt.

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.