gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis: ‘1 december mondkapjesplicht, maar bij ons verandert niets’

9814689fa60999fa8d3b2f0159085953

Aanstaande dinsdag gaat de mondkapjesplicht in en is het in publieke ruimten verplicht een mondkapje te dragen. In het ziekenhuis, ook een openbare ruimte, verandert er ten opzichte van de huidige situatie niets, hoe zit dat?

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het ziekenhuis is inderdaad een publieke binnenruimte, net zoals een museum of een winkel, maar niet in zijn geheel. Weliswaar zijn delen van het ziekenhuis (zoals de centrale hallen en gangen) een publieke binnenruimte; maar in de ministeriële regeling staat dat zorginstellingen eigen regels kunnen hanteren. Ziekenhuizen mogen dus zelf bepalen wat de regels zijn rondom mondkapjes en andere persoonlijke beschermingsmiddelen voor patiënten, bezoekers en zorgverleners.

Het ziekenhuis geeft in een verklaring aan inderdaad niets aan de nu al geldige regels te veranderen:

“We hebben al geruime tijd een goed doordacht systeem van coronagedragsregels voor patiënten, bezoekers en medewerkers. Onze werkwijze is gebaseerd op zorgvuldige screening van patiënten en zelfmonitoring van personeel vóór het betreden van het ziekenhuis én op het dragen van middelen die de beste bescherming bieden, afhankelijk van de werkzaamheden, de aard van het contact met de patiënt en/of de ruimte waar je je bevindt.”

Opmerkelijk is dat volgens de nieuwe landelijke regels de plastic faceshields niet meer voldoen als mondkapje. Het Albert Schweitzer ziekenhuis geeft aan deze tóch te blijven inzetten.

“Wij blijven faceshields wél gebruiken, omdat die nou juist - in combinatie met zelfmonitoring - een veiliger alternatief zijn voor de huis-tuin-keuken-mondkapjes die langdurig worden gebruikt en in jassen en broeken worden opgeborgen. Mede daarom volgen wij de ministeriële regeling niet.”

Het Albert Schweitzer geeft aan niet bevoegd te zijn om de mondkapjesplicht te handhaven, en houdt het daarom binnen de eigen gebouwen op een ‘dringend verzoek’ tot het dragen ervan. Volgens het ziekenhuis houdt vrijwel elke patiënt en bezoeker zich hier nu al aan, behalve mensen die om medische redenen (bijvoorbeeld ernstig beperkte longcapaciteit) geen mondkapje kunnen dragen. “Voor deze groep maakt de ministeriële regeling ook een uitzondering, en deze mensen blijven vanaf 1 december natuurlijk ook zonder mondkapje welkom in het ziekenhuis.”

De kleine groep weigeraars waarmee het ziekenhuis te maken krijgt, wordt nu al aangesproken bij de entree en krijgt een mondkapje aangeboden. Dit mag nog steeds geweigerd worden, zegt het ziekenhuis, mocht dit toch escaleren en risico met zich meebrengen (bijoorbeeld als de persoon geen afstand houdt of coronaverdacht is), dan schakelt het ziekenhuis beveiliging en eventueel politie in. Ook dit was al zo en zal na 1 december niet veranderen, meldt het ziekenhuis.

Lees ook

oplichting oudere man

Ouderen in de hele streek slachtoffer van oplichter Abdul W.: drie jaar cel

Agent, bankmedewerker en pakketbezorger: Abdul W. (24) was het allemaal. In verschillende gemeenten in onze regio was hij betrokken bij oplichting van ouderen, nu is hij veroordeeld tot drie jaar cel. Hij is al eerder veroordeeld voor oplichting, maar ging direct na zijn vrijlating meermaals in de fout.

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.