gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis: ‘1 december mondkapjesplicht, maar bij ons verandert niets’

9814689fa60999fa8d3b2f0159085953

Aanstaande dinsdag gaat de mondkapjesplicht in en is het in publieke ruimten verplicht een mondkapje te dragen. In het ziekenhuis, ook een openbare ruimte, verandert er ten opzichte van de huidige situatie niets, hoe zit dat?

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het ziekenhuis is inderdaad een publieke binnenruimte, net zoals een museum of een winkel, maar niet in zijn geheel. Weliswaar zijn delen van het ziekenhuis (zoals de centrale hallen en gangen) een publieke binnenruimte; maar in de ministeriële regeling staat dat zorginstellingen eigen regels kunnen hanteren. Ziekenhuizen mogen dus zelf bepalen wat de regels zijn rondom mondkapjes en andere persoonlijke beschermingsmiddelen voor patiënten, bezoekers en zorgverleners.

Het ziekenhuis geeft in een verklaring aan inderdaad niets aan de nu al geldige regels te veranderen:

“We hebben al geruime tijd een goed doordacht systeem van coronagedragsregels voor patiënten, bezoekers en medewerkers. Onze werkwijze is gebaseerd op zorgvuldige screening van patiënten en zelfmonitoring van personeel vóór het betreden van het ziekenhuis én op het dragen van middelen die de beste bescherming bieden, afhankelijk van de werkzaamheden, de aard van het contact met de patiënt en/of de ruimte waar je je bevindt.”

Opmerkelijk is dat volgens de nieuwe landelijke regels de plastic faceshields niet meer voldoen als mondkapje. Het Albert Schweitzer ziekenhuis geeft aan deze tóch te blijven inzetten.

“Wij blijven faceshields wél gebruiken, omdat die nou juist - in combinatie met zelfmonitoring - een veiliger alternatief zijn voor de huis-tuin-keuken-mondkapjes die langdurig worden gebruikt en in jassen en broeken worden opgeborgen. Mede daarom volgen wij de ministeriële regeling niet.”

Het Albert Schweitzer geeft aan niet bevoegd te zijn om de mondkapjesplicht te handhaven, en houdt het daarom binnen de eigen gebouwen op een ‘dringend verzoek’ tot het dragen ervan. Volgens het ziekenhuis houdt vrijwel elke patiënt en bezoeker zich hier nu al aan, behalve mensen die om medische redenen (bijvoorbeeld ernstig beperkte longcapaciteit) geen mondkapje kunnen dragen. “Voor deze groep maakt de ministeriële regeling ook een uitzondering, en deze mensen blijven vanaf 1 december natuurlijk ook zonder mondkapje welkom in het ziekenhuis.”

De kleine groep weigeraars waarmee het ziekenhuis te maken krijgt, wordt nu al aangesproken bij de entree en krijgt een mondkapje aangeboden. Dit mag nog steeds geweigerd worden, zegt het ziekenhuis, mocht dit toch escaleren en risico met zich meebrengen (bijoorbeeld als de persoon geen afstand houdt of coronaverdacht is), dan schakelt het ziekenhuis beveiliging en eventueel politie in. Ook dit was al zo en zal na 1 december niet veranderen, meldt het ziekenhuis.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.