gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis: ‘1 december mondkapjesplicht, maar bij ons verandert niets’

9814689fa60999fa8d3b2f0159085953

Aanstaande dinsdag gaat de mondkapjesplicht in en is het in publieke ruimten verplicht een mondkapje te dragen. In het ziekenhuis, ook een openbare ruimte, verandert er ten opzichte van de huidige situatie niets, hoe zit dat?

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het ziekenhuis is inderdaad een publieke binnenruimte, net zoals een museum of een winkel, maar niet in zijn geheel. Weliswaar zijn delen van het ziekenhuis (zoals de centrale hallen en gangen) een publieke binnenruimte; maar in de ministeriële regeling staat dat zorginstellingen eigen regels kunnen hanteren. Ziekenhuizen mogen dus zelf bepalen wat de regels zijn rondom mondkapjes en andere persoonlijke beschermingsmiddelen voor patiënten, bezoekers en zorgverleners.

Het ziekenhuis geeft in een verklaring aan inderdaad niets aan de nu al geldige regels te veranderen:

“We hebben al geruime tijd een goed doordacht systeem van coronagedragsregels voor patiënten, bezoekers en medewerkers. Onze werkwijze is gebaseerd op zorgvuldige screening van patiënten en zelfmonitoring van personeel vóór het betreden van het ziekenhuis én op het dragen van middelen die de beste bescherming bieden, afhankelijk van de werkzaamheden, de aard van het contact met de patiënt en/of de ruimte waar je je bevindt.”

Opmerkelijk is dat volgens de nieuwe landelijke regels de plastic faceshields niet meer voldoen als mondkapje. Het Albert Schweitzer ziekenhuis geeft aan deze tóch te blijven inzetten.

“Wij blijven faceshields wél gebruiken, omdat die nou juist - in combinatie met zelfmonitoring - een veiliger alternatief zijn voor de huis-tuin-keuken-mondkapjes die langdurig worden gebruikt en in jassen en broeken worden opgeborgen. Mede daarom volgen wij de ministeriële regeling niet.”

Het Albert Schweitzer geeft aan niet bevoegd te zijn om de mondkapjesplicht te handhaven, en houdt het daarom binnen de eigen gebouwen op een ‘dringend verzoek’ tot het dragen ervan. Volgens het ziekenhuis houdt vrijwel elke patiënt en bezoeker zich hier nu al aan, behalve mensen die om medische redenen (bijvoorbeeld ernstig beperkte longcapaciteit) geen mondkapje kunnen dragen. “Voor deze groep maakt de ministeriële regeling ook een uitzondering, en deze mensen blijven vanaf 1 december natuurlijk ook zonder mondkapje welkom in het ziekenhuis.”

De kleine groep weigeraars waarmee het ziekenhuis te maken krijgt, wordt nu al aangesproken bij de entree en krijgt een mondkapje aangeboden. Dit mag nog steeds geweigerd worden, zegt het ziekenhuis, mocht dit toch escaleren en risico met zich meebrengen (bijoorbeeld als de persoon geen afstand houdt of coronaverdacht is), dan schakelt het ziekenhuis beveiliging en eventueel politie in. Ook dit was al zo en zal na 1 december niet veranderen, meldt het ziekenhuis.

Lees ook

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

poepbacterie

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg duiken beelden op van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Gezondheid

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.