gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis: ‘1 december mondkapjesplicht, maar bij ons verandert niets’

9814689fa60999fa8d3b2f0159085953

Aanstaande dinsdag gaat de mondkapjesplicht in en is het in publieke ruimten verplicht een mondkapje te dragen. In het ziekenhuis, ook een openbare ruimte, verandert er ten opzichte van de huidige situatie niets, hoe zit dat?

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het ziekenhuis is inderdaad een publieke binnenruimte, net zoals een museum of een winkel, maar niet in zijn geheel. Weliswaar zijn delen van het ziekenhuis (zoals de centrale hallen en gangen) een publieke binnenruimte; maar in de ministeriële regeling staat dat zorginstellingen eigen regels kunnen hanteren. Ziekenhuizen mogen dus zelf bepalen wat de regels zijn rondom mondkapjes en andere persoonlijke beschermingsmiddelen voor patiënten, bezoekers en zorgverleners.

Het ziekenhuis geeft in een verklaring aan inderdaad niets aan de nu al geldige regels te veranderen:

“We hebben al geruime tijd een goed doordacht systeem van coronagedragsregels voor patiënten, bezoekers en medewerkers. Onze werkwijze is gebaseerd op zorgvuldige screening van patiënten en zelfmonitoring van personeel vóór het betreden van het ziekenhuis én op het dragen van middelen die de beste bescherming bieden, afhankelijk van de werkzaamheden, de aard van het contact met de patiënt en/of de ruimte waar je je bevindt.”

Opmerkelijk is dat volgens de nieuwe landelijke regels de plastic faceshields niet meer voldoen als mondkapje. Het Albert Schweitzer ziekenhuis geeft aan deze tóch te blijven inzetten.

“Wij blijven faceshields wél gebruiken, omdat die nou juist - in combinatie met zelfmonitoring - een veiliger alternatief zijn voor de huis-tuin-keuken-mondkapjes die langdurig worden gebruikt en in jassen en broeken worden opgeborgen. Mede daarom volgen wij de ministeriële regeling niet.”

Het Albert Schweitzer geeft aan niet bevoegd te zijn om de mondkapjesplicht te handhaven, en houdt het daarom binnen de eigen gebouwen op een ‘dringend verzoek’ tot het dragen ervan. Volgens het ziekenhuis houdt vrijwel elke patiënt en bezoeker zich hier nu al aan, behalve mensen die om medische redenen (bijvoorbeeld ernstig beperkte longcapaciteit) geen mondkapje kunnen dragen. “Voor deze groep maakt de ministeriële regeling ook een uitzondering, en deze mensen blijven vanaf 1 december natuurlijk ook zonder mondkapje welkom in het ziekenhuis.”

De kleine groep weigeraars waarmee het ziekenhuis te maken krijgt, wordt nu al aangesproken bij de entree en krijgt een mondkapje aangeboden. Dit mag nog steeds geweigerd worden, zegt het ziekenhuis, mocht dit toch escaleren en risico met zich meebrengen (bijoorbeeld als de persoon geen afstand houdt of coronaverdacht is), dan schakelt het ziekenhuis beveiliging en eventueel politie in. Ook dit was al zo en zal na 1 december niet veranderen, meldt het ziekenhuis.

Lees ook

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.