Dordrecht, Netherlands

Albert Schweitzer ziekenhuis bedankt personeel met tafelboek 'Matglas' voor inzet

Dat het afgelopen jaar zwaar is geweest voor zorgpersoneel, mag duidelijk zijn. Het Albert Schweitzer ziekenhuis legde het harde werk van zijn medewerkers het afgelopen jaar vast, en besloot hiervan een boek te maken. Het boek, Matglas, is vernoemd naar de 'waas' die te zien is op scans van de longen van een coronapatiënt. Het boek is niet te koop en echt bedoeld om het eigen zorgpersoneel te bedanken.
Vivian Rutte | 26 februari 2021 16:36 | Aangepast op 26 februari 2021 16:36
“Wat me het meest is bijgebleven, is de stilte,” vertelt eindredacteur Willemieke Vos. Op 16 maart 2020 werd namelijk plotseling alle geplande zorg stopgezet. "Daardoor werd het in één klap spookachtig stil in het ziekenhuis," vertelt ze.

Ter herinnering aan die heftige periode is het boek Matglas gemaakt, voor en door medewerkers van het ziekenhuis. Ook de gevoelens van onzekerheid komen in het boek naar voren. “Daar slaat de titel dus ook nog een beetje op. De vaagheid, we zaten in een voor ons onbekende wereld.”

In het boek is geprobeerd zo veel mogelijk alle afdelingen een plekje te geven. Maar bijvoorbeeld ook schoonmaker Jos, die alle ziekenhuiskamers tot in de kleinste details ontsmette.

Willemieke is blij met alle input die ze kreeg voor het boek. “We hebben echt ons best gedaan om alle foto’s, verhalen en tekeningen een plekje te geven in het boek.”

De volledige reportage over Matglas, met daarin ook het verhaal van verpleegkundige Miranda, is binnenkort in Eilandleven te zien.

Lees ook

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...