gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis financieel achteruitgegaan

8bf9b6920a2b2cfc674a28cef13bf627

Het gemiddelde rapportcijfer voor de financiën van het Albert Schweitzer ziekenhuis is achteruitgegaan. Van een 6 naar een 5. Dat blijkt uit de 'stresstest voor ziekenhuizen' van onderzoeksbureau BDO

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In totaal scoorden 14 ziekenhuizen door heel Nederland een onvoldoende, waaronder het Albert Schweitzer ziekenhuis. Vorig jaar kreeg het ziekenhuis nog een voldoende van het BDO en Vier jaar geleden behoorde het ASZ nog bij de landelijke koplopers.

Woordvoerder Frank van der Elsen zegt tegen RTV Rijnmond dat er geen reden is tot zorg. "Er wordt vooral gekeken naar de hoogte van het eigen vermogen", wat neerkomt op al het geld en de bezittingen van het ziekenhuis.

"De banken stellen steeds hogere eisen. Ons vermogen is wel toegenomen, maar de eis van 15 procent van de jaaromzet halen we net niet. Onze situatie is totaal niet te vergelijken met de situatie in Amsterdam en Flevoland. Daar was bijna helemaal geen vermogen meer."

Lees ook

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.