gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis financieel achteruitgegaan

8bf9b6920a2b2cfc674a28cef13bf627

Het gemiddelde rapportcijfer voor de financiën van het Albert Schweitzer ziekenhuis is achteruitgegaan. Van een 6 naar een 5. Dat blijkt uit de 'stresstest voor ziekenhuizen' van onderzoeksbureau BDO

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In totaal scoorden 14 ziekenhuizen door heel Nederland een onvoldoende, waaronder het Albert Schweitzer ziekenhuis. Vorig jaar kreeg het ziekenhuis nog een voldoende van het BDO en Vier jaar geleden behoorde het ASZ nog bij de landelijke koplopers.

Woordvoerder Frank van der Elsen zegt tegen RTV Rijnmond dat er geen reden is tot zorg. "Er wordt vooral gekeken naar de hoogte van het eigen vermogen", wat neerkomt op al het geld en de bezittingen van het ziekenhuis.

"De banken stellen steeds hogere eisen. Ons vermogen is wel toegenomen, maar de eis van 15 procent van de jaaromzet halen we net niet. Onze situatie is totaal niet te vergelijken met de situatie in Amsterdam en Flevoland. Daar was bijna helemaal geen vermogen meer."

Lees ook

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.