gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis financieel achteruitgegaan

8bf9b6920a2b2cfc674a28cef13bf627

Het gemiddelde rapportcijfer voor de financiën van het Albert Schweitzer ziekenhuis is achteruitgegaan. Van een 6 naar een 5. Dat blijkt uit de 'stresstest voor ziekenhuizen' van onderzoeksbureau BDO

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In totaal scoorden 14 ziekenhuizen door heel Nederland een onvoldoende, waaronder het Albert Schweitzer ziekenhuis. Vorig jaar kreeg het ziekenhuis nog een voldoende van het BDO en Vier jaar geleden behoorde het ASZ nog bij de landelijke koplopers.

Woordvoerder Frank van der Elsen zegt tegen RTV Rijnmond dat er geen reden is tot zorg. "Er wordt vooral gekeken naar de hoogte van het eigen vermogen", wat neerkomt op al het geld en de bezittingen van het ziekenhuis.

"De banken stellen steeds hogere eisen. Ons vermogen is wel toegenomen, maar de eis van 15 procent van de jaaromzet halen we net niet. Onze situatie is totaal niet te vergelijken met de situatie in Amsterdam en Flevoland. Daar was bijna helemaal geen vermogen meer."

Lees ook

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.