gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis hervat geleidelijk reguliere zorg

cb61344260070f2841fdd1c7820fdd52

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat vanaf dinsdag weer de reguliere zorg opstarten. Voorlopig gaat het alleen om semi-acute zorg die in de wacht heeft gestaan vanwege de coronazorg.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Met semi-acute zorg worden onderzoeken of ingrepen bedoeld die wel enig uitstel kunnen hebben, maar geen weken of maanden moeten duren. Als ze te lang op zich laten wachten, kan de veiligheid van de patiënt namelijk in het geding komen.

Als eerste gaat het cathlab weer patiënten ontvangen die door de corona-afschaling tijdelijk waren afgezegd. Het gaat om mensen die gepland stonden voor een hartonderzoek. Patiënten die als eerste aan de beurt zijn, krijgen persoonlijk bericht.


Een woordvoerder van het ziekenhuis benadrukt dat de acute ingrepen en onderzoeken de afgelopen periode niet stil hebben gelegen in het ziekenhuis. Bij een hartinfarct zijn patiënten ook gewoon gedotterd. Het gaat nu om mensen bij wie klachten chronischer van aard zijn en die voor zo'n behandeling een afspraak hadden.

Harmonicasysteem

Het ziekenhuis streeft de komende tijd naar een soort 'harmonicaysteem' op te zetten waarbij je zowel de coronazorg als de normale zorg naast elkaar kunnen inkrimpen en uitbreiden, naarmate er meer of minder coronagevallen zijn.

Om dat voor elkaar te krijgen zal de volledige planbare, niet-spoedeisende zorg voorlopig stil liggen. Het ziekenhuis verwacht deze zorg na de zomervakantie weer te kunnen hervatten.

Lees ook

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.