gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis hervat geleidelijk reguliere zorg

cb61344260070f2841fdd1c7820fdd52

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat vanaf dinsdag weer de reguliere zorg opstarten. Voorlopig gaat het alleen om semi-acute zorg die in de wacht heeft gestaan vanwege de coronazorg.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Met semi-acute zorg worden onderzoeken of ingrepen bedoeld die wel enig uitstel kunnen hebben, maar geen weken of maanden moeten duren. Als ze te lang op zich laten wachten, kan de veiligheid van de patiënt namelijk in het geding komen.

Als eerste gaat het cathlab weer patiënten ontvangen die door de corona-afschaling tijdelijk waren afgezegd. Het gaat om mensen die gepland stonden voor een hartonderzoek. Patiënten die als eerste aan de beurt zijn, krijgen persoonlijk bericht.


Een woordvoerder van het ziekenhuis benadrukt dat de acute ingrepen en onderzoeken de afgelopen periode niet stil hebben gelegen in het ziekenhuis. Bij een hartinfarct zijn patiënten ook gewoon gedotterd. Het gaat nu om mensen bij wie klachten chronischer van aard zijn en die voor zo'n behandeling een afspraak hadden.

Harmonicasysteem

Het ziekenhuis streeft de komende tijd naar een soort 'harmonicaysteem' op te zetten waarbij je zowel de coronazorg als de normale zorg naast elkaar kunnen inkrimpen en uitbreiden, naarmate er meer of minder coronagevallen zijn.

Om dat voor elkaar te krijgen zal de volledige planbare, niet-spoedeisende zorg voorlopig stil liggen. Het ziekenhuis verwacht deze zorg na de zomervakantie weer te kunnen hervatten.

Lees ook

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.