gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis hervat geleidelijk reguliere zorg

cb61344260070f2841fdd1c7820fdd52

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat vanaf dinsdag weer de reguliere zorg opstarten. Voorlopig gaat het alleen om semi-acute zorg die in de wacht heeft gestaan vanwege de coronazorg.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Met semi-acute zorg worden onderzoeken of ingrepen bedoeld die wel enig uitstel kunnen hebben, maar geen weken of maanden moeten duren. Als ze te lang op zich laten wachten, kan de veiligheid van de patiënt namelijk in het geding komen.

Als eerste gaat het cathlab weer patiënten ontvangen die door de corona-afschaling tijdelijk waren afgezegd. Het gaat om mensen die gepland stonden voor een hartonderzoek. Patiënten die als eerste aan de beurt zijn, krijgen persoonlijk bericht.


Een woordvoerder van het ziekenhuis benadrukt dat de acute ingrepen en onderzoeken de afgelopen periode niet stil hebben gelegen in het ziekenhuis. Bij een hartinfarct zijn patiënten ook gewoon gedotterd. Het gaat nu om mensen bij wie klachten chronischer van aard zijn en die voor zo'n behandeling een afspraak hadden.

Harmonicasysteem

Het ziekenhuis streeft de komende tijd naar een soort 'harmonicaysteem' op te zetten waarbij je zowel de coronazorg als de normale zorg naast elkaar kunnen inkrimpen en uitbreiden, naarmate er meer of minder coronagevallen zijn.

Om dat voor elkaar te krijgen zal de volledige planbare, niet-spoedeisende zorg voorlopig stil liggen. Het ziekenhuis verwacht deze zorg na de zomervakantie weer te kunnen hervatten.

Lees ook

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.