gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis kleurt paars voor Wereld IBD-dag

5e7c3b9983dd70f1d05e5898de80d846

In Nederland hebben zo’n 90.000 mensen last van chronische darmontstekingsziekten. De gevel van het Albert Schweitzer ziekenhuis kleurt twee dagen paars om hiervoor aandacht te vragen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
IBD (Inflammatory Bowel Disease) is een verzamelnaam voor darmaandoeningen als Crohn en chronische darmontsteking. Patiënten met dit soort aandoeningen hebben veel klachten zoals buikpijn en vermoeidheid, maar hiervan is aan de buitenkant niets te zien. Maag- darm- leverarts Vincent de Jonge vertelt: “Als arts vind ik het belangrijk om aandacht te vragen voor deze mensen. We willen hen op IBD-dag langs deze weg wat meer kleur in het leven geven. Hun klachten zijn namelijk vaak onzichtbaar, maar bemoeilijken het dagelijks leven wel hevig.” Daarom kleuren verschillende gebouwen in Nederland, waaronder het Albert Schweitzer, twee dagen paars.


De Jonge hoopt dat de aandacht voor deze patiënten iets positiefs oplevert. “Makkelijke toegang tot toiletten in het openbaar vervoer of in horecagelegenheden zonder uitleg over hun situatie, zou al een hoop schelen voor deze groep mensen.”

Beeld: Albert Schweitzer Ziekenhuis


Lees ook

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

Winteropvang-Dordrecht-768x576

Dak- en thuislozen kunnen hier opnieuw terecht deze winter

Voor dak- en thuislozen uit onze streek komt opnieuw een tijdelijke regionale winteropvang in Gorinchem. Vanaf 1 december biedt Gebouw C, pal naast het Stadhuis, onderdak voor wie Dordrecht moeilijker bereikbaar is. De kosten worden betaald uit rijksmiddelen van maatschappelijke opvang, Dordrecht beheert deze regionale pot.