Dordrecht, Netherlands

Albert Schweitzer ziekenhuis kleurt paars voor Wereld IBD-dag

In Nederland hebben zo’n 90.000 mensen last van chronische darmontstekingsziekten. De gevel van het Albert Schweitzer ziekenhuis kleurt twee dagen paars om hiervoor aandacht te vragen.
Vivian Rutte | 19 mei 2020 16:23 | Aangepast op 19 mei 2020 16:23
IBD (Inflammatory Bowel Disease) is een verzamelnaam voor darmaandoeningen als Crohn en chronische darmontsteking. Patiënten met dit soort aandoeningen hebben veel klachten zoals buikpijn en vermoeidheid, maar hiervan is aan de buitenkant niets te zien. Maag- darm- leverarts Vincent de Jonge vertelt: “Als arts vind ik het belangrijk om aandacht te vragen voor deze mensen. We willen hen op IBD-dag langs deze weg wat meer kleur in het leven geven. Hun klachten zijn namelijk vaak onzichtbaar, maar bemoeilijken het dagelijks leven wel hevig.” Daarom kleuren verschillende gebouwen in Nederland, waaronder het Albert Schweitzer, twee dagen paars.


De Jonge hoopt dat de aandacht voor deze patiënten iets positiefs oplevert. “Makkelijke toegang tot toiletten in het openbaar vervoer of in horecagelegenheden zonder uitleg over hun situatie, zou al een hoop schelen voor deze groep mensen.”

Beeld: Albert Schweitzer Ziekenhuis


Meest gelezen

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...