gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis kleurt paars voor Wereld IBD-dag

5e7c3b9983dd70f1d05e5898de80d846.jpg

In Nederland hebben zo’n 90.000 mensen last van chronische darmontstekingsziekten. De gevel van het Albert Schweitzer ziekenhuis kleurt twee dagen paars om hiervoor aandacht te vragen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
IBD (Inflammatory Bowel Disease) is een verzamelnaam voor darmaandoeningen als Crohn en chronische darmontsteking. Patiënten met dit soort aandoeningen hebben veel klachten zoals buikpijn en vermoeidheid, maar hiervan is aan de buitenkant niets te zien. Maag- darm- leverarts Vincent de Jonge vertelt: “Als arts vind ik het belangrijk om aandacht te vragen voor deze mensen. We willen hen op IBD-dag langs deze weg wat meer kleur in het leven geven. Hun klachten zijn namelijk vaak onzichtbaar, maar bemoeilijken het dagelijks leven wel hevig.” Daarom kleuren verschillende gebouwen in Nederland, waaronder het Albert Schweitzer, twee dagen paars.


De Jonge hoopt dat de aandacht voor deze patiënten iets positiefs oplevert. “Makkelijke toegang tot toiletten in het openbaar vervoer of in horecagelegenheden zonder uitleg over hun situatie, zou al een hoop schelen voor deze groep mensen.”

Beeld: Albert Schweitzer Ziekenhuis


Lees ook

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.

drugslab SLI.png

Politie zwaarbewapend bij ontmanteling van drugslab

Aan de Lelystraat in Sliedrecht is woensdag een drugslab ontmanteld. De politie was daarbij aanwezig met vuurwapens. Twee verdachten zijn aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man uit Dordrecht en een 47-jarige Vlaardinger.

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”

jeugdboa.png

Alblasserdam stelt eerste jeugd-BOA aan: 'Voor de jongeren, tegen overlast'

De gemeente Alblasserdam heeft alsnog een jeugd-BOA aangesteld. Die moet zichtbaar zijn in de wijken, op scholen en bij evenementen en werkt samen met onder meer jongerenwerk, politie en het onderwijs.

fotoautobrandd.jpg

Geen rem op autobranden: nacht na vorige vuurzee is het opnieuw raak

De nieuwe reeks autobranden in Dordrecht stopt voorlopig niet. Ook een in de wijk Krispijn geparkeerde Volkswagen ontkwam dinsdagnacht niet aan vlammen.