gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis kleurt paars voor Wereld IBD-dag

5e7c3b9983dd70f1d05e5898de80d846

In Nederland hebben zo’n 90.000 mensen last van chronische darmontstekingsziekten. De gevel van het Albert Schweitzer ziekenhuis kleurt twee dagen paars om hiervoor aandacht te vragen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
IBD (Inflammatory Bowel Disease) is een verzamelnaam voor darmaandoeningen als Crohn en chronische darmontsteking. Patiënten met dit soort aandoeningen hebben veel klachten zoals buikpijn en vermoeidheid, maar hiervan is aan de buitenkant niets te zien. Maag- darm- leverarts Vincent de Jonge vertelt: “Als arts vind ik het belangrijk om aandacht te vragen voor deze mensen. We willen hen op IBD-dag langs deze weg wat meer kleur in het leven geven. Hun klachten zijn namelijk vaak onzichtbaar, maar bemoeilijken het dagelijks leven wel hevig.” Daarom kleuren verschillende gebouwen in Nederland, waaronder het Albert Schweitzer, twee dagen paars.


De Jonge hoopt dat de aandacht voor deze patiënten iets positiefs oplevert. “Makkelijke toegang tot toiletten in het openbaar vervoer of in horecagelegenheden zonder uitleg over hun situatie, zou al een hoop schelen voor deze groep mensen.”

Beeld: Albert Schweitzer Ziekenhuis


Lees ook

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”