gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis kleurt paars voor Wereld IBD-dag

5e7c3b9983dd70f1d05e5898de80d846

In Nederland hebben zo’n 90.000 mensen last van chronische darmontstekingsziekten. De gevel van het Albert Schweitzer ziekenhuis kleurt twee dagen paars om hiervoor aandacht te vragen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
IBD (Inflammatory Bowel Disease) is een verzamelnaam voor darmaandoeningen als Crohn en chronische darmontsteking. Patiënten met dit soort aandoeningen hebben veel klachten zoals buikpijn en vermoeidheid, maar hiervan is aan de buitenkant niets te zien. Maag- darm- leverarts Vincent de Jonge vertelt: “Als arts vind ik het belangrijk om aandacht te vragen voor deze mensen. We willen hen op IBD-dag langs deze weg wat meer kleur in het leven geven. Hun klachten zijn namelijk vaak onzichtbaar, maar bemoeilijken het dagelijks leven wel hevig.” Daarom kleuren verschillende gebouwen in Nederland, waaronder het Albert Schweitzer, twee dagen paars.


De Jonge hoopt dat de aandacht voor deze patiënten iets positiefs oplevert. “Makkelijke toegang tot toiletten in het openbaar vervoer of in horecagelegenheden zonder uitleg over hun situatie, zou al een hoop schelen voor deze groep mensen.”

Beeld: Albert Schweitzer Ziekenhuis


Lees ook

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.