Dordrecht, Netherlands

Albert Schweitzer ziekenhuis neemt noodmaatregelen

Wegens een plotse piek in het aantal ziekmeldingen onder verplegend personeel door corona, wordt het Albert Schweitzer ziekenhuis gedwongen tot extra noodmaatregelen. “Tot en met komend weekend komen wij 66 verpleegkundige diensten tekort”, schetst bestuursvoorzitter Peter van der Meer. 
Sander Verrips | 29 december 2020 15:24 | Aangepast op 29 december 2020 15:24
De bestuursvoorzitter vervolgt: “dat is niet meer op te lossen door een extra beroep op anderen te doen. Tevens blijft het aantal opgenomen patiënten met corona hoog. In de omringende regio’s is de drukte vergelijkbaar. De enige denkbare oplossing is een heftige: een nog groter deel van de gewone zorg afschalen.”

Verdeeld over drie verpleegafdelingen worden per direct (dinsdag 29 december) 32 bedden gesloten. Van der Meer: “Dat komt in totaal neer op het sluiten van één hele afdeling. Deze maatregel maakt het tekort aan verpleegkundigen op korte termijn oplosbaar en de druk behapbaar.”

De afgelopen weken werden niet-spoedeisende operaties al uitgesteld, de komende dagen gebeurt dit als gevolg van het sluiten van extra bedden noodgedwongen ook met een aantal operaties die in principe wel spoedeisend is. Van der Meer: “Medisch specialisten beoordelen zo zorgvuldig mogelijk voor welke patiënten het verantwoord is om iets langer te wachten. Als het maar even kan, ook met kunstgrepen, laten we operaties doorgaan.” Patiënten die veilig naar huis kunnen, worden vervroegd ontslagen. Oncologische dagbehandelingen (chemotherapie) en cardiologische dagbehandelingen (zoals dotteren) gaan door, omdat ze geen bed nodig hebben.

Aan huisartsen en ambulancediensten is het signaal afgegeven om zo kritisch mogelijk te bekijken welke patiënten écht naar de Spoedeisende Hulp in Dordrecht moeten komen. “We moeten er samen op alle mogelijke manieren voor zorgen dat de druk op het ziekenhuis wordt beperkt”, benadrukt Van der Meer. “Daarom wil ik ook de inwoners van de Drechtsteden oproepen om waar dat maar enigszins mogelijk is te voorkomen dat je zorg nodig hebt. Blijf de voorzorgsmaatregelen rondom corona strikt in acht nemen. Spreek elkaar er op aan dat we nu méér dan ooit tevoren geen vuurwerkletsels en alcoholvergiftigingen kunnen gebruiken.”

De maatregelen gelden voor zolang het nodig is. Van der Meer: “De verwachting is dat het er met corona de komende weken nog niet beter op wordt. Daarom plannen we voor de hele maand januari maximaal vier van de acht operatiekamers in op de locatie Dordwijk. Mocht er eerder lucht komen, door dalend ziekteverzuim of teruglopende opnames, dan plannen we op korte termijn alsnog meer operaties in.”

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...