gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis neemt noodmaatregelen

eb124991abc9bb396d256180f9d89760.jpg

Wegens een plotse piek in het aantal ziekmeldingen onder verplegend personeel door corona, wordt het Albert Schweitzer ziekenhuis gedwongen tot extra noodmaatregelen. “Tot en met komend weekend komen wij 66 verpleegkundige diensten tekort”, schetst bestuursvoorzitter Peter van der Meer. 

Sander Verrips |  | Aangepast op
De bestuursvoorzitter vervolgt: “dat is niet meer op te lossen door een extra beroep op anderen te doen. Tevens blijft het aantal opgenomen patiënten met corona hoog. In de omringende regio’s is de drukte vergelijkbaar. De enige denkbare oplossing is een heftige: een nog groter deel van de gewone zorg afschalen.”

Verdeeld over drie verpleegafdelingen worden per direct (dinsdag 29 december) 32 bedden gesloten. Van der Meer: “Dat komt in totaal neer op het sluiten van één hele afdeling. Deze maatregel maakt het tekort aan verpleegkundigen op korte termijn oplosbaar en de druk behapbaar.”

De afgelopen weken werden niet-spoedeisende operaties al uitgesteld, de komende dagen gebeurt dit als gevolg van het sluiten van extra bedden noodgedwongen ook met een aantal operaties die in principe wel spoedeisend is. Van der Meer: “Medisch specialisten beoordelen zo zorgvuldig mogelijk voor welke patiënten het verantwoord is om iets langer te wachten. Als het maar even kan, ook met kunstgrepen, laten we operaties doorgaan.” Patiënten die veilig naar huis kunnen, worden vervroegd ontslagen. Oncologische dagbehandelingen (chemotherapie) en cardiologische dagbehandelingen (zoals dotteren) gaan door, omdat ze geen bed nodig hebben.

Aan huisartsen en ambulancediensten is het signaal afgegeven om zo kritisch mogelijk te bekijken welke patiënten écht naar de Spoedeisende Hulp in Dordrecht moeten komen. “We moeten er samen op alle mogelijke manieren voor zorgen dat de druk op het ziekenhuis wordt beperkt”, benadrukt Van der Meer. “Daarom wil ik ook de inwoners van de Drechtsteden oproepen om waar dat maar enigszins mogelijk is te voorkomen dat je zorg nodig hebt. Blijf de voorzorgsmaatregelen rondom corona strikt in acht nemen. Spreek elkaar er op aan dat we nu méér dan ooit tevoren geen vuurwerkletsels en alcoholvergiftigingen kunnen gebruiken.”

De maatregelen gelden voor zolang het nodig is. Van der Meer: “De verwachting is dat het er met corona de komende weken nog niet beter op wordt. Daarom plannen we voor de hele maand januari maximaal vier van de acht operatiekamers in op de locatie Dordwijk. Mocht er eerder lucht komen, door dalend ziekteverzuim of teruglopende opnames, dan plannen we op korte termijn alsnog meer operaties in.”

Lees ook

Mehmet Safranti.jpg

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.

IMG_4823.jpg

‘Mooie mix’ leidt de Dordtse coalitierace, GL-PvdA laakt 'gelegenheidsargument'

Stapje voor stapje sluipen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA richting het nieuwe Dordtse stadsbestuur. Het vijftal sprak woensdag in een debat de voorkeur voor elkaar uit en verwees het geplaagde GroenLinks-PvdA naar de reservebank. “We hebben fijn met ze samengewerkt, maar het is daar wel wat onrustig op dit moment.”

tankstationkortambachtlaan.png

Overval op tankstation, verdachte vlucht te voet

Een tankstation aan de Kort Ambachtlaan in Zwijndrecht is woensdagavond overvallen. De verdachte is te voet gevlucht, meldt de politie.

fotoafscheid.png

Met een lach, een traan én een dansje nemen deze raadsleden afscheid

Gedans in de gemeenteraad. Het gebeurt zelden tot nooit, maar de afzwaaiende Kitty Kruger (GroenLinks) en Irene Koene (Gewoon Dordt) brachten daar verandering in. Zo eindigde een middag vol gelach én tranen met een vrolijke noot. “Ik denk dat we een onuitwisbare indruk hebben achtergelaten.”

foto 2 opad.png

Op Pad Met Ad: kleine treinen en grote hobby's

Heb je onze streek altijd al in het klein willen zien? In de nieuwe aflevering van ‘Op Pad Met Ad’ gaat hij langs bij de open dag van de ModelSpoorGroep Drechtsteden. De vereniging van liefhebbers voor miniatuurtreinen hebben hun deuren geopend voor iedereen. En Ad krijgt alle ins en outs te zien.

optreden jubal statenplein.jpg

Er valt wat te beleven op woensdagen: het Statenplein pakt uit

Vanaf woensdag 1 april worden er elke week activiteiten georganiseerd op het Statenplein in Dordrecht. Zo wil de gemeente het plein omtoveren tot een plek vol beleving en ontmoeting. De activiteiten zijn afgetrapt door een judomiddag voor kinderen. ‘s Avonds is een workshop salsadansen.