gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis oefent chemische ongelukken

489760e88f82b61de4dda3f4aa419b5c

Mensen in groene pakken overspoelden de Spoedeisende Hulp in het Albert Schweitzer ziekenhuis donderdag. Daar werd geoefend om om te gaan met patiënten die giftige stoffen in of op zich hebben.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bij chemische ongelukken moeten patiënten snel ontsmet worden, zo wordt er voorkomen dat er nieuwe slachtoffers worden gemaakt.


Acteurs kregen donderdag een wit goedje over zich heen, dat afkomstig zou zijn uit tonnen met drugsafval. In een speciale zone moesten deze 'patiënten' zich uitkleden en ontsmet worden.

Dat deden SEH-medewerkers in speciale beschermende pakken met waterspuiten. Vervolgens konden de patiënten het ziekenhuis in om verder onderzocht te worden.


"We zitten in een regio waar van alles kan gebeuren, met bijvoorbeeld landbouwgif of fabrieken", legt veiligheidscoördinator Natasja Kranenburg uit in een verklaring. "Daarom oefenen we regelmatig, zodat we altijd goed voorbereid zijn als er wat gebeurt. Zo weet iedereen precies wat hij of zij moet doen."

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.