gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis oefent chemische ongelukken

489760e88f82b61de4dda3f4aa419b5c

Mensen in groene pakken overspoelden de Spoedeisende Hulp in het Albert Schweitzer ziekenhuis donderdag. Daar werd geoefend om om te gaan met patiënten die giftige stoffen in of op zich hebben.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bij chemische ongelukken moeten patiënten snel ontsmet worden, zo wordt er voorkomen dat er nieuwe slachtoffers worden gemaakt.


Acteurs kregen donderdag een wit goedje over zich heen, dat afkomstig zou zijn uit tonnen met drugsafval. In een speciale zone moesten deze 'patiënten' zich uitkleden en ontsmet worden.

Dat deden SEH-medewerkers in speciale beschermende pakken met waterspuiten. Vervolgens konden de patiënten het ziekenhuis in om verder onderzocht te worden.


"We zitten in een regio waar van alles kan gebeuren, met bijvoorbeeld landbouwgif of fabrieken", legt veiligheidscoördinator Natasja Kranenburg uit in een verklaring. "Daarom oefenen we regelmatig, zodat we altijd goed voorbereid zijn als er wat gebeurt. Zo weet iedereen precies wat hij of zij moet doen."

Lees ook

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.