gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis oefent chemische ongelukken

489760e88f82b61de4dda3f4aa419b5c

Mensen in groene pakken overspoelden de Spoedeisende Hulp in het Albert Schweitzer ziekenhuis donderdag. Daar werd geoefend om om te gaan met patiënten die giftige stoffen in of op zich hebben.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bij chemische ongelukken moeten patiënten snel ontsmet worden, zo wordt er voorkomen dat er nieuwe slachtoffers worden gemaakt.


Acteurs kregen donderdag een wit goedje over zich heen, dat afkomstig zou zijn uit tonnen met drugsafval. In een speciale zone moesten deze 'patiënten' zich uitkleden en ontsmet worden.

Dat deden SEH-medewerkers in speciale beschermende pakken met waterspuiten. Vervolgens konden de patiënten het ziekenhuis in om verder onderzocht te worden.


"We zitten in een regio waar van alles kan gebeuren, met bijvoorbeeld landbouwgif of fabrieken", legt veiligheidscoördinator Natasja Kranenburg uit in een verklaring. "Daarom oefenen we regelmatig, zodat we altijd goed voorbereid zijn als er wat gebeurt. Zo weet iedereen precies wat hij of zij moet doen."

Lees ook

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.