gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis oefent chemische ongelukken

489760e88f82b61de4dda3f4aa419b5c

Mensen in groene pakken overspoelden de Spoedeisende Hulp in het Albert Schweitzer ziekenhuis donderdag. Daar werd geoefend om om te gaan met patiënten die giftige stoffen in of op zich hebben.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bij chemische ongelukken moeten patiënten snel ontsmet worden, zo wordt er voorkomen dat er nieuwe slachtoffers worden gemaakt.


Acteurs kregen donderdag een wit goedje over zich heen, dat afkomstig zou zijn uit tonnen met drugsafval. In een speciale zone moesten deze 'patiënten' zich uitkleden en ontsmet worden.

Dat deden SEH-medewerkers in speciale beschermende pakken met waterspuiten. Vervolgens konden de patiënten het ziekenhuis in om verder onderzocht te worden.


"We zitten in een regio waar van alles kan gebeuren, met bijvoorbeeld landbouwgif of fabrieken", legt veiligheidscoördinator Natasja Kranenburg uit in een verklaring. "Daarom oefenen we regelmatig, zodat we altijd goed voorbereid zijn als er wat gebeurt. Zo weet iedereen precies wat hij of zij moet doen."

Lees ook

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.