gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Albert Schweitzer ziekenhuis oefent chemische ongelukken

489760e88f82b61de4dda3f4aa419b5c

Mensen in groene pakken overspoelden de Spoedeisende Hulp in het Albert Schweitzer ziekenhuis donderdag. Daar werd geoefend om om te gaan met patiënten die giftige stoffen in of op zich hebben.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bij chemische ongelukken moeten patiënten snel ontsmet worden, zo wordt er voorkomen dat er nieuwe slachtoffers worden gemaakt.


Acteurs kregen donderdag een wit goedje over zich heen, dat afkomstig zou zijn uit tonnen met drugsafval. In een speciale zone moesten deze 'patiënten' zich uitkleden en ontsmet worden.

Dat deden SEH-medewerkers in speciale beschermende pakken met waterspuiten. Vervolgens konden de patiënten het ziekenhuis in om verder onderzocht te worden.


"We zitten in een regio waar van alles kan gebeuren, met bijvoorbeeld landbouwgif of fabrieken", legt veiligheidscoördinator Natasja Kranenburg uit in een verklaring. "Daarom oefenen we regelmatig, zodat we altijd goed voorbereid zijn als er wat gebeurt. Zo weet iedereen precies wat hij of zij moet doen."

Lees ook

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

Point Blur_Jul052026_091920

Lichaam vermiste man (48) gevonden in auto in rivier

Aan de Merwekade in Dordrecht is zaterdag laat in de avond het lichaam aangetroffen van een eerder vermiste man. Dat bevestigt de politie zondagochtend.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.