Dordrecht, Netherlands

Albert Schweitzer ziekenhuis wil door gesprekken 'Italiaanse rampscenario's' voorkomen

21 van de 24 IC-bedden voor coronapatiënten in het Albert Schweitzer ziekenhuis zijn dinsdag in gebruik. En dat betekent dat er in het ziekenhuis kritisch gekeken wordt of het wel zinvol is om bepaalde patiënten op te nemen op de Intensive Care.
Petra Scheurwater | 31 maart 2020 18:42 | Aangepast op 31 maart 2020 18:42
"Ik hoop dat door nu al goed te kijken naar wie wel gaat en wie niet, dat we kunnen ontkomen aan de rampscenario's die je in Italië ziet", legt Marieke Meinardi, internist ouderengeneeskunde, uit waarom het ziekenhuis het gesprek aangaat zodra een patiënt wordt opgenomen.

"Daar wordt echt een hele gedwongen, hele harde, strakke keuze gemaakt. Op een gegeven moment werd daar gezegd: 'Vanaf je 70e mag je het ziekenhuis niet meer in, voor jou geen IC-opname meer.'. Dat zou ik echt heel graag willen vermijden, dat scenario."


Folder

Daarom voert het ziekenhuis al bij de spoedeisende hulp het gesprek met de patiënten over de impact en gevolgen van een opname op de IC.


"Het allerbelangrijkste voor de patiënten is om te realiseren dat als je corona hebt, dan is er een hele zware beademingsperiode op de IC te gaan. Het is momenteel nog belangrijker om bewust te zijn dat we die keuze goed met elkaar maken."


Om patiënten te helpen in het maken van deze keuze is er een speciale folder ontwikkeld. Hierin wordt onder andere uitgelegd wat de IC inhoudt.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Lees ook

Liefde en geluk boven alles: zo zag de Dordtse carnavalsoptocht eruit

“In Ooi- en Ramsgat draait het om liefde en geluk”, zo luidt het motto van de carnavalsoptocht in Do...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Een warme feesttent, koud bier en optredens: Dordts carnaval pakt uit

Afreizen naar het zuiden voor carnaval? Dat is helemaal niet nodig, als het aan de Dordtse carnavals...