gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alblasserdam bezorgd om probleemjeugd: ‘Verbinding verdient opnieuw aandacht’

f0ac8946997683f8c8deb72589f97592

Probleemjongeren in en om Alblasserdam houden de gemoederen flink bezig. Een bezorgd gemeentebestuur deelt in een brief de oproep dat de verbinding met hen 'opnieuw aandacht' verdient na meerdere incidenten.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De oproep staat in de beantwoording van schriftelijke vragen van de SGP-fractie, die benieuwd was naar de jeugdoverlast en de manieren om dat aan te pakken. Aanleiding voor die vragen was de zware mishandeling bij de Witte Brug begin deze maand. Daarbij raakte een 14-jarige jongen uit Papendrecht ernstig gewond.

Een 15-jarige Alblasserdammer werd snel daarna aangehouden en wordt verdacht van poging tot doodslag. Een 14-jarige jongen uit Oud-Alblas werd ook opgepakt, maar al snel weer vrijgelaten. Wel wordt zijn rol bij de mishandeling nog onderzocht.

Geen direct verband tussen groep en incident
Volgens de SGP, die zich baseert op bezorgde ouders, zou de verdachte deel uitmaken van een jeugdgroep die voor ‘structurele overlast’ in de gemeente zorgt. Het college van Alblasserdam ziet echter ‘geen direct verband’ tussen die groep en het incident, valt te lezen in de beantwoording.

Wel hebben gemeente en politie een groep jeugdige overlastgevers in beeld. Sinds vorig jaar worden er maatregelen genomen, maar naast enkele waarschuwingsbrieven noemt de gemeente geen concrete acties “omdat dit zowel tot op de persoon of personen herleidbare informatie bevat alsmede informatie die in openbaarheid de aanpak kan schaden”.

Die aanpak is op poten gezet na verschillende incidenten. “Aanleiding hiervoor is dat deze signalen zowel bij de burgemeester als bij de wethouder jeugd tot zorgen leidden over de mate van overlast, de risico’s die deze jongeren lopen om in de criminaliteit terecht te komen en zaken als schoolverzuim, en andere persoonlijke problemen waarmee een aantal jongeren worstelt.

Jongerenwerk
Wel schrijft burgemeester Jan Willem Boersma in de antwoordbrief dat handhavers ‘steeds beter in staat zijn’ om contacten te leggen met de jongeren, maar dat die contacten vanuit jongerenwerk opnieuw aandacht verdient. “Dit laatste is een punt waar de beide portefeuillehouders zich hard voor maken. Uiteraard maken en onderhouden ook de wijkagenten het contact met de jongeren uit de jeugdgroep”, benadrukt de burgemeester.

Daarnaast doet Boersma, die eerder al reageerde op het incident, een oproep naar ouders om met hun kind in gesprek te gaan over onderwerpen zoals geweld, wapenbezit en groepsdruk. “Ouders hebben een verantwoordelijkheid als het gaat om de manier waarop kinderen op straat zich gedragen. Daarnaast willen we opmerken dat we als gemeenschap ook een verantwoordelijkheid voor onze kinderen hebben, want we hebben het hier over 14- en 15-jarigen.”

Lees ook

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.