gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alcoholverbod in winkelcentra en parken

9c3d3f6e7d5c861dfd86fea813e1101f.jpg

Het college van burgemeester en wethouders stelt per 1 april een alcoholverbod in in de winkelcentra Wielwijk en Crabbehof. Daarnaast mag er niet meer gedronken worden in het park rondom kasteel Crabbehof. Dit wordt gedaan om de overlast terug te dringen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het verbod betekent dat men geen alcohol mag gebruiken, maar ook geen aangebroken verpakkingen ervan bij zich mag hebben.

De overlast is sinds de zomer van 2015 en neemt steeds meer toe. Volgens de gemeente geeft die overlast de bewoners, winkeliers en bezoekers een onveilig gevoel.

Burgemeester Wouter Kolff: “Door dit alcoholgebruik vermindert het normbesef en worden remmingen weggenomen. Dit leidt helaas ook tot ernstig overlastgevend gedrag. In overleg met en op verzoek van de politie heeft het college nu besloten gebieden aan te wijzen waar openlijk alcoholgebruik verboden is. De lijst met overlast is groot en bestaat uit samenscholing, intimiderend groepsgedrag, geweldpleging, belemmeren van vrije doorgang in portieken, schreeuwen, naroepen, agressiviteit, lastigvallen van voorbijgangers, wildplassen en achterlaten van afval.”

Eerder werd al geprobeerd de overlast terug te dringen, maar dat is niet gelukt. Daarom worden er nu straffere maatregelen ingesteld. Hierdoor kunnen handhavers en de politie makkelijker optreden en kunnen er nu boetes en bij herhaling zelfs wijkverboden worden opgelegd.

Lees ook

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.

fotopapendrechtsebrugstoring.png

Papendrechtsebrug na storing van anderhalf uur weer bereikbaar

De Papendrechtsebrug (N3) heeft vrijdagochtend in storing gestaan. Bij de reguliere opening van de brug rond 10.30 uur zijn de bediening en de camera’s uitgevallen, zo laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten aan deze streekomroep. Rond 12.00 uur ging de brugklep weer naar beneden en kon het verkeer weer over de brug.

plucheplakkers.jpg

Zege FC Dordrecht en nare spreekkoren: De Plucheplakkers blikken terug

FC Dordrecht wint eindelijk weer eens in de Keuken Kampioen Divisie met 1-0 van uitgerekend kampioen ADO Den Haag, maar de ongeregeldheden en de nare spreekkoren blijven hangen. De Haagse invasie is uitgebleven, maar in de nieuwe podcastaflevering van De Plucheplakkers laten Arco Bomgaars, Corrado Francke en Sjoerd de Vos deze incidenten zeker niet onbenoemd.