Dordrecht, Netherlands

Alcoholverbod in winkelcentra en parken

Het college van burgemeester en wethouders stelt per 1 april een alcoholverbod in in de winkelcentra Wielwijk en Crabbehof. Daarnaast mag er niet meer gedronken worden in het park rondom kasteel Crabbehof. Dit wordt gedaan om de overlast terug te dringen.
Leo Roubos | 22 maart 2019 12:08 | Aangepast op 22 maart 2019 12:08
Het verbod betekent dat men geen alcohol mag gebruiken, maar ook geen aangebroken verpakkingen ervan bij zich mag hebben.

De overlast is sinds de zomer van 2015 en neemt steeds meer toe. Volgens de gemeente geeft die overlast de bewoners, winkeliers en bezoekers een onveilig gevoel.

Burgemeester Wouter Kolff: “Door dit alcoholgebruik vermindert het normbesef en worden remmingen weggenomen. Dit leidt helaas ook tot ernstig overlastgevend gedrag. In overleg met en op verzoek van de politie heeft het college nu besloten gebieden aan te wijzen waar openlijk alcoholgebruik verboden is. De lijst met overlast is groot en bestaat uit samenscholing, intimiderend groepsgedrag, geweldpleging, belemmeren van vrije doorgang in portieken, schreeuwen, naroepen, agressiviteit, lastigvallen van voorbijgangers, wildplassen en achterlaten van afval.”

Eerder werd al geprobeerd de overlast terug te dringen, maar dat is niet gelukt. Daarom worden er nu straffere maatregelen ingesteld. Hierdoor kunnen handhavers en de politie makkelijker optreden en kunnen er nu boetes en bij herhaling zelfs wijkverboden worden opgelegd.

Lees ook

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...

Drukke jaarwisseling in het ziekenhuis: hersenschuddingen, brandwonden en baby’s

Het was goed druk op de Spoedeisende Hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht deze jaa...

Vuurzee verwoest bedrijfsbus in Stadspolders

Dordrecht blijft ook in 2026 niet van voertuigbranden verstoken. In de wijk Stadspolders ging donder...