Dordrecht, Netherlands

Alcoholverbod in winkelcentra en parken

Het college van burgemeester en wethouders stelt per 1 april een alcoholverbod in in de winkelcentra Wielwijk en Crabbehof. Daarnaast mag er niet meer gedronken worden in het park rondom kasteel Crabbehof. Dit wordt gedaan om de overlast terug te dringen.
Leo Roubos | 22 maart 2019 12:08 | Aangepast op 22 maart 2019 12:08
Het verbod betekent dat men geen alcohol mag gebruiken, maar ook geen aangebroken verpakkingen ervan bij zich mag hebben.

De overlast is sinds de zomer van 2015 en neemt steeds meer toe. Volgens de gemeente geeft die overlast de bewoners, winkeliers en bezoekers een onveilig gevoel.

Burgemeester Wouter Kolff: “Door dit alcoholgebruik vermindert het normbesef en worden remmingen weggenomen. Dit leidt helaas ook tot ernstig overlastgevend gedrag. In overleg met en op verzoek van de politie heeft het college nu besloten gebieden aan te wijzen waar openlijk alcoholgebruik verboden is. De lijst met overlast is groot en bestaat uit samenscholing, intimiderend groepsgedrag, geweldpleging, belemmeren van vrije doorgang in portieken, schreeuwen, naroepen, agressiviteit, lastigvallen van voorbijgangers, wildplassen en achterlaten van afval.”

Eerder werd al geprobeerd de overlast terug te dringen, maar dat is niet gelukt. Daarom worden er nu straffere maatregelen ingesteld. Hierdoor kunnen handhavers en de politie makkelijker optreden en kunnen er nu boetes en bij herhaling zelfs wijkverboden worden opgelegd.

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Lees ook

'Ouwe Jonges' maken bonje

Het illustere trio ‘Ouwe Jonges’ blikt zondag weer terug op het nieuws van de afgelopen weken. Ad va...

Zondag op TV: ´Rode Lijn Dordrecht´ komt in actie voor Gaza

Verontruste Dordtenaren, maatschappelijke organisaties en vertegenwoordigers van verschillende polit...

Zo ziet de voorbereiding op het nieuwe seizoen van FC Dordrecht eruit

De oefencampagne van FC Dordrecht richting het nieuwe seizoen is bekend. De Krommedijkclub treft dri...

Meeste gemeenten hebben geen hitteplan, terwijl het alleen maar warmer wordt

Een derde van de gemeenten in deze streek heeft geen lokaal hitteplan, terwijl extreme hitte een gev...

A15 nacht dicht door werkzaamheden

De A15 van Papendrecht richting Gorinchem gaat volgende week een avond en nacht dicht. Vanwege onder...

Inbrekers op heterdaad betrapt: vuurwapen en drugs gevonden

De politie heeft donderdagochtend een 47-jarige vrouw uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 51-jarige Rotte...