Dordrecht, Netherlands

Alcoholverbod in winkelcentra en parken

Het college van burgemeester en wethouders stelt per 1 april een alcoholverbod in in de winkelcentra Wielwijk en Crabbehof. Daarnaast mag er niet meer gedronken worden in het park rondom kasteel Crabbehof. Dit wordt gedaan om de overlast terug te dringen.
Leo Roubos | 22 maart 2019 12:08 | Aangepast op 22 maart 2019 12:08
Het verbod betekent dat men geen alcohol mag gebruiken, maar ook geen aangebroken verpakkingen ervan bij zich mag hebben.

De overlast is sinds de zomer van 2015 en neemt steeds meer toe. Volgens de gemeente geeft die overlast de bewoners, winkeliers en bezoekers een onveilig gevoel.

Burgemeester Wouter Kolff: “Door dit alcoholgebruik vermindert het normbesef en worden remmingen weggenomen. Dit leidt helaas ook tot ernstig overlastgevend gedrag. In overleg met en op verzoek van de politie heeft het college nu besloten gebieden aan te wijzen waar openlijk alcoholgebruik verboden is. De lijst met overlast is groot en bestaat uit samenscholing, intimiderend groepsgedrag, geweldpleging, belemmeren van vrije doorgang in portieken, schreeuwen, naroepen, agressiviteit, lastigvallen van voorbijgangers, wildplassen en achterlaten van afval.”

Eerder werd al geprobeerd de overlast terug te dringen, maar dat is niet gelukt. Daarom worden er nu straffere maatregelen ingesteld. Hierdoor kunnen handhavers en de politie makkelijker optreden en kunnen er nu boetes en bij herhaling zelfs wijkverboden worden opgelegd.

Meest gelezen

Gewonde bij schietpartij Dordrecht, 19-jarige vast

Pascalle van Werkhoven | 27 apr 2025 09:21

Dordrecht geniet van Koningsdagoptreden van Nielson en Douwe Bob

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 26 apr 2025 16:51

Lees ook

Enthousiaste zwemmers wagen zich dag te vroeg aan water de Merwelanden

Vanaf 1 mei is recreatieplas de Merwelanden weer toegankelijk voor zwemmers. Dit heuglijke nieuws zo...

Het is de zonnigste lente ooit, geniet van de zon (want nu kan het nog)

Het is genieten deze week, nu de zon zoveel schijnt. Deze donderdag wordt het meer dan 25 graden, en...

Studio de Witt voortaan een uur later

Het bekende radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM zal vanaf deze zaterdag een uur later beg...

Man (55) aangehouden voor sjoemelen met coronasteun en zorgbonussen

Een 55-jarige man uit Dordrecht is opgepakt voor fraude met coronasteun. Hij zou ten onrechte een te...

Een duik in de Alblas voor kankeronderzoek: inschrijving ‘Swim To Fight Cancer' gestart

Alblasserdam bereidt zich voor op haar eerste editie ‘Swim To Fight Cancer’. Bij dit evenement laten...

'Het is in Zwijndrecht gebeurd, het moet in Zwijndrecht blijven'

Het Zwijndrechtse historisch centrum de Vergulde Swaen ontvangt in het teken van 80 jaar bevrijding ...