gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alfred Meijer: SP heeft geen binding met samenleving

Voormalig SP-raadslid Alfred Meijer is in de tegenaanval gegaan nadat hij onlangs uit de SP-fractie in Dordrecht werd gezet.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
'Ik sta voor menselijke waardigheid en solidariteit. De SP in Dordrecht vaart een eigen koers en heeft geen binding met de maatschappij', aldus Meijer in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM.


Fractievoorzitter Ronald Portier verwijt Meijer dat hij in de raad teveel een eigen koers vaart en niets afstemt. Die ruzie liep zo hoog op dat Meijer uit de fractie werd gezet met de oproep zijn zetel in te leveren. Meijer gaat echter als onafhankelijk raadslid verder onder de naam Fractie Meijer.


'Mijn vrouw en ik hebben sinds 2008 aan de SP gewerkt en het is ons gelukt om mee te mogen doen aan de raadsverkiezingen. Voor die tijd heeft de SP in Dordrecht 25 jaar rollebollend over straat gelegen. Mijn vrouw en ik hebben daar nog nooit een compliment voor gehad en op een gegeven moment ben je daar klaar mee.'


Meijer zegt zich nog niet bij een andere partij te willen aansluiten. Zijn lidmaatschap van de SP heeft hij opgezegd. 'Ik wil eerst over dit negatieve verhaal heenstappen en opnieuw contacten leggen in de raad. Later merk ik wel of ik me dan kan aansluiten bij een andere partij.'

Lees ook

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.