gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alfred Meijer: SP heeft geen binding met samenleving

Voormalig SP-raadslid Alfred Meijer is in de tegenaanval gegaan nadat hij onlangs uit de SP-fractie in Dordrecht werd gezet.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
'Ik sta voor menselijke waardigheid en solidariteit. De SP in Dordrecht vaart een eigen koers en heeft geen binding met de maatschappij', aldus Meijer in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM.


Fractievoorzitter Ronald Portier verwijt Meijer dat hij in de raad teveel een eigen koers vaart en niets afstemt. Die ruzie liep zo hoog op dat Meijer uit de fractie werd gezet met de oproep zijn zetel in te leveren. Meijer gaat echter als onafhankelijk raadslid verder onder de naam Fractie Meijer.


'Mijn vrouw en ik hebben sinds 2008 aan de SP gewerkt en het is ons gelukt om mee te mogen doen aan de raadsverkiezingen. Voor die tijd heeft de SP in Dordrecht 25 jaar rollebollend over straat gelegen. Mijn vrouw en ik hebben daar nog nooit een compliment voor gehad en op een gegeven moment ben je daar klaar mee.'


Meijer zegt zich nog niet bij een andere partij te willen aansluiten. Zijn lidmaatschap van de SP heeft hij opgezegd. 'Ik wil eerst over dit negatieve verhaal heenstappen en opnieuw contacten leggen in de raad. Later merk ik wel of ik me dan kan aansluiten bij een andere partij.'

Lees ook

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

OPMA20260527 Moskee te klein

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

zonneautofoto

Dordtenaar Binke (24) onthult zonneauto: ‘Alles wordt werkelijkheid’

Bijna 5000 kilometer racen binnen acht dagen, puur op energie van de zon en de wind. De leden van het Delft Solar Team hebben een zonneauto gemaakt, waarmee ze dit willen waarmaken. 24-jarige Binke Struik uit Dordrecht is onderdeel van dit Solar Team: “Het is echt enorm gaaf om te doen.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.