gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alfred Meijer: SP heeft geen binding met samenleving

Voormalig SP-raadslid Alfred Meijer is in de tegenaanval gegaan nadat hij onlangs uit de SP-fractie in Dordrecht werd gezet.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
'Ik sta voor menselijke waardigheid en solidariteit. De SP in Dordrecht vaart een eigen koers en heeft geen binding met de maatschappij', aldus Meijer in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM.


Fractievoorzitter Ronald Portier verwijt Meijer dat hij in de raad teveel een eigen koers vaart en niets afstemt. Die ruzie liep zo hoog op dat Meijer uit de fractie werd gezet met de oproep zijn zetel in te leveren. Meijer gaat echter als onafhankelijk raadslid verder onder de naam Fractie Meijer.


'Mijn vrouw en ik hebben sinds 2008 aan de SP gewerkt en het is ons gelukt om mee te mogen doen aan de raadsverkiezingen. Voor die tijd heeft de SP in Dordrecht 25 jaar rollebollend over straat gelegen. Mijn vrouw en ik hebben daar nog nooit een compliment voor gehad en op een gegeven moment ben je daar klaar mee.'


Meijer zegt zich nog niet bij een andere partij te willen aansluiten. Zijn lidmaatschap van de SP heeft hij opgezegd. 'Ik wil eerst over dit negatieve verhaal heenstappen en opnieuw contacten leggen in de raad. Later merk ik wel of ik me dan kan aansluiten bij een andere partij.'

Lees ook

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.