gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alle dichters verzamelen!

27fa4d05fb2f4243979007756309fe4e

Dordrecht is op zoek naar een nieuwe stadsdichter. De kandidaten kunnen zichzelf aanmelden maar kunnen ook voorgedragen worden. Daarna kiest een jury verkozen tijdens een avond waarop drie geselecteerde kandidaten een gedicht voordragen rond het thema 800 jaar Dordrecht.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Met het voorstel voor de benoeming van de nieuwe stadsdichter geeft het gemeentebestuur gehoor aan de wens van de gemeenteraad. Die wilde dat de stadsdichter na vijf jaar weer in het leven geroepen werd.

In 2001 werd Jan Eijkelboom voorgedragen als stadsdichter. Dordrecht was daarmee de tweede gemeente in Nederland die een stadsdichter had. Na het overlijden van Eijkelboom in 2008 volgde dichter Marieke van Leeuwen hem op tot zij in 2014 stopte.


Het stadsdichter zijn is niet onverdienstelijk. De dichter ontvangt een vergoeding van 5000 euro per jaar. Naarnaast krijgt hij of zij 2000 euro voor het organiseren van activiteiten. Daarvoor levert de stadsdichter minstens acht keer per jaar een bijdrage aan gebeurtenissen in de stad.


De jury van drie deskundigen wordt door het gemeentebestuur aangesteld. Wanneer de gemeenteraad een besluit neemt is nog niet bekend.

Lees ook

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.