gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alle dichters verzamelen!

27fa4d05fb2f4243979007756309fe4e

Dordrecht is op zoek naar een nieuwe stadsdichter. De kandidaten kunnen zichzelf aanmelden maar kunnen ook voorgedragen worden. Daarna kiest een jury verkozen tijdens een avond waarop drie geselecteerde kandidaten een gedicht voordragen rond het thema 800 jaar Dordrecht.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Met het voorstel voor de benoeming van de nieuwe stadsdichter geeft het gemeentebestuur gehoor aan de wens van de gemeenteraad. Die wilde dat de stadsdichter na vijf jaar weer in het leven geroepen werd.

In 2001 werd Jan Eijkelboom voorgedragen als stadsdichter. Dordrecht was daarmee de tweede gemeente in Nederland die een stadsdichter had. Na het overlijden van Eijkelboom in 2008 volgde dichter Marieke van Leeuwen hem op tot zij in 2014 stopte.


Het stadsdichter zijn is niet onverdienstelijk. De dichter ontvangt een vergoeding van 5000 euro per jaar. Naarnaast krijgt hij of zij 2000 euro voor het organiseren van activiteiten. Daarvoor levert de stadsdichter minstens acht keer per jaar een bijdrage aan gebeurtenissen in de stad.


De jury van drie deskundigen wordt door het gemeentebestuur aangesteld. Wanneer de gemeenteraad een besluit neemt is nog niet bekend.

Lees ook

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

archieffotopolitie

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”