gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alle dichters verzamelen!

27fa4d05fb2f4243979007756309fe4e

Dordrecht is op zoek naar een nieuwe stadsdichter. De kandidaten kunnen zichzelf aanmelden maar kunnen ook voorgedragen worden. Daarna kiest een jury verkozen tijdens een avond waarop drie geselecteerde kandidaten een gedicht voordragen rond het thema 800 jaar Dordrecht.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Met het voorstel voor de benoeming van de nieuwe stadsdichter geeft het gemeentebestuur gehoor aan de wens van de gemeenteraad. Die wilde dat de stadsdichter na vijf jaar weer in het leven geroepen werd.

In 2001 werd Jan Eijkelboom voorgedragen als stadsdichter. Dordrecht was daarmee de tweede gemeente in Nederland die een stadsdichter had. Na het overlijden van Eijkelboom in 2008 volgde dichter Marieke van Leeuwen hem op tot zij in 2014 stopte.


Het stadsdichter zijn is niet onverdienstelijk. De dichter ontvangt een vergoeding van 5000 euro per jaar. Naarnaast krijgt hij of zij 2000 euro voor het organiseren van activiteiten. Daarvoor levert de stadsdichter minstens acht keer per jaar een bijdrage aan gebeurtenissen in de stad.


De jury van drie deskundigen wordt door het gemeentebestuur aangesteld. Wanneer de gemeenteraad een besluit neemt is nog niet bekend.

Lees ook

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."