gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alle dichters verzamelen!

27fa4d05fb2f4243979007756309fe4e

Dordrecht is op zoek naar een nieuwe stadsdichter. De kandidaten kunnen zichzelf aanmelden maar kunnen ook voorgedragen worden. Daarna kiest een jury verkozen tijdens een avond waarop drie geselecteerde kandidaten een gedicht voordragen rond het thema 800 jaar Dordrecht.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Met het voorstel voor de benoeming van de nieuwe stadsdichter geeft het gemeentebestuur gehoor aan de wens van de gemeenteraad. Die wilde dat de stadsdichter na vijf jaar weer in het leven geroepen werd.

In 2001 werd Jan Eijkelboom voorgedragen als stadsdichter. Dordrecht was daarmee de tweede gemeente in Nederland die een stadsdichter had. Na het overlijden van Eijkelboom in 2008 volgde dichter Marieke van Leeuwen hem op tot zij in 2014 stopte.


Het stadsdichter zijn is niet onverdienstelijk. De dichter ontvangt een vergoeding van 5000 euro per jaar. Naarnaast krijgt hij of zij 2000 euro voor het organiseren van activiteiten. Daarvoor levert de stadsdichter minstens acht keer per jaar een bijdrage aan gebeurtenissen in de stad.


De jury van drie deskundigen wordt door het gemeentebestuur aangesteld. Wanneer de gemeenteraad een besluit neemt is nog niet bekend.

Lees ook

aszouderenmishandeling

zorg

Steeds meer gevallen van vermoedelijke ouderenmishandeling, ziekenhuis slaat alarm

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht ziet een verdrievoudiging van het aantal patiënten waarbij vermoedelijk sprake is van ouderenmishandeling. In 2023 bestond bij twaalf patiënten dit vermoeden; vorig jaar stond de teller op 37. "Vroegtijdig signaleren helpt om erger te voorkomen."

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5

vermissing

Zoektocht naar vermiste Erik (53) op Saba voorbij: 'We leven intens mee'

De zoektocht naar Erik Matthijsen op het Caribische eiland Saba is gestaakt. De 53-jarige ambulanceverpleegkundige van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid keerde vorige week woensdag niet terug van een wandeling, waarna er intensief naar hem werd gezocht. Zonder resultaat. "Dit is niet de uitkomst waar we op hadden gehoopt."

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.