gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alle sectoren in de Drechtsteden blij met aangekondigde versoepelingen

eef8f5dc3acb5895add21de27278f0ba

Nederland ging op 19 december weer op slot, en komende woensdag belooft een feestelijke dag te worden. Want ook zij mogen, na maanden gesloten te zijn geweest, als laatste eindelijk weer open. Te beginnen met de horeca. "Een beter bericht kun je eigenlijk niet horen," zegt Willem van der Heyden van restaurant WiQui uit Zwijndrecht. "Dit is waar we het allemaal voor willen doen!"

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Hij wil namelijk niets liever dan zijn gasten weer ontvangen en dat kan vanaf woensdag weer, als we de uitgelekte berichten uit Den Haag moeten geloven. Dinsdagavond wordt tijdens de persconferentie hoogstwaarschijnlijk aangekondigd dat de horeca weer tot 22.00 uur open mag en dat ook de cultuursector de deuren weer van het slot mag halen.

Petra Reijnhoudt van het Onderwijsmuseum is ook blij. En 
de actie van vorige week heeft volgens haar zeker een belangrijke rol gespeeld. "Waarschijnlijk is het een combinatie van alle acties die gevoerd werden. De theaters deden mee, er zijn brieven gestuurd door de burgemeesters, dus ik denk dat alles wel geholpen heeft."

Voor de sectoren was het een moeizame periode, vertelt ook Peter Kruijtzer van Grand Café Restaurant Boekmans. Hij zag zijn buffer steeds verder opraken.  "Ik had een trillend ooglid, ik sliep slecht en had een onrustige huid. Het klinkt heel raar maar dat zijn signalen van stress." Peter heeft zich daarbij ook afgevraagd of zij het wel gingen overleven met hun horecazaak in Stadspolders, Dordrecht.

Bij het Onderwijsmuseum wordt niet verwacht dat er woensdagochtend om 10.00 uur een rij staat. "Ik verwacht niet dat de bezoekersaantallen in 2022 weer net zo zijn als voor corona. Dat zal jaren duren," zegt de museumdirecteur.
In Zwijndrecht zijn de ondernemers er klaar voor. "Laat maar komen!" zegt Willem enthousiast. "Ik hoop dat dit de laatste keer was, want nog een lockdown zou voor veel ondernemers funest zijn."

Lees ook

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. veroordeeld voor kinderporno: 'Fantaseren over misbruik was bijzonder schokkend'

De rechter heeft de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Hij krijg een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

treinstationdordrecht

Let op: vier dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers tussen Zwijndrecht en Rotterdam Centraal moeten volgende week opnieuw rekening houden met vertraging. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden van dinsdag 21 juli tot en met vrijdag 24 juli geen treinen op dit traject. Dat geldt ook voor de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda.

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.