gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alle ziekenhuismedewerkers krijgen coronabonus

d63917340f2170f061f57743d6b52bfd

Alle medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis krijgen een coronabonus. Dat heeft de Raad van Bestuur van het Dordtse ziekenhuis besloten, meldt bestuursvoorzitter Peter van der Meer. Het ziekenhuis hoopt de 1000 euro netto bij het salaris van november uit te keren.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Eerder zette Van der Meer zich al in om de overheid zo ver te krijgen om al het ziekenhuispersoneel de bonus uit te keren. Het ziekenhuis vindt dat iedereen die tijdens de eerste coronagolf heeft gewerkt de bonus verdiend, en dat die niet alleen geldt voor medewerkers die aan de criteria van het Ministerie van Volksgezondheid voldoen.

Daarom heeft het Albert Schweitzer voor al zijn medewerkers de bonus aangevraagd. Het is nog niet bekend of die aanvraag gehonoreerd wordt. Ook als dit niet gebeurt, krijgen alle medewerkers dus de bonus. Een eventueel verschil wordt door het ziekenhuis betaald.


Hoewel dit voor het ziekenhuis een forse uitgave zal zijn, is dit voor Van der Meer ethisch gezien de enige optie. "Sommige medewerkers wel belonen voor de extra inzet en andere niet is principieel zó onjuist, dat wij er hoe dan ook niet in mee zouden gaan."


Aan de bonus zijn wel voorwaarden verbonden: zo moet het personeel tijdens de eerste coronauitbraak (tussen 1 maart en 1 september) minimaal 36 uur gewerkt hebben, niet meer dan twee keer modaal verdienen en geldt de bonus alleen voor medewerkers in loondienst met uitzondering van vakantiekrachten en stagiaires. Medewerkers die de bonus al van een andere werkgever krijgen, krijgen hem niet ook van het Albert Schweitzer.


Het ziekenhuis laat weten dat ook zzp'ers en uitzendkrachten vaak een belangrijke bijdrage hebben geleverd en mogelijk in aanmerking komen voor een bonus, maar daarvoor moet het één en ander uitgezocht worden. Dat lukt volgens het Albert Schweitzer niet voor uitbetaling in november.

Lees ook

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.