gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alle ziekenhuismedewerkers krijgen coronabonus

d63917340f2170f061f57743d6b52bfd

Alle medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis krijgen een coronabonus. Dat heeft de Raad van Bestuur van het Dordtse ziekenhuis besloten, meldt bestuursvoorzitter Peter van der Meer. Het ziekenhuis hoopt de 1000 euro netto bij het salaris van november uit te keren.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Eerder zette Van der Meer zich al in om de overheid zo ver te krijgen om al het ziekenhuispersoneel de bonus uit te keren. Het ziekenhuis vindt dat iedereen die tijdens de eerste coronagolf heeft gewerkt de bonus verdiend, en dat die niet alleen geldt voor medewerkers die aan de criteria van het Ministerie van Volksgezondheid voldoen.

Daarom heeft het Albert Schweitzer voor al zijn medewerkers de bonus aangevraagd. Het is nog niet bekend of die aanvraag gehonoreerd wordt. Ook als dit niet gebeurt, krijgen alle medewerkers dus de bonus. Een eventueel verschil wordt door het ziekenhuis betaald.


Hoewel dit voor het ziekenhuis een forse uitgave zal zijn, is dit voor Van der Meer ethisch gezien de enige optie. "Sommige medewerkers wel belonen voor de extra inzet en andere niet is principieel zó onjuist, dat wij er hoe dan ook niet in mee zouden gaan."


Aan de bonus zijn wel voorwaarden verbonden: zo moet het personeel tijdens de eerste coronauitbraak (tussen 1 maart en 1 september) minimaal 36 uur gewerkt hebben, niet meer dan twee keer modaal verdienen en geldt de bonus alleen voor medewerkers in loondienst met uitzondering van vakantiekrachten en stagiaires. Medewerkers die de bonus al van een andere werkgever krijgen, krijgen hem niet ook van het Albert Schweitzer.


Het ziekenhuis laat weten dat ook zzp'ers en uitzendkrachten vaak een belangrijke bijdrage hebben geleverd en mogelijk in aanmerking komen voor een bonus, maar daarvoor moet het één en ander uitgezocht worden. Dat lukt volgens het Albert Schweitzer niet voor uitbetaling in november.

Lees ook

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.