gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alle ziekenhuismedewerkers krijgen coronabonus

d63917340f2170f061f57743d6b52bfd

Alle medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis krijgen een coronabonus. Dat heeft de Raad van Bestuur van het Dordtse ziekenhuis besloten, meldt bestuursvoorzitter Peter van der Meer. Het ziekenhuis hoopt de 1000 euro netto bij het salaris van november uit te keren.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Eerder zette Van der Meer zich al in om de overheid zo ver te krijgen om al het ziekenhuispersoneel de bonus uit te keren. Het ziekenhuis vindt dat iedereen die tijdens de eerste coronagolf heeft gewerkt de bonus verdiend, en dat die niet alleen geldt voor medewerkers die aan de criteria van het Ministerie van Volksgezondheid voldoen.

Daarom heeft het Albert Schweitzer voor al zijn medewerkers de bonus aangevraagd. Het is nog niet bekend of die aanvraag gehonoreerd wordt. Ook als dit niet gebeurt, krijgen alle medewerkers dus de bonus. Een eventueel verschil wordt door het ziekenhuis betaald.


Hoewel dit voor het ziekenhuis een forse uitgave zal zijn, is dit voor Van der Meer ethisch gezien de enige optie. "Sommige medewerkers wel belonen voor de extra inzet en andere niet is principieel zó onjuist, dat wij er hoe dan ook niet in mee zouden gaan."


Aan de bonus zijn wel voorwaarden verbonden: zo moet het personeel tijdens de eerste coronauitbraak (tussen 1 maart en 1 september) minimaal 36 uur gewerkt hebben, niet meer dan twee keer modaal verdienen en geldt de bonus alleen voor medewerkers in loondienst met uitzondering van vakantiekrachten en stagiaires. Medewerkers die de bonus al van een andere werkgever krijgen, krijgen hem niet ook van het Albert Schweitzer.


Het ziekenhuis laat weten dat ook zzp'ers en uitzendkrachten vaak een belangrijke bijdrage hebben geleverd en mogelijk in aanmerking komen voor een bonus, maar daarvoor moet het één en ander uitgezocht worden. Dat lukt volgens het Albert Schweitzer niet voor uitbetaling in november.

Lees ook

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.