Dordrecht, Netherlands

‘Alleen pinnen’ in het Stadskantoor, of toch niet?

De borden aan de muren van het Stadskantoor zijn er duidelijk over: 'hier alleen pinnen'. Toch wordt er af en toe een oogje dichtgeknepen door de medewerkers achter de balie. De Ombudsman en De Nederlandsche Bank zijn namelijk erg kritisch op deze ontwikkeling bij verschillende Nederlandse gemeentes en vind dat burgers teveel in hun keuzevrijheid beperkt worden.
Thomas Kuijpers | 8 juni 2018 16:07 | Aangepast op 8 juni 2018 16:07
Om kosten te besparen zien gemeenten het liefst dat inwoners hun pinpas gebruiken. "Pinbetalingen verwerken is altijd goedkoper dan contanten betalingen verwerken," aldus wethouder Maarten Burggraaf. Toch wil hij dat de gemeente "service gericht" is en cash accepteert wanneer een Dordtenaar niet in staat is te pinnen aan de balie.


Bezoekers van het Stadskantoor hebben geen moeite met het feit dat de gemeente het liefst met pinbetalingen werkt. "Het gaat soms om flinke bedragen die betaald moeten worden. Ik denk dat, dat voor extra onveiligheid voor de medewerkers kan zorgen wanneer die contant betaald worden,” aldus een van de bezoekers.

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Een stroomstoring in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond meer dan 4500 huishoudens en bedrijven g...

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...

Dordrecht behoort tot top financieel gezonde gemeenten, maar ‘financiële kwetsbaarheden blijven’

Van alle grote gemeenten in ons land staat Dordrecht er financieel het beste voor. Dat concludeert a...