Dordrecht, Netherlands

‘Alleen pinnen’ in het Stadskantoor, of toch niet?

De borden aan de muren van het Stadskantoor zijn er duidelijk over: 'hier alleen pinnen'. Toch wordt er af en toe een oogje dichtgeknepen door de medewerkers achter de balie. De Ombudsman en De Nederlandsche Bank zijn namelijk erg kritisch op deze ontwikkeling bij verschillende Nederlandse gemeentes en vind dat burgers teveel in hun keuzevrijheid beperkt worden.
Thomas Kuijpers | 8 juni 2018 16:07 | Aangepast op 8 juni 2018 16:07
Om kosten te besparen zien gemeenten het liefst dat inwoners hun pinpas gebruiken. "Pinbetalingen verwerken is altijd goedkoper dan contanten betalingen verwerken," aldus wethouder Maarten Burggraaf. Toch wil hij dat de gemeente "service gericht" is en cash accepteert wanneer een Dordtenaar niet in staat is te pinnen aan de balie.


Bezoekers van het Stadskantoor hebben geen moeite met het feit dat de gemeente het liefst met pinbetalingen werkt. "Het gaat soms om flinke bedragen die betaald moeten worden. Ik denk dat, dat voor extra onveiligheid voor de medewerkers kan zorgen wanneer die contant betaald worden,” aldus een van de bezoekers.

Lees ook

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Een motorrijder is maandagochtend aan zijn verwondingen overleden na een botsing met een auto in Zwi...

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...