gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Alleen pinnen’ in het Stadskantoor, of toch niet?

423604956fed7abf24a8e798c97ea1c7

De borden aan de muren van het Stadskantoor zijn er duidelijk over: 'hier alleen pinnen'. Toch wordt er af en toe een oogje dichtgeknepen door de medewerkers achter de balie. De Ombudsman en De Nederlandsche Bank zijn namelijk erg kritisch op deze ontwikkeling bij verschillende Nederlandse gemeentes en vind dat burgers teveel in hun keuzevrijheid beperkt worden.

Thomas Kuijpers |  | Aangepast op
Om kosten te besparen zien gemeenten het liefst dat inwoners hun pinpas gebruiken. "Pinbetalingen verwerken is altijd goedkoper dan contanten betalingen verwerken," aldus wethouder Maarten Burggraaf. Toch wil hij dat de gemeente "service gericht" is en cash accepteert wanneer een Dordtenaar niet in staat is te pinnen aan de balie.


Bezoekers van het Stadskantoor hebben geen moeite met het feit dat de gemeente het liefst met pinbetalingen werkt. "Het gaat soms om flinke bedragen die betaald moeten worden. Ik denk dat, dat voor extra onveiligheid voor de medewerkers kan zorgen wanneer die contant betaald worden,” aldus een van de bezoekers.
08d29918f64b3eb78ff73a9071efacd2

Lees ook

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.