gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Alleen pinnen’ in het Stadskantoor, of toch niet?

423604956fed7abf24a8e798c97ea1c7

De borden aan de muren van het Stadskantoor zijn er duidelijk over: 'hier alleen pinnen'. Toch wordt er af en toe een oogje dichtgeknepen door de medewerkers achter de balie. De Ombudsman en De Nederlandsche Bank zijn namelijk erg kritisch op deze ontwikkeling bij verschillende Nederlandse gemeentes en vind dat burgers teveel in hun keuzevrijheid beperkt worden.

Thomas Kuijpers |  | Aangepast op
Om kosten te besparen zien gemeenten het liefst dat inwoners hun pinpas gebruiken. "Pinbetalingen verwerken is altijd goedkoper dan contanten betalingen verwerken," aldus wethouder Maarten Burggraaf. Toch wil hij dat de gemeente "service gericht" is en cash accepteert wanneer een Dordtenaar niet in staat is te pinnen aan de balie.


Bezoekers van het Stadskantoor hebben geen moeite met het feit dat de gemeente het liefst met pinbetalingen werkt. "Het gaat soms om flinke bedragen die betaald moeten worden. Ik denk dat, dat voor extra onveiligheid voor de medewerkers kan zorgen wanneer die contant betaald worden,” aldus een van de bezoekers.
08d29918f64b3eb78ff73a9071efacd2

Lees ook

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.