Dordrecht, Netherlands

‘Alleen pinnen’ in het Stadskantoor, of toch niet?

De borden aan de muren van het Stadskantoor zijn er duidelijk over: 'hier alleen pinnen'. Toch wordt er af en toe een oogje dichtgeknepen door de medewerkers achter de balie. De Ombudsman en De Nederlandsche Bank zijn namelijk erg kritisch op deze ontwikkeling bij verschillende Nederlandse gemeentes en vind dat burgers teveel in hun keuzevrijheid beperkt worden.
Thomas Kuijpers | 8 juni 2018 16:07 | Aangepast op 8 juni 2018 16:07
Om kosten te besparen zien gemeenten het liefst dat inwoners hun pinpas gebruiken. "Pinbetalingen verwerken is altijd goedkoper dan contanten betalingen verwerken," aldus wethouder Maarten Burggraaf. Toch wil hij dat de gemeente "service gericht" is en cash accepteert wanneer een Dordtenaar niet in staat is te pinnen aan de balie.


Bezoekers van het Stadskantoor hebben geen moeite met het feit dat de gemeente het liefst met pinbetalingen werkt. "Het gaat soms om flinke bedragen die betaald moeten worden. Ik denk dat, dat voor extra onveiligheid voor de medewerkers kan zorgen wanneer die contant betaald worden,” aldus een van de bezoekers.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

LUISTER: Geen huis te krijgen, dus woon je bij je schoonouders

Noodgedwongen wonen bij je schoonouders, omdat de straat geen optie is. Het is de realiteit voor het...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...