gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Allerzielen-concert zondag op TV Dordrecht

4c1837f0f0b64f72669640fe9e1262b4

Op de laatste zondag van november staan we op TV Dordrecht op een bijzondere manier stil bij mensen die ons ontvallen zijn. Met het Allerzielen-concert van Dordtissimo van begin deze maand in de Trinitatiskapel.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
'Allerzielen' staat voor een troost- en herinneringsconcert, met dit keer als thema 'Lead, kindly Light, lead Thou me on’, de eerste regel van een gedicht van kardinaal Henry Newman. Het doel van het concert was om met muziek en zang wat licht en uitzicht te brengen in het donker.

Naast muziek van Johann Sebastian Bach waren er ook twee werken van Howard Goodall (waaronder The Lord is my Shepherd), Cesar Frank’s opus 18 en natuurlijk een requiem te horen (dit keer van Giacomo Puccini).

Het programma was samengesteld door dirigent Ries van der Zouwen, die het Allerzielen-concert zelf als volgt omschreef: “Natuurlijk gedenk je, soms dagelijks, de mensen die je hebt moeten prijsgeven aan de dood. In de muziek gaan onze gedachten uit naar de dood en de gevoelens die daarbij horen; van protest tot gelatenheid, van traan tot troost, van de harde realiteit van de dood tot het visioen voorbij de grens van het leven."

Het scratchkoor Dordtissimo werd op 1 november in de volle Trinitatiskapel begeleid door het Dordrechts Kamerorkest en Hans Okkerse op orgel. Luka den Boer (bas) en Afonso Santos (tenor) waren de solisten.

De registratie van het Allerzielen-concert 2025 was in handen van Chris Slager, deze zondag 30 november vanaf 12.00 uur te zien op TV Dordrecht, met herhaling ieder uur.

Lees meer over:

Lees ook

IMG_7662

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.