gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alles gereed voor Sint

Het ponton ligt klaar, de kades zijn geveegd en de Pakjesboot 78ligt op koers.. Iedereen is klaar voor de komst van Sinterklaas.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voorzitter van de Stichting Intocht Sinterklaas Chris Hoogerwaard heeft onlangs nog contact gehad met de Sint. "Hij is heel zenuwachtig. Dordrecht is toch de oudste stad van Holland en dat maakt het elk jaar toch speciaal voor hem om daar voet aan wal te zetten. Daarnaast hebben we natuurlijk ook een nieuwe burgemeester en die gaat hij voor het eerst ontmoeten."

Naast Pakjesboot 78 is dit jaar ook Pakjesboot 40 aanwezig, dat komt omdat Sinterklaas een klein jubileum viert. Hij heeft al 40 jaar een intocht in Dordrecht. In die 40 jaar zijn de intochten zonder grote incidenten verlopen en dat moet natuurlijk zo blijven. "Het is altijd moeilijk om 100 procent veiligheid te garanderen. Maar we doen ons best, alles is er op ingezet en we hebben goede contacten met de gemeente, politie en andere hulpdiensten."

Uiteraard is TV Dordrecht bij de komst van de goedheiligman. Zaterdagavond zendt RTV Dordrecht vanaf 18:15 uur een impressie van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht uit.

Lees ook

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.