gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alles gereed voor Sint

Het ponton ligt klaar, de kades zijn geveegd en de Pakjesboot 78ligt op koers.. Iedereen is klaar voor de komst van Sinterklaas.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voorzitter van de Stichting Intocht Sinterklaas Chris Hoogerwaard heeft onlangs nog contact gehad met de Sint. "Hij is heel zenuwachtig. Dordrecht is toch de oudste stad van Holland en dat maakt het elk jaar toch speciaal voor hem om daar voet aan wal te zetten. Daarnaast hebben we natuurlijk ook een nieuwe burgemeester en die gaat hij voor het eerst ontmoeten."

Naast Pakjesboot 78 is dit jaar ook Pakjesboot 40 aanwezig, dat komt omdat Sinterklaas een klein jubileum viert. Hij heeft al 40 jaar een intocht in Dordrecht. In die 40 jaar zijn de intochten zonder grote incidenten verlopen en dat moet natuurlijk zo blijven. "Het is altijd moeilijk om 100 procent veiligheid te garanderen. Maar we doen ons best, alles is er op ingezet en we hebben goede contacten met de gemeente, politie en andere hulpdiensten."

Uiteraard is TV Dordrecht bij de komst van de goedheiligman. Zaterdagavond zendt RTV Dordrecht vanaf 18:15 uur een impressie van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht uit.

Lees ook

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.