gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alles gereed voor Sint

Het ponton ligt klaar, de kades zijn geveegd en de Pakjesboot 78ligt op koers.. Iedereen is klaar voor de komst van Sinterklaas.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voorzitter van de Stichting Intocht Sinterklaas Chris Hoogerwaard heeft onlangs nog contact gehad met de Sint. "Hij is heel zenuwachtig. Dordrecht is toch de oudste stad van Holland en dat maakt het elk jaar toch speciaal voor hem om daar voet aan wal te zetten. Daarnaast hebben we natuurlijk ook een nieuwe burgemeester en die gaat hij voor het eerst ontmoeten."

Naast Pakjesboot 78 is dit jaar ook Pakjesboot 40 aanwezig, dat komt omdat Sinterklaas een klein jubileum viert. Hij heeft al 40 jaar een intocht in Dordrecht. In die 40 jaar zijn de intochten zonder grote incidenten verlopen en dat moet natuurlijk zo blijven. "Het is altijd moeilijk om 100 procent veiligheid te garanderen. Maar we doen ons best, alles is er op ingezet en we hebben goede contacten met de gemeente, politie en andere hulpdiensten."

Uiteraard is TV Dordrecht bij de komst van de goedheiligman. Zaterdagavond zendt RTV Dordrecht vanaf 18:15 uur een impressie van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht uit.

Lees ook

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

ozempicasz

Ziekenhuis waarschuwt voor vervalste afslankmedicatie op internet: één patiënt opgenomen in ASz

Artsen en apothekers van het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis en het Deventer Ziekenhuis waarschuwen voor vervalste afslankmedicatie die wordt aangeboden op internet. In beide ziekenhuizen is afgelopen winter een patiënt in ernstige toestand opgenomen na het gebruik van online gekochte afslankinjecties.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

man vermist

Dordtenaar Bart al twee dagen vermist

De 48-jarige Dordtenaar Bart is sinds maandag 29 juni vermist. De politie meldt dat hij maandag mogelijk nog in de omgeving van de Sluisweg in Dordrecht is geweest.