gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alles gereed voor Sint

Het ponton ligt klaar, de kades zijn geveegd en de Pakjesboot 78ligt op koers.. Iedereen is klaar voor de komst van Sinterklaas.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voorzitter van de Stichting Intocht Sinterklaas Chris Hoogerwaard heeft onlangs nog contact gehad met de Sint. "Hij is heel zenuwachtig. Dordrecht is toch de oudste stad van Holland en dat maakt het elk jaar toch speciaal voor hem om daar voet aan wal te zetten. Daarnaast hebben we natuurlijk ook een nieuwe burgemeester en die gaat hij voor het eerst ontmoeten."

Naast Pakjesboot 78 is dit jaar ook Pakjesboot 40 aanwezig, dat komt omdat Sinterklaas een klein jubileum viert. Hij heeft al 40 jaar een intocht in Dordrecht. In die 40 jaar zijn de intochten zonder grote incidenten verlopen en dat moet natuurlijk zo blijven. "Het is altijd moeilijk om 100 procent veiligheid te garanderen. Maar we doen ons best, alles is er op ingezet en we hebben goede contacten met de gemeente, politie en andere hulpdiensten."

Uiteraard is TV Dordrecht bij de komst van de goedheiligman. Zaterdagavond zendt RTV Dordrecht vanaf 18:15 uur een impressie van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht uit.

Lees ook

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.