gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alles gereed voor Sint

Het ponton ligt klaar, de kades zijn geveegd en de Pakjesboot 78ligt op koers.. Iedereen is klaar voor de komst van Sinterklaas.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voorzitter van de Stichting Intocht Sinterklaas Chris Hoogerwaard heeft onlangs nog contact gehad met de Sint. "Hij is heel zenuwachtig. Dordrecht is toch de oudste stad van Holland en dat maakt het elk jaar toch speciaal voor hem om daar voet aan wal te zetten. Daarnaast hebben we natuurlijk ook een nieuwe burgemeester en die gaat hij voor het eerst ontmoeten."

Naast Pakjesboot 78 is dit jaar ook Pakjesboot 40 aanwezig, dat komt omdat Sinterklaas een klein jubileum viert. Hij heeft al 40 jaar een intocht in Dordrecht. In die 40 jaar zijn de intochten zonder grote incidenten verlopen en dat moet natuurlijk zo blijven. "Het is altijd moeilijk om 100 procent veiligheid te garanderen. Maar we doen ons best, alles is er op ingezet en we hebben goede contacten met de gemeente, politie en andere hulpdiensten."

Uiteraard is TV Dordrecht bij de komst van de goedheiligman. Zaterdagavond zendt RTV Dordrecht vanaf 18:15 uur een impressie van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht uit.

Lees ook

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.