Dordrecht, Netherlands

Altaarstuk St. Elisabethsvloed terug in Grote Kerk

Het is bijna 600 jaar geleden dat de Sint Elisabethsvloed plaatsvond en dat wordt in de Grote Kerk herdacht met de terugkeer van een bijzonder werk. Vanaf 9 maart zullen daar namelijk panelen te zien zijn die gezamelijk een altaarstuk vormen.
Marjolein Vos | 25 februari 2019 11:11 | Aangepast op 25 februari 2019 11:11
Het is bijna 600 jaar geleden dat de Sint Elisabethsvloed plaatsvond en dat wordt in de Grote Kerk herdacht met de terugkeer van een bijzonder werk. Vanaf begin maart  zullen daar namelijk panelen te zien zijn die gezamenlijk een altaarstuk vormen.


De watersnoodramp waar het over gaat, vond plaats in 1421. Door een zware storm bezweken de dijken in onze omgeving. 23 dorpen liepen onder en meer dan 2000 mensen kwamen om. Ter nagedachtenis liet het dorp Wieldrecht een altaarstuk maken dat in de Grote Kerk in Dordrecht werd geplaatst. Daar bleef het tot 1572. Door de reformatie werden de panelen daar weggehaald en kwamen ze terecht in het voormalig Augustijnenklooster. Een van de drie delen was inmiddels verdwenen. De overige panelen werden in 1933 verkocht aan het Rijksmuseum.


Het is overigens niet het originele werk dat weer terugkeert naar Dordrecht; het gaat om een replica. De Vereniging Vrienden van de Grote Kerk zal die 9 maart aan het kerkbestuur aanbieden. Tijdens die bijeenkomst zal dr. Paul Visser van de TU Delft vertellen over de gevolgen van de overstromingen voor onze omgeving. En zal dr. Hanneke van Asperen van de Radboud Universiteit de schilderijen toelichten.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...