Dordrecht, Netherlands

Alternatieve Dordtse Sinterklaasintocht gaat niet door: 'Er is maar één schuldige en dat is corona'

De Dordtse intocht van Sinterklaas had ook dit jaar weer een groot feest moeten worden. Maar de aangepaste intocht, waarbij een Pakjesboot XXL zou aanmeren, krijgt geen vergunning vanwege de coronamaatregelen.
Emma Meijer | 27 oktober 2020 15:42 | Aangepast op 27 oktober 2020 15:42
Een aantal weken geleden is al besloten om de traditionele intocht niet door te laten gaan. “Wij dachten een alternatief gevonden te hebben met de Pakjesboot XXL. Sinterklaas zou dan aankomen in een grote boot en aanleggen aan de Bomkade”, vertelt Chris Hoogerwaard van Stichting Intocht Sint Nicolaas.

De Goedheiligman zou niet van boord gaan, maar kinderen mochten hem aan boord komen bezoeken. Er zou bijvoorbeeld met een eigen tijdslot en een boardingpass gewerkt gaan worden zodat er niet te veel kinderen tegelijk aan boord zouden zijn.

Maar ook dit alternatief gaat door de huidige coronamaatregelen niet meer door. “Wij dachten zelf dat we een doorloopevenement zouden zijn, dat is te vergelijken met een museum. Maar het blijft op papier toch gewoon een evenement.” Hierdoor krijgt de stichting geen vergunning voor de pakjesboot.

Het is dan ook een behoorlijke domper voor Chris Hoogerwaard. Het feest zou over twee weken al plaatsvinden, en er is te weinig tijd om nog wat anders te verzinnen. Toch wil hij benadrukken dat zowel de gemeente als de Veiligheidsregio alle goede wil hadden om het evenement door te laten gaan, maar helaas ging dat niet. “Er is maar één de schuldige en dat is corona. Ik hoop dat iedereen zich aan de maatregelen gaat houden, zodat we volgend jaar niet alleen weer een intocht maar ook andere evenementen kunnen organiseren.”

Foto: Jordy Nijenhuis


Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...