Dordrecht, Netherlands

Amateursport verdwenen uit plannen Krommedijk, CDA wil opheldering

In de nieuwe plannen voor sportpark Krommedijk, komt de amateursport nauwelijks meer voor. Dit tot grote ontevredenheid van het CDA. De Christen-Democraten willen zo snel mogelijk opheldering van burgemeester en wethouders.
Dennis Koorevaar | 24 maart 2021 17:30 | Aangepast op 24 maart 2021 17:30
Vorig jaar liepen besprekingen over een nieuw stadion voor FC Dordrecht vast. Toen is afgesproken dat de plannen voor de Krommedijk verder ontwikkeld zouden worden met daarin volop aandacht voor de amateursport.

Sportplan Krommedijk in lades verdwenen?

Vorig jaar hebben sportclubs zelf een plan opgesteld met behulp van een architect. Dat plan, het 'Sportplan Krommedijk', ligt al lange tijd bij de gemeente. Het CDA is verbaast dat er niets mee gedaan is en het plan tot nu toe ook niet naar de gemeenteraad is gegaan. In het plan wordt onder meer gekeken hoe sportclubs gezamenlijk van faciliteiten gebruik kunnen maken en wordt er rekening gehouden met de komst van een nieuw stadion voor de profs van FC Dordrecht. maar ook wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat het nieuwe stadion er niet komt of dat er een andere plek voor gevonden wordt.

Snel verbetering van speelvelden en kleedkamers

Naast de plannen voor de langere termijn vraagt het CDA aan het college om er zo snel mogelijk voor te zorgen dat er een eind wordt gemaakt aan het tekort aan speelvelden en kleedruimtes.

Binnenkort wordt het voorstel in de vorm van een motie besproken in de Dordtse gemeenteraad.

Wethouder van sport Marco stam wil niet reageren en zegt verder de dirscussie in de gemeenteraad af te zullen wachten.

Lees ook

Gesneuvelde Kapitein krijgt tachtig jaar na oorlog plek op Dordts ereveld

Het militair ereveld op de Dordtse begraafplaats Essenhof is uitgebreid met een extra graf. Kapitein...

Wat doen deze draadjes op straat? Op honderden plekken gezien

Op honderden plekken zijn ze gezien in onze streek: rubberen draden die over autowegen en fietspaden...

Zorgen over veiligheid op tijdelijke fietsbrug: 'Verlaten en onverlicht'

Doe mee! Molenlanden, de grootste partij in die gemeente, maakt zich zorgen over de veiligheid op de...

Gewonden na vechtpartij in gevangenis: ‘Al langer spanningen’

In de gevangenis van Dordrecht zijn twee gedetineerden gewond geraakt bij een vechtpartij. De twee g...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...