Dordrecht, Netherlands

Ambulancechauffer neemt na 45 jaar in stijl afscheid

Een bijzonder beeld donderdagmiddag op het Leerpark. Daar stonden verschillende ambulances geparkeerd, met als middelpunt een ziekenwagen uit 1977. Speciaal voor het afscheid van chauffeur Gerard Kok, hij gaat na 45 jaar met pensioen.
Petra Scheurwater | 28 september 2018 10:46 | Aangepast op 28 september 2018 10:46
'Ik heb heel veel gezien, vooral de eerste jaren'', blikt Gerard Kok terug op zijn lange carrière als ambulancechauffeur. Hij begon in 1974 bij de Dordtse brandweer als brandweerman, toentertijd bestuurde de brandweer de ambulances nog.


In 45 jaar heeft hij veel zien veranderen in de hulpverlening. "In 1974 waren er meer dan 3000 verkeersdoden en nu, afgelopen jaar, zo'n 620. Dus dat is een vijfde minder wat er minder op straat gebeurt."


&t=1s

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Een stroomstoring in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond meer dan 4500 huishoudens en bedrijven g...

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...

Dordrecht behoort tot top financieel gezonde gemeenten, maar ‘financiële kwetsbaarheden blijven’

Van alle grote gemeenten in ons land staat Dordrecht er financieel het beste voor. Dat concludeert a...