Dordrecht, Netherlands

Ambulancedienst geeft beademingsapparatuur in bruikleen

Ziekenhuizen in Zuidwest-Nederland krijgen hulp van onze ambulancebroeders. De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid stelt samen met hun collega's van Ambulancezorg Rotterdam-Rijnmond en Witte Kruis 80 beademingsapparaten ter beschikking.
Marjolein Vos | 7 april 2020 10:40 | Aangepast op 7 april 2020 10:40
"In een ambulance kan het apparaat in principe gemist worden, omdat beademen daar ook handmatig kan gebeuren, al is dat iets omslachtiger", laat de Ambulancedienst ZHZ weten. "Alleen tijdens een rit met een IC-patiënt van de ene kliniek naar de andere hebben we zo’n ventilator onderweg echt nodig, maar dat zien we altijd van tevoren aankomen. Voor die gevallen blijft in elke uitrukpost een apparaat beschikbaar, zodat een ambulanceteam het kan oppikken wanneer het nodig is. De kwaliteit van de ambulancezorg is dan ook niet in het geding".

Apparatuur is schaars

De beademingsapparaten kunnen in de ziekenhuizen ingezet worden op afdelingen waar patiënten met corona behandeld worden. "De apparatuur is op dit moment schaars en er kan op korte termijn een gebrek aan ontstaan. In dat geval kunnen ziekenhuizen direct aankloppen bij het Regionaal Overleg Acute Zorgketen, dat de uitgeleende spullen beheert".

Rotterdam heeft vijftig apparaten beschikbaar gesteld, Zeeland en de Ambulancedienst ZHZ allebei vijftien. De uitleentermijn duurt zolang als dat nodig is. "We wensen onze collega’s in die ziekenhuizen veel succes en kracht toe in deze zware en hectische periode. Samen verslaan we corona!"

Foto's: Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...

Een tiental mensen in winteropvang Leger des Heils: 'Nu meer behoefte aan'

Tijdens de strenge winterdagen met hevige sneeuwval doet het Leger des Heils in Dordrecht een extra ...

Rijexamens opnieuw afgelast: ‘We zien echt gevaarlijke dingen op de weg’

Alle rijexamens in onze streek zijn afgelast. Net als maandag zijn de examens die gereden zouden wor...

Kwart leerlingen van deze middelbare school mist eerste schooldag van het jaar door winterweer

De winterse buien en bijkomende problemen op de weg en het openbaar vervoer deze week hebben ook gev...

Auto in vlammen op in Krispijn, mogelijk opzet

Een auto in de Dordtse wijk Krispijn is maandagavond verwoest door een uitslaande brand. Van de gepa...

Stille helden van de winter: op pad met de sneeuwschuivers van onze regio

“Ze bellen me gewoon mijn bed uit”, vertelt een lachende sneeuwschuiver-chauffeur Nick van Loenen. “...