Dordrecht, Netherlands

Ambulancedienst geeft beademingsapparatuur in bruikleen

Ziekenhuizen in Zuidwest-Nederland krijgen hulp van onze ambulancebroeders. De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid stelt samen met hun collega's van Ambulancezorg Rotterdam-Rijnmond en Witte Kruis 80 beademingsapparaten ter beschikking.
Marjolein Vos | 7 april 2020 10:40 | Aangepast op 7 april 2020 10:40
"In een ambulance kan het apparaat in principe gemist worden, omdat beademen daar ook handmatig kan gebeuren, al is dat iets omslachtiger", laat de Ambulancedienst ZHZ weten. "Alleen tijdens een rit met een IC-patiënt van de ene kliniek naar de andere hebben we zo’n ventilator onderweg echt nodig, maar dat zien we altijd van tevoren aankomen. Voor die gevallen blijft in elke uitrukpost een apparaat beschikbaar, zodat een ambulanceteam het kan oppikken wanneer het nodig is. De kwaliteit van de ambulancezorg is dan ook niet in het geding".

Apparatuur is schaars

De beademingsapparaten kunnen in de ziekenhuizen ingezet worden op afdelingen waar patiënten met corona behandeld worden. "De apparatuur is op dit moment schaars en er kan op korte termijn een gebrek aan ontstaan. In dat geval kunnen ziekenhuizen direct aankloppen bij het Regionaal Overleg Acute Zorgketen, dat de uitgeleende spullen beheert".

Rotterdam heeft vijftig apparaten beschikbaar gesteld, Zeeland en de Ambulancedienst ZHZ allebei vijftien. De uitleentermijn duurt zolang als dat nodig is. "We wensen onze collega’s in die ziekenhuizen veel succes en kracht toe in deze zware en hectische periode. Samen verslaan we corona!"

Foto's: Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid

Meest gelezen

Let op: A16 komend weekend deels dicht bij Ridderkerk

Redactie Streek 56 | 22 aug 2025 15:00

Auto belandt tegen stoplicht na aanrijding met vuilniswagen

Redactie Streek 56 | 20 aug 2025 10:54

Lees ook

Deze fietstunnel is drie weken dicht: krijgt verflaag tegen graffiti

Fietsers kunnen drie weken lang geen gebruik maken van de tunnel onder het spoor bij de Transvaalstr...

Oer-vrijwilliger Wijnand Punt in het zonnetje gezet: 'Kippenvel!'

Wijnand Punt (58) heeft voor zijn jarenlange vrijwilligerswerk de Ridderkerkse Sint Jorispenning ont...

Marcel en Pieternel verloren hun zoon bij botsing tussen trein en vrachtwagen: 'Het is zo onwerkelijk'

Lars Bussing uit Zwijndrecht krijgt een gedenksteen op Kijfhoek. De 25-jarige treinmachinist overlee...

Biesboschfilm straks ook thuis op de bank te zien: 'Ontzettend trots!'

De natuurfilm over de Biesbosch van Bas Kakes en Jacques van der Neut is vanaf september ook thuis ...

Martijn (51) moest zijn garage uitbouwen om zijn oldtimers te parkeren: ‘Jaarlijks kost deze hobby minimaal een ton’

De Riverside Car Classic is in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun oude au...

Erik wint wéér bij Transplant Games, maar 'het gaat niet om winnen'

Het is Papendrechter Erik Paalvast gelukt zijn wereldtitel hoogspringen te verdedigen. Hij wist bij ...