gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulancedienst geeft tips voor jaarwisseling

Officieel mag het pas vanaf oudjaarsdag 18:00 uur, maar je hoort het nu al genoeg: vuurwerk. Oud en nieuw is voor hulpdiensten elk jaar weer een drukke nacht en ze bereiden zich van te voren goed voor. De brandwondenkit wordt aangevuld en de vuurwerkbrillen worden uit de kast gehaald.

Lotte Koreman |  | Aangepast op
Laura en Linda hebben hun ambulancewagen in ieder geval klaargemaakt: "ons verbandmateriaal is altijd up-to-date natuurlijk, maar we checken alles zorgvuldig. We nemen extra brandwondenkits mee, want die zijn het hardst nodig".

De belangrijkste tips van het ambulancepersoneel zijn om legaal vuurwerk te kopen en dit altijd vanuit een fles af te steken. Ook is het belangrijk het aan te steken met een lont. Daarnaast benadrukt het personeel van de ambulance dat ze het rond oudjaar altijd erg druk hebben. "Bel dus echt alleen als je direct hulp nodig hebt. Voor een klein brandwondje zijn wij niet nodig, zorg dan dat je het goed koelt en bel desnoods de huisartsenpost."

Lees ook

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

yv2026711A1B07460

Quinn (20) werd ineens van tribune geplukt om profs te fluiten: 'Dit moment vergeet ik nooit meer'

Nietsvermoedend keek de jonge amateurscheidsrechter Quinn Vugts op de tribune naar zijn broer tijdens FC Dordrecht-Excelsior. Totdat de scheidsrechter geblesseerd raakte. Een kwartier later floot hij niet de amateurs van Overmaas en Zwarte Pijl, maar bevond hij zich tussen de profvoetballers.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."