gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulancedienst geeft tips voor jaarwisseling

Officieel mag het pas vanaf oudjaarsdag 18:00 uur, maar je hoort het nu al genoeg: vuurwerk. Oud en nieuw is voor hulpdiensten elk jaar weer een drukke nacht en ze bereiden zich van te voren goed voor. De brandwondenkit wordt aangevuld en de vuurwerkbrillen worden uit de kast gehaald.

Lotte Koreman |  | Aangepast op
Laura en Linda hebben hun ambulancewagen in ieder geval klaargemaakt: "ons verbandmateriaal is altijd up-to-date natuurlijk, maar we checken alles zorgvuldig. We nemen extra brandwondenkits mee, want die zijn het hardst nodig".

De belangrijkste tips van het ambulancepersoneel zijn om legaal vuurwerk te kopen en dit altijd vanuit een fles af te steken. Ook is het belangrijk het aan te steken met een lont. Daarnaast benadrukt het personeel van de ambulance dat ze het rond oudjaar altijd erg druk hebben. "Bel dus echt alleen als je direct hulp nodig hebt. Voor een klein brandwondje zijn wij niet nodig, zorg dan dat je het goed koelt en bel desnoods de huisartsenpost."

Lees ook

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.