gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulancedienst: meer zorgmeldingen

Dit jaar heeft de ambulancedienst tot nu toe al 27 ‘zorgmeldingen’ gedaan, tegen drie in het hele jaar 2013.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De dienst is sinds kort verplicht melding te doen van vermoedens van kindermishandeling en huiselijk geweld. Alle medewerkers hebben op dit gebied een training gevolgd om deze situaties te herkennen. Jola Schenk, contactpersoon voor deze zaken, vertelt dat de ambulancedienst in dit opzicht een bijzondere positie heeft. Omdat de dienst in noodgevallen achter de voordeur komt, is het voor mensen met problemen op dit gebied veel moeilijker om de stand van zaken te verdoezelen.

Bij de meldingen wordt een strikte code gevolgd. De meldingen blijken zeer relevant: vrijwel alle meldingen zijn onderzocht. Betrokkenen zijn achteraf trouwens vaak dankbaar. In veel gevallen gaat het het tenslotte om mensen die tijdelijk de regie over hun leven kwijt zijn.

Lees ook

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

Ongeluk N3 Laan van Europa geblurd

Twee auto’s botsen op N3, kinderen gecontroleerd door ambulancepersoneel

Op de kruising tussen de N3 en de Laan van Europa zijn woensdagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. In beide auto’s waren kinderen aanwezig. De inzittenden van de voertuigen zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel, niemand hoefde naar het ziekenhuis.

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”