gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulancedienst: meer zorgmeldingen

Dit jaar heeft de ambulancedienst tot nu toe al 27 ‘zorgmeldingen’ gedaan, tegen drie in het hele jaar 2013.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De dienst is sinds kort verplicht melding te doen van vermoedens van kindermishandeling en huiselijk geweld. Alle medewerkers hebben op dit gebied een training gevolgd om deze situaties te herkennen. Jola Schenk, contactpersoon voor deze zaken, vertelt dat de ambulancedienst in dit opzicht een bijzondere positie heeft. Omdat de dienst in noodgevallen achter de voordeur komt, is het voor mensen met problemen op dit gebied veel moeilijker om de stand van zaken te verdoezelen.

Bij de meldingen wordt een strikte code gevolgd. De meldingen blijken zeer relevant: vrijwel alle meldingen zijn onderzocht. Betrokkenen zijn achteraf trouwens vaak dankbaar. In veel gevallen gaat het het tenslotte om mensen die tijdelijk de regie over hun leven kwijt zijn.

Lees ook

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.