Dordrecht, Netherlands

Ambulancedienst: verlaging maximumsnelheid heeft ook voor ons gevolgen

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid waarschuwt voor de mogelijke gevolgen voor de verlaging van de maximumsnelheid op snelwegen. Als volgende maand de snelheid teruggebracht wordt naar 100 kilometer per uur, heeft dat ook gevolgen voor ambulances.
Dennis Koorevaar | 28 februari 2020 11:56 | Aangepast op 28 februari 2020 11:56
"Met zwaailicht en sirene mogen wij 40 kilometer harder rijden dan de limiet ter plaatse. Voor ons daalt op 16 maart dus ook de snelheid waarmee we naar onze patiënten kunnen, of waarmee we een patiënt naar het ziekenhuis kunnen brengen."

Het houdt in dat ambulances straks in heel Nederland niet harder mogen dan 140 kilometer per uur. "Of dit nadelig uitpakt voor de aanrijtijden en patiëntuitkomsten weten we nog niet", schrijft de dienst in een verklaring.

"We rijden in onze drukke regio overdag niet vaak op z'n allerhardst en altijd met veel oog voor ieders veiligheid. Maar op het moment dat elke seconde telt, kan het toch verschil maken. We doen natuurlijk ons uiterste best om tijdverlies tot een minimum te beperken."

Het terugbrengen van de maximumsnelheid heeft ook gevolgen voor de brandweer, politie en weginspecteurs van Rijkswaterstaat.

In het verleden hebben de hulpdiensten geregeld bekeuringen moeten betalen bij het overschrijden van de snelheid.

Lees ook

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Tweede winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht sinds de jaarwisseling. De 23-jarige verdedi...