gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulancedienst: verlaging maximumsnelheid heeft ook voor ons gevolgen

046a90b15de6a558e240d1600da17043

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid waarschuwt voor de mogelijke gevolgen voor de verlaging van de maximumsnelheid op snelwegen. Als volgende maand de snelheid teruggebracht wordt naar 100 kilometer per uur, heeft dat ook gevolgen voor ambulances.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Met zwaailicht en sirene mogen wij 40 kilometer harder rijden dan de limiet ter plaatse. Voor ons daalt op 16 maart dus ook de snelheid waarmee we naar onze patiënten kunnen, of waarmee we een patiënt naar het ziekenhuis kunnen brengen."

Het houdt in dat ambulances straks in heel Nederland niet harder mogen dan 140 kilometer per uur. "Of dit nadelig uitpakt voor de aanrijtijden en patiëntuitkomsten weten we nog niet", schrijft de dienst in een verklaring.

"We rijden in onze drukke regio overdag niet vaak op z'n allerhardst en altijd met veel oog voor ieders veiligheid. Maar op het moment dat elke seconde telt, kan het toch verschil maken. We doen natuurlijk ons uiterste best om tijdverlies tot een minimum te beperken."

Het terugbrengen van de maximumsnelheid heeft ook gevolgen voor de brandweer, politie en weginspecteurs van Rijkswaterstaat.

In het verleden hebben de hulpdiensten geregeld bekeuringen moeten betalen bij het overschrijden van de snelheid.

Lees ook

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.