gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulancemedewerkers Zuid-Holland-Zuid als eerste in nieuw jasje

b445d9092be2835a06031cdd9b33cf7d

Felgeel heeft op de ambulancepost op het Leerpark plaatsgemaakt voor turquiose. Maandagochtend begonnen de ambulancemedewerkers als eerste in het land in de nieuwe uniformen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik vind dat iedereen er echt fantastisch uitziet in de nieuwe outfits, dus hartstikke leuk", vertelt ambulancemedewerker Laura Muller enthousiast. Meerdere ambulanceregio's wilden volgens haar een nieuw uniform, waarna Ambulancezorg Nederland het project oppakte en centraal heeft geregeld dat de ambulancewerkers in vrijwel het hele land in dezelfde, nieuwe uniformen rondlopen.

Vier jaar geleden begon het proces van het maken van deze nieuwe uniformen. Na enquêtes door het hele land kwamen licht blauwe uniformen als nieuw outfit uit de bus. "Als je landelijke 6000 mensen aan gaat kleden, wil je wel dat het er gelikt uit gaat zien", snapt Muller dat het proces enkele jaren in beslag nam.

In de vorige kleding heeft de ambulancedienst zo'n twintig jaar rond gelopen. Maar die kleuren worden ook gebruikt door andere bedrijven, zoals de dierenambulance. Om dat met de nieuwe pakken te voorkomen, is op dit ontwerp een patent aangevraagd.

De nieuwe kleur is niet de enige aanpassing, ook voor de veiligheid zijn veranderingen doorgevoerd. Zo hoort bij het uniform tegenwoordig een steek- en scherpwerend vest. "Je hoopt natuurlijk niet dat het nodig is. Maar er zijn de laatste jaren wel grote incidenten geweest, terroristisch van aard", verklaart woordvoerder Jacco van Wingerden de toevoeging.

"Feitelijk werken we alleen op plekken waar we veilig kunnen werken, maar soms zijn er situaties waar de politie de veiligheid niet helemaal kan garanderen, maar mensen toch geholpen moeten worden."


De oude kleding gaat de prullenbak niet in, een groot deel gaat naar de dierenambulance. Een deel wordt overgenomen door de regio Rotterdam-Rijnmond, zij stappen pas in de loop van 2020 op de nieuwe kleding over. Tot die tijd gaat wel een deel van de kleding naar de buurregio om een aantal missende maten aan te vullen.&t=6s

Lees ook

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.