gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulancemedewerkers Zuid-Holland-Zuid als eerste in nieuw jasje

b445d9092be2835a06031cdd9b33cf7d

Felgeel heeft op de ambulancepost op het Leerpark plaatsgemaakt voor turquiose. Maandagochtend begonnen de ambulancemedewerkers als eerste in het land in de nieuwe uniformen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik vind dat iedereen er echt fantastisch uitziet in de nieuwe outfits, dus hartstikke leuk", vertelt ambulancemedewerker Laura Muller enthousiast. Meerdere ambulanceregio's wilden volgens haar een nieuw uniform, waarna Ambulancezorg Nederland het project oppakte en centraal heeft geregeld dat de ambulancewerkers in vrijwel het hele land in dezelfde, nieuwe uniformen rondlopen.

Vier jaar geleden begon het proces van het maken van deze nieuwe uniformen. Na enquêtes door het hele land kwamen licht blauwe uniformen als nieuw outfit uit de bus. "Als je landelijke 6000 mensen aan gaat kleden, wil je wel dat het er gelikt uit gaat zien", snapt Muller dat het proces enkele jaren in beslag nam.

In de vorige kleding heeft de ambulancedienst zo'n twintig jaar rond gelopen. Maar die kleuren worden ook gebruikt door andere bedrijven, zoals de dierenambulance. Om dat met de nieuwe pakken te voorkomen, is op dit ontwerp een patent aangevraagd.

De nieuwe kleur is niet de enige aanpassing, ook voor de veiligheid zijn veranderingen doorgevoerd. Zo hoort bij het uniform tegenwoordig een steek- en scherpwerend vest. "Je hoopt natuurlijk niet dat het nodig is. Maar er zijn de laatste jaren wel grote incidenten geweest, terroristisch van aard", verklaart woordvoerder Jacco van Wingerden de toevoeging.

"Feitelijk werken we alleen op plekken waar we veilig kunnen werken, maar soms zijn er situaties waar de politie de veiligheid niet helemaal kan garanderen, maar mensen toch geholpen moeten worden."


De oude kleding gaat de prullenbak niet in, een groot deel gaat naar de dierenambulance. Een deel wordt overgenomen door de regio Rotterdam-Rijnmond, zij stappen pas in de loop van 2020 op de nieuwe kleding over. Tot die tijd gaat wel een deel van de kleding naar de buurregio om een aantal missende maten aan te vullen.&t=6s

Lees ook

Ongeluk N3 Laan van Europa geblurd

Twee auto’s botsen op N3, kinderen gecontroleerd door ambulancepersoneel

Op de kruising tussen de N3 en de Laan van Europa zijn woensdagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. In beide auto’s waren kinderen aanwezig. De inzittenden van de voertuigen zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel, niemand hoefde naar het ziekenhuis.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

milou van wijk

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.

verwarming blije man

Deze flatbewoners hebben weer verwarming: ‘We zitten er nu warmpjes bij!’

De blokverwarming van de flat aan het Rivierenplein in Dordrecht is hersteld. De radiatoren gaven sinds februari geen warmte meer af vanwege een lekkage, waardoor bewoners tijdens koude dagen zich geen raad wisten. “Dat het zolang heeft moeten duren is ongelofelijk.”

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

ongeluk motorrijder stellingmolen pap

Motorrijder onderuit: man met enkelbreuk onder narcose naar ziekenhuis

In Papendrecht heeft een motorrijder zaterdagmiddag een vervelende valpartij gemaakt. De man liep een enkelbreuk op en is onder narcose naar het ziekenhuis gebracht.