gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulancemedewerkers Zuid-Holland-Zuid als eerste in nieuw jasje

b445d9092be2835a06031cdd9b33cf7d

Felgeel heeft op de ambulancepost op het Leerpark plaatsgemaakt voor turquiose. Maandagochtend begonnen de ambulancemedewerkers als eerste in het land in de nieuwe uniformen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik vind dat iedereen er echt fantastisch uitziet in de nieuwe outfits, dus hartstikke leuk", vertelt ambulancemedewerker Laura Muller enthousiast. Meerdere ambulanceregio's wilden volgens haar een nieuw uniform, waarna Ambulancezorg Nederland het project oppakte en centraal heeft geregeld dat de ambulancewerkers in vrijwel het hele land in dezelfde, nieuwe uniformen rondlopen.

Vier jaar geleden begon het proces van het maken van deze nieuwe uniformen. Na enquêtes door het hele land kwamen licht blauwe uniformen als nieuw outfit uit de bus. "Als je landelijke 6000 mensen aan gaat kleden, wil je wel dat het er gelikt uit gaat zien", snapt Muller dat het proces enkele jaren in beslag nam.

In de vorige kleding heeft de ambulancedienst zo'n twintig jaar rond gelopen. Maar die kleuren worden ook gebruikt door andere bedrijven, zoals de dierenambulance. Om dat met de nieuwe pakken te voorkomen, is op dit ontwerp een patent aangevraagd.

De nieuwe kleur is niet de enige aanpassing, ook voor de veiligheid zijn veranderingen doorgevoerd. Zo hoort bij het uniform tegenwoordig een steek- en scherpwerend vest. "Je hoopt natuurlijk niet dat het nodig is. Maar er zijn de laatste jaren wel grote incidenten geweest, terroristisch van aard", verklaart woordvoerder Jacco van Wingerden de toevoeging.

"Feitelijk werken we alleen op plekken waar we veilig kunnen werken, maar soms zijn er situaties waar de politie de veiligheid niet helemaal kan garanderen, maar mensen toch geholpen moeten worden."


De oude kleding gaat de prullenbak niet in, een groot deel gaat naar de dierenambulance. Een deel wordt overgenomen door de regio Rotterdam-Rijnmond, zij stappen pas in de loop van 2020 op de nieuwe kleding over. Tot die tijd gaat wel een deel van de kleding naar de buurregio om een aantal missende maten aan te vullen.&t=6s

Lees ook

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.