gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulancemedewerkers Zuid-Holland-Zuid als eerste in nieuw jasje

b445d9092be2835a06031cdd9b33cf7d

Felgeel heeft op de ambulancepost op het Leerpark plaatsgemaakt voor turquiose. Maandagochtend begonnen de ambulancemedewerkers als eerste in het land in de nieuwe uniformen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik vind dat iedereen er echt fantastisch uitziet in de nieuwe outfits, dus hartstikke leuk", vertelt ambulancemedewerker Laura Muller enthousiast. Meerdere ambulanceregio's wilden volgens haar een nieuw uniform, waarna Ambulancezorg Nederland het project oppakte en centraal heeft geregeld dat de ambulancewerkers in vrijwel het hele land in dezelfde, nieuwe uniformen rondlopen.

Vier jaar geleden begon het proces van het maken van deze nieuwe uniformen. Na enquêtes door het hele land kwamen licht blauwe uniformen als nieuw outfit uit de bus. "Als je landelijke 6000 mensen aan gaat kleden, wil je wel dat het er gelikt uit gaat zien", snapt Muller dat het proces enkele jaren in beslag nam.

In de vorige kleding heeft de ambulancedienst zo'n twintig jaar rond gelopen. Maar die kleuren worden ook gebruikt door andere bedrijven, zoals de dierenambulance. Om dat met de nieuwe pakken te voorkomen, is op dit ontwerp een patent aangevraagd.

De nieuwe kleur is niet de enige aanpassing, ook voor de veiligheid zijn veranderingen doorgevoerd. Zo hoort bij het uniform tegenwoordig een steek- en scherpwerend vest. "Je hoopt natuurlijk niet dat het nodig is. Maar er zijn de laatste jaren wel grote incidenten geweest, terroristisch van aard", verklaart woordvoerder Jacco van Wingerden de toevoeging.

"Feitelijk werken we alleen op plekken waar we veilig kunnen werken, maar soms zijn er situaties waar de politie de veiligheid niet helemaal kan garanderen, maar mensen toch geholpen moeten worden."


De oude kleding gaat de prullenbak niet in, een groot deel gaat naar de dierenambulance. Een deel wordt overgenomen door de regio Rotterdam-Rijnmond, zij stappen pas in de loop van 2020 op de nieuwe kleding over. Tot die tijd gaat wel een deel van de kleding naar de buurregio om een aantal missende maten aan te vullen.&t=6s

Lees ook

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”