gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambulancemedewerkers Zuid-Holland-Zuid als eerste in nieuw jasje

b445d9092be2835a06031cdd9b33cf7d

Felgeel heeft op de ambulancepost op het Leerpark plaatsgemaakt voor turquiose. Maandagochtend begonnen de ambulancemedewerkers als eerste in het land in de nieuwe uniformen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik vind dat iedereen er echt fantastisch uitziet in de nieuwe outfits, dus hartstikke leuk", vertelt ambulancemedewerker Laura Muller enthousiast. Meerdere ambulanceregio's wilden volgens haar een nieuw uniform, waarna Ambulancezorg Nederland het project oppakte en centraal heeft geregeld dat de ambulancewerkers in vrijwel het hele land in dezelfde, nieuwe uniformen rondlopen.

Vier jaar geleden begon het proces van het maken van deze nieuwe uniformen. Na enquêtes door het hele land kwamen licht blauwe uniformen als nieuw outfit uit de bus. "Als je landelijke 6000 mensen aan gaat kleden, wil je wel dat het er gelikt uit gaat zien", snapt Muller dat het proces enkele jaren in beslag nam.

In de vorige kleding heeft de ambulancedienst zo'n twintig jaar rond gelopen. Maar die kleuren worden ook gebruikt door andere bedrijven, zoals de dierenambulance. Om dat met de nieuwe pakken te voorkomen, is op dit ontwerp een patent aangevraagd.

De nieuwe kleur is niet de enige aanpassing, ook voor de veiligheid zijn veranderingen doorgevoerd. Zo hoort bij het uniform tegenwoordig een steek- en scherpwerend vest. "Je hoopt natuurlijk niet dat het nodig is. Maar er zijn de laatste jaren wel grote incidenten geweest, terroristisch van aard", verklaart woordvoerder Jacco van Wingerden de toevoeging.

"Feitelijk werken we alleen op plekken waar we veilig kunnen werken, maar soms zijn er situaties waar de politie de veiligheid niet helemaal kan garanderen, maar mensen toch geholpen moeten worden."


De oude kleding gaat de prullenbak niet in, een groot deel gaat naar de dierenambulance. Een deel wordt overgenomen door de regio Rotterdam-Rijnmond, zij stappen pas in de loop van 2020 op de nieuwe kleding over. Tot die tijd gaat wel een deel van de kleding naar de buurregio om een aantal missende maten aan te vullen.&t=6s

Lees ook

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’