Dordrecht, Netherlands

Amerikaanse tanks en helikopters trekken door Nederland

Verschillende legerhelikopters hingen maandag boven Dordrecht. Deze zijn van twee eenheden van het Amerikaanse leger, die zich deze dagen met tientallen helikopters en tanks door Nederland zal verplaatsen.
Corrado Francke | 15 oktober 2019 15:09 | Aangepast op 15 oktober 2019 15:09
Het gaat in totaal om 3500 militairen, 85 tanks en 80 helikopters. Ze gaan vanuit Rotterdam en Vlissingen richting Duitsland om hier negen maanden te oefenen. Het transport over de weg heeft gevolgen voor het verkeer in Nederland en zal daarom voornamelijk ‘s nachts gebeuren.

Tegelijk met deze actie gaat een andere Amerikaanse eenheid met 80 helikopters en 1700 militairen vanuit Duitsland naar de Rotterdamse haven, om vervolgens naar de Verenigde Staten te worden vervoerd.

Lees ook

Minder toeristenbussen: bezoekers straks per boot van Dordt naar Kinderdijk

Toeristen worden vanaf komende week niet langer per bus, maar per boot naar de molens van Kinderdijk...

Kamer stemt in met steun voor scheepsbouwer Damen: 'Een strategisch nationaal belang'

Een ruime meerderheid van de Tweede Kamer maakt geen bezwaar tegen 270 miljoen euro aan financiële s...

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Een meisje is vrijdagochtend gewond geraakt in Dordrecht, nadat ze werd aangereden door een lijnbus....

Explosie bij huis in Zwijndrecht

Bij een huis aan de Kerkweg in Zwijndrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosief afg...

Veertien meldingen grensoverschrijdend gedrag bondscoach rolstoelbasketbalsters

Veertien personen hebben vorig jaar melding gemaakt van jarenlang (seksueel) grensoverschrijdend ged...

Met speciale intercity naar Tilburgse Kermis, tijdens Roze Maandag rijdt er eentje

Plannen om op 21 juli naar de Tilburgse Kermis te gaan? Misschien kun je dan wel met het nieuwste tr...