Dordrecht, Netherlands

Amerikaanse tanks en helikopters trekken door Nederland

Verschillende legerhelikopters hingen maandag boven Dordrecht. Deze zijn van twee eenheden van het Amerikaanse leger, die zich deze dagen met tientallen helikopters en tanks door Nederland zal verplaatsen.
Corrado Francke | 15 oktober 2019 15:09 | Aangepast op 15 oktober 2019 15:09
Het gaat in totaal om 3500 militairen, 85 tanks en 80 helikopters. Ze gaan vanuit Rotterdam en Vlissingen richting Duitsland om hier negen maanden te oefenen. Het transport over de weg heeft gevolgen voor het verkeer in Nederland en zal daarom voornamelijk ‘s nachts gebeuren.

Tegelijk met deze actie gaat een andere Amerikaanse eenheid met 80 helikopters en 1700 militairen vanuit Duitsland naar de Rotterdamse haven, om vervolgens naar de Verenigde Staten te worden vervoerd.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Deze kids doen wintersport perfect na en winnen exclusief interview met shorttrackers

De schooldag begon dinsdag voor groep acht van OBS Dubbeldam niet in de schoolbanken, maar lang de i...

Mishandeling de druppel voor gemeente: extra beveiligers ingezet bij winkelcentra

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zet in december vier extra beveiligers in bij de vier winkelcentra i...

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...

Onderzoek naar mogelijk racistische geluiden richting FC Dordrecht-doelman

Roda JC doet onderzoek naar mogelijke racistische uitlatingen van de eigen aanhang richting FC Dordr...

Erfgoedspektakel laat Biesboschhal dit weekend klinken als nooit tevoren

Hoe klinkt maritiem erfgoed als je het laat spreken? Dat is de centrale vraag tijdens een bijzonder ...