Dordrecht, Netherlands

Amicitia nodigt de koning uit

De Dordtse Heerensociëteit Amicitia heeft koning Willem-Alexander per brief uitgenodigd voor een bezoek aan de sociëteit aan het Vlak.
Gert van der Steen | 12 januari 2015 11:07 | Aangepast op 12 januari 2015 11:07
De laatste keer dat een lid van het Koninklijk Huis daar werd ontvangen was in 1928. Prins Hendrik, de echtgenoot van koningin Wilhelmina, bracht er toen een bezoek.

Reglementair mag de sociëteit eigenlijk alleen betreden worden door heren. Maar het bestuur heeft de bevoegdheid om hiervan ‘incidenteel’ af te wijken. Dat zou het dan in dit geval ook met genoegen doen voor koningin Maxima en de prinsesjes.

Amicitia is opgericht in 1783 en daarmee één van de oudste ‘heerensociëteiten’ in Nederland.

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...