gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Amstelwijck sluit niet

Ziekenhuis Amstelwijck gaat toch niet dicht op 15 december. Het ziekenhuis krijgt de verhuizing van een aantal afdelingen niet op tijd rond. Hoe lang patiënten nog naar Amstelwijck moeten komen, is niet bekend. Het gaat om maximaal een half jaar.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Drie afdelingen blijven voorlopig zitten in het oude gebouw aan het Van der Steenhovenplein. Het gaat om het Regionaal Bekkenbodemcentrum, een deel van de polikliniek Oogheelkunde en een kantoorafdeling waar medische archieven worden gedigitaliseerd.

Volgens bestuursvoorzitter Peter van der Meer kan daardoor een relatief kleine groep patiënten nog niet worden doorverwezen naar locatie Dordwijk van het Albert Schweitzerziekenhuis: "We hadden dat liever anders gezien, maar we hebben dit besluit op het laatste moment toch genomen, omdat we anders in de knel zouden kunnen komen met verhuizen."

De voorzitter erkent dat de sfeer in het deels lege ziekenhuis niet optimaal is voor zowel patiënten als medewerkers. De receptiebalie is niet meer in gebruik. De verhuizing van het grootste deel van Oogheelkunde naar het ziekenhuis in Zwijndrecht gaat in december wel door. 

De bedoeling is dat de afdelingen uiterlijk 1 juli 2017 wel zijn verhuisd. Voordeel voor de achterblijvers is dat je bij Amstelwijck gratis kan parkeren.

Lees ook

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.