gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Amstelwijck sluit niet

Ziekenhuis Amstelwijck gaat toch niet dicht op 15 december. Het ziekenhuis krijgt de verhuizing van een aantal afdelingen niet op tijd rond. Hoe lang patiënten nog naar Amstelwijck moeten komen, is niet bekend. Het gaat om maximaal een half jaar.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Drie afdelingen blijven voorlopig zitten in het oude gebouw aan het Van der Steenhovenplein. Het gaat om het Regionaal Bekkenbodemcentrum, een deel van de polikliniek Oogheelkunde en een kantoorafdeling waar medische archieven worden gedigitaliseerd.

Volgens bestuursvoorzitter Peter van der Meer kan daardoor een relatief kleine groep patiënten nog niet worden doorverwezen naar locatie Dordwijk van het Albert Schweitzerziekenhuis: "We hadden dat liever anders gezien, maar we hebben dit besluit op het laatste moment toch genomen, omdat we anders in de knel zouden kunnen komen met verhuizen."

De voorzitter erkent dat de sfeer in het deels lege ziekenhuis niet optimaal is voor zowel patiënten als medewerkers. De receptiebalie is niet meer in gebruik. De verhuizing van het grootste deel van Oogheelkunde naar het ziekenhuis in Zwijndrecht gaat in december wel door. 

De bedoeling is dat de afdelingen uiterlijk 1 juli 2017 wel zijn verhuisd. Voordeel voor de achterblijvers is dat je bij Amstelwijck gratis kan parkeren.

Lees ook

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”