gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Amstelwijck sluit niet

Ziekenhuis Amstelwijck gaat toch niet dicht op 15 december. Het ziekenhuis krijgt de verhuizing van een aantal afdelingen niet op tijd rond. Hoe lang patiënten nog naar Amstelwijck moeten komen, is niet bekend. Het gaat om maximaal een half jaar.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Drie afdelingen blijven voorlopig zitten in het oude gebouw aan het Van der Steenhovenplein. Het gaat om het Regionaal Bekkenbodemcentrum, een deel van de polikliniek Oogheelkunde en een kantoorafdeling waar medische archieven worden gedigitaliseerd.

Volgens bestuursvoorzitter Peter van der Meer kan daardoor een relatief kleine groep patiënten nog niet worden doorverwezen naar locatie Dordwijk van het Albert Schweitzerziekenhuis: "We hadden dat liever anders gezien, maar we hebben dit besluit op het laatste moment toch genomen, omdat we anders in de knel zouden kunnen komen met verhuizen."

De voorzitter erkent dat de sfeer in het deels lege ziekenhuis niet optimaal is voor zowel patiënten als medewerkers. De receptiebalie is niet meer in gebruik. De verhuizing van het grootste deel van Oogheelkunde naar het ziekenhuis in Zwijndrecht gaat in december wel door. 

De bedoeling is dat de afdelingen uiterlijk 1 juli 2017 wel zijn verhuisd. Voordeel voor de achterblijvers is dat je bij Amstelwijck gratis kan parkeren.

Lees ook

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.