gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Amstelwijck sluit niet

Ziekenhuis Amstelwijck gaat toch niet dicht op 15 december. Het ziekenhuis krijgt de verhuizing van een aantal afdelingen niet op tijd rond. Hoe lang patiënten nog naar Amstelwijck moeten komen, is niet bekend. Het gaat om maximaal een half jaar.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Drie afdelingen blijven voorlopig zitten in het oude gebouw aan het Van der Steenhovenplein. Het gaat om het Regionaal Bekkenbodemcentrum, een deel van de polikliniek Oogheelkunde en een kantoorafdeling waar medische archieven worden gedigitaliseerd.

Volgens bestuursvoorzitter Peter van der Meer kan daardoor een relatief kleine groep patiënten nog niet worden doorverwezen naar locatie Dordwijk van het Albert Schweitzerziekenhuis: "We hadden dat liever anders gezien, maar we hebben dit besluit op het laatste moment toch genomen, omdat we anders in de knel zouden kunnen komen met verhuizen."

De voorzitter erkent dat de sfeer in het deels lege ziekenhuis niet optimaal is voor zowel patiënten als medewerkers. De receptiebalie is niet meer in gebruik. De verhuizing van het grootste deel van Oogheelkunde naar het ziekenhuis in Zwijndrecht gaat in december wel door. 

De bedoeling is dat de afdelingen uiterlijk 1 juli 2017 wel zijn verhuisd. Voordeel voor de achterblijvers is dat je bij Amstelwijck gratis kan parkeren.

Lees ook

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

Nieuw project (4)

Dit dorp is blij met vrouwelijke wethouders: 'Het laat zien dat zij het net zo goed kunnen'

Sliedrecht heeft als enige gemeente in onze streek meer vrouwelijke wethouders dan mannen. Hierdoor ligt het streekgemiddelde van vrouwelijke wethouders hoger dan het landelijke gemiddelde. "We zijn er trots op, dat zegt iets over de maatschappij."

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.