Dordrecht, Netherlands

Amstelwijck sluit niet

Ziekenhuis Amstelwijck gaat toch niet dicht op 15 december. Het ziekenhuis krijgt de verhuizing van een aantal afdelingen niet op tijd rond. Hoe lang patiënten nog naar Amstelwijck moeten komen, is niet bekend. Het gaat om maximaal een half jaar.
Peter Tromp | 23 november 2016 14:26 | Aangepast op 23 november 2016 14:26
Drie afdelingen blijven voorlopig zitten in het oude gebouw aan het Van der Steenhovenplein. Het gaat om het Regionaal Bekkenbodemcentrum, een deel van de polikliniek Oogheelkunde en een kantoorafdeling waar medische archieven worden gedigitaliseerd.

Volgens bestuursvoorzitter Peter van der Meer kan daardoor een relatief kleine groep patiënten nog niet worden doorverwezen naar locatie Dordwijk van het Albert Schweitzerziekenhuis: "We hadden dat liever anders gezien, maar we hebben dit besluit op het laatste moment toch genomen, omdat we anders in de knel zouden kunnen komen met verhuizen."

De voorzitter erkent dat de sfeer in het deels lege ziekenhuis niet optimaal is voor zowel patiënten als medewerkers. De receptiebalie is niet meer in gebruik. De verhuizing van het grootste deel van Oogheelkunde naar het ziekenhuis in Zwijndrecht gaat in december wel door. 

De bedoeling is dat de afdelingen uiterlijk 1 juli 2017 wel zijn verhuisd. Voordeel voor de achterblijvers is dat je bij Amstelwijck gratis kan parkeren.

Meest gelezen

Dit monumentale schakelstation herbergt binnenkort tientallen Dordtenaren

Redactie RTV Dordrecht | Trevyn van Houwelingen | 21 okt 2025 17:21

Lees ook

Gemeente doet aangifte na bekladding verkiezingsposters

In de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zijn dit weekend op meerdere locaties verkiezingsposters van de C...

Sliedrechtse burgemeester tevreden met rustig verlopen protest

Ondanks dat de eerder aangekondigde demonstratie tegen de komst van een azc in de gemeente Sliedrec...

Veel Dordtse scholen liggen langs 50-wegen: ‘Het is best spannend hier’

Hoge snelheden, dubbel parkeren en weinig veilige oversteekplaatsen. Het zijn veelvoorkomende proble...

Rijnmond-presentator populair bij koeien tijdens opnamen in Molenlanden

Rijnmond Lokaal, het wekelijkse programma op de regiozender waarbij de regionale omroep aandacht hee...

Onderzoek naar mogelijk drugslab in verlaten pand, politie vindt ‘spullen’

Hulpdiensten hebben maandagochtend een verlaten pand langs de Dordtse Merwedestraat doorzocht. Dit g...

Tuinier Luka (10) gaat op voor prijs: ‘Groente is veel lekkerder als je het zelf verbouwt’

Luka (10) is het allerliefst buiten. Niet om te voetballen of om te fietsen, maar om te tuinieren. L...