In deze bijzondere corona tijden voeren tal van Dordtse horeca ondernemers allerlei acties om toch nog iets van omzet te draaien
Redactie Streekomroep | 2 oktober 2026 12:00
Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 30 september 2026 17:15
Corrado Francke | 7 oktober 2026 14:45
De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.
Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”
De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.
afvaldumping
De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.
De Zoomer Wantijrun staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.
De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.