gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anderhalvemeter-demonstratie verboden vanwege veiligheid

08792a1d27dc9b1a8bfa1090fb7ecbcc

De aangekondigde demonstratie van actiegroep ‘Dordrecht in Verzet’ komende zondag gaat niet door. De demonstratie die in het Weizigtpark zou plaatsvinden is volgens de groep ‘door burgemeester Wouter Kolff verboden’, dat schrijft de groep op Facebook.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Demonstreren is ons grondrecht, we zullen er dan ook werk van maken om op korte termijn een nieuwe demonstratie op poten te zetten zodat wij als burger gehoord worden en de overheid een halt wordt toegeroepen met dit wanbeleid”, aldus Stefan van Drunen van Dordrecht in Verzet.


Marc van Wijnen, woordvoerder van burgemeester Wouter Kolff bevestigd het cancellen van het protest. “Demonstreren is een goed recht maar de veiligheid moet wel gegarandeerd kunnen worden.”


Volgens van Wijnen had de organisatie het aantal stewards die moeten zorgen voor de veiligheid niet op orde. “In eerste instantie zouden er ongeveer 250 mensen naar de demonstratie komen, later waren dat er 2000 en weer later waren het er weer een stuk minder. Als gemeente hebben we gezegd dat er per 250 man tussen de 15 en 20 stewards aanwezig moeten zijn die de veiligheid kunnen waarborgen. Tijdens een gesprek met de organisatie kwamen zij met maar 6 ondeskundige stewards aan.”

Lees ook

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.