gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anderhalvemeter-demonstratie verboden vanwege veiligheid

08792a1d27dc9b1a8bfa1090fb7ecbcc.jpg

De aangekondigde demonstratie van actiegroep ‘Dordrecht in Verzet’ komende zondag gaat niet door. De demonstratie die in het Weizigtpark zou plaatsvinden is volgens de groep ‘door burgemeester Wouter Kolff verboden’, dat schrijft de groep op Facebook.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Demonstreren is ons grondrecht, we zullen er dan ook werk van maken om op korte termijn een nieuwe demonstratie op poten te zetten zodat wij als burger gehoord worden en de overheid een halt wordt toegeroepen met dit wanbeleid”, aldus Stefan van Drunen van Dordrecht in Verzet.


Marc van Wijnen, woordvoerder van burgemeester Wouter Kolff bevestigd het cancellen van het protest. “Demonstreren is een goed recht maar de veiligheid moet wel gegarandeerd kunnen worden.”


Volgens van Wijnen had de organisatie het aantal stewards die moeten zorgen voor de veiligheid niet op orde. “In eerste instantie zouden er ongeveer 250 mensen naar de demonstratie komen, later waren dat er 2000 en weer later waren het er weer een stuk minder. Als gemeente hebben we gezegd dat er per 250 man tussen de 15 en 20 stewards aanwezig moeten zijn die de veiligheid kunnen waarborgen. Tijdens een gesprek met de organisatie kwamen zij met maar 6 ondeskundige stewards aan.”

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.