gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anderhalvemeter-demonstratie verboden vanwege veiligheid

08792a1d27dc9b1a8bfa1090fb7ecbcc.jpg

De aangekondigde demonstratie van actiegroep ‘Dordrecht in Verzet’ komende zondag gaat niet door. De demonstratie die in het Weizigtpark zou plaatsvinden is volgens de groep ‘door burgemeester Wouter Kolff verboden’, dat schrijft de groep op Facebook.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Demonstreren is ons grondrecht, we zullen er dan ook werk van maken om op korte termijn een nieuwe demonstratie op poten te zetten zodat wij als burger gehoord worden en de overheid een halt wordt toegeroepen met dit wanbeleid”, aldus Stefan van Drunen van Dordrecht in Verzet.


Marc van Wijnen, woordvoerder van burgemeester Wouter Kolff bevestigd het cancellen van het protest. “Demonstreren is een goed recht maar de veiligheid moet wel gegarandeerd kunnen worden.”


Volgens van Wijnen had de organisatie het aantal stewards die moeten zorgen voor de veiligheid niet op orde. “In eerste instantie zouden er ongeveer 250 mensen naar de demonstratie komen, later waren dat er 2000 en weer later waren het er weer een stuk minder. Als gemeente hebben we gezegd dat er per 250 man tussen de 15 en 20 stewards aanwezig moeten zijn die de veiligheid kunnen waarborgen. Tijdens een gesprek met de organisatie kwamen zij met maar 6 ondeskundige stewards aan.”

Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam.png

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

kat vermist.png

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.