gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anderhalvemeter-demonstratie verboden vanwege veiligheid

08792a1d27dc9b1a8bfa1090fb7ecbcc

De aangekondigde demonstratie van actiegroep ‘Dordrecht in Verzet’ komende zondag gaat niet door. De demonstratie die in het Weizigtpark zou plaatsvinden is volgens de groep ‘door burgemeester Wouter Kolff verboden’, dat schrijft de groep op Facebook.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Demonstreren is ons grondrecht, we zullen er dan ook werk van maken om op korte termijn een nieuwe demonstratie op poten te zetten zodat wij als burger gehoord worden en de overheid een halt wordt toegeroepen met dit wanbeleid”, aldus Stefan van Drunen van Dordrecht in Verzet.


Marc van Wijnen, woordvoerder van burgemeester Wouter Kolff bevestigd het cancellen van het protest. “Demonstreren is een goed recht maar de veiligheid moet wel gegarandeerd kunnen worden.”


Volgens van Wijnen had de organisatie het aantal stewards die moeten zorgen voor de veiligheid niet op orde. “In eerste instantie zouden er ongeveer 250 mensen naar de demonstratie komen, later waren dat er 2000 en weer later waren het er weer een stuk minder. Als gemeente hebben we gezegd dat er per 250 man tussen de 15 en 20 stewards aanwezig moeten zijn die de veiligheid kunnen waarborgen. Tijdens een gesprek met de organisatie kwamen zij met maar 6 ondeskundige stewards aan.”

Lees ook

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.