Dordrecht, Netherlands

Anderhalvemeter-demonstratie verboden vanwege veiligheid

De aangekondigde demonstratie van actiegroep ‘Dordrecht in Verzet’ komende zondag gaat niet door. De demonstratie die in het Weizigtpark zou plaatsvinden is volgens de groep ‘door burgemeester Wouter Kolff verboden’, dat schrijft de groep op Facebook.
Jordy Nijenhuis | 2 juli 2020 17:34 | Aangepast op 2 juli 2020 17:34
“Demonstreren is ons grondrecht, we zullen er dan ook werk van maken om op korte termijn een nieuwe demonstratie op poten te zetten zodat wij als burger gehoord worden en de overheid een halt wordt toegeroepen met dit wanbeleid”, aldus Stefan van Drunen van Dordrecht in Verzet.


Marc van Wijnen, woordvoerder van burgemeester Wouter Kolff bevestigd het cancellen van het protest. “Demonstreren is een goed recht maar de veiligheid moet wel gegarandeerd kunnen worden.”


Volgens van Wijnen had de organisatie het aantal stewards die moeten zorgen voor de veiligheid niet op orde. “In eerste instantie zouden er ongeveer 250 mensen naar de demonstratie komen, later waren dat er 2000 en weer later waren het er weer een stuk minder. Als gemeente hebben we gezegd dat er per 250 man tussen de 15 en 20 stewards aanwezig moeten zijn die de veiligheid kunnen waarborgen. Tijdens een gesprek met de organisatie kwamen zij met maar 6 ondeskundige stewards aan.”

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...