Dordrecht, Netherlands

Angst voor faillissement musea

Een op de vijf musea in ons land krijgt volgende maand problemen met het uitbetalen van de lonen. Een kwart van de musea dreigt zelfs failliet te gaan. Daarvoor waarschuwt de Museum Vereniging waar meer dan vierhonderd musea bij zijn aangesloten aan RTV Rijnmond.
Marjolein Vos | 9 april 2020 08:45 | Aangepast op 9 april 2020 08:45
In de vereniging zitten ook onder andere het Dordrechts Museum en het Onderwijsmuseum. In totaal zijn tientallen regionale musea aangesloten bij deze organisatie.

Door het coronavirus lopen in ons land de musea wekelijks zo'n tien miljoen euro mis. Musea hebben vaak weinig reserves. Volgens de brancheorganisatie zorgt de regeling rondom arbeidstijdverkorting door de overheid voor een compensatie van dertig procent van de misgelopen inkomsten. Het voorjaar is daarnaast ook een drukke periode voor de musea.

De musea stellen voor dat in ieder geval de huur voor de komende zes maanden wordt kwijtgescholden. Ook stellen ze voor dat de wettelijke regels rondom het doneren van geld worden verruimd.

Lees ook

Eerste stappen voor duurzaam warmtenet: locatie Ambachtse warmtepomp gekozen

Grote ambities in Hendrik-Ido-Ambacht. De gemeente heeft samen met afvalverwerker HVC een plan gemaa...

Bouw azc gaat door: verzoek omwonenden door rechter afgewezen

De bouw van het asielzoekerscentrum in Dordrecht mag doorgaan. Tot dat oordeel komt de bestuursrecht...

FC Dordrecht-trainer Boel vertrekt naar Go Ahead Eagles

Trainer Melvin Boel vertrekt na één seizoen bij FC Dordrecht. De 38-jarige oefenmeester verruilt de ...

Oude Torenweg deels dicht voor aanleg glasvezel

Alblasserdammers doen er zaterdag goed aan om de Oude Torenweg te vermijden. Die dag wordt van 09.00...

Temperaturen tot 33 graden op komst: zo houd je je huis koel

Zet je schrap: deze donderdag wordt het tot wel 28 graden en vrijdag kan het plaatselijk zelfs 33 gr...

Honderd nieuwe huurwoningen opgeleverd: 'We kunnen weer wat jaren vooruit'

Dordrecht heeft er honderd nieuwe woningen bij. Aan de Noordendijk zijn woensdag drie nieuwe apparte...