Dordrecht, Netherlands

Angst voor faillissement musea

Een op de vijf musea in ons land krijgt volgende maand problemen met het uitbetalen van de lonen. Een kwart van de musea dreigt zelfs failliet te gaan. Daarvoor waarschuwt de Museum Vereniging waar meer dan vierhonderd musea bij zijn aangesloten aan RTV Rijnmond.
Marjolein Vos | 9 april 2020 08:45 | Aangepast op 9 april 2020 08:45
In de vereniging zitten ook onder andere het Dordrechts Museum en het Onderwijsmuseum. In totaal zijn tientallen regionale musea aangesloten bij deze organisatie.

Door het coronavirus lopen in ons land de musea wekelijks zo'n tien miljoen euro mis. Musea hebben vaak weinig reserves. Volgens de brancheorganisatie zorgt de regeling rondom arbeidstijdverkorting door de overheid voor een compensatie van dertig procent van de misgelopen inkomsten. Het voorjaar is daarnaast ook een drukke periode voor de musea.

De musea stellen voor dat in ieder geval de huur voor de komende zes maanden wordt kwijtgescholden. Ook stellen ze voor dat de wettelijke regels rondom het doneren van geld worden verruimd.

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...