Dordrecht, Netherlands

Angst voor meningokokken bacterie

Een 14-jarig meisje overleed vorige week door besmetting met de meningokokken bacterie. Hierdoor staat de bacterie weer vol in de aandacht. En terecht, want er zou een toename zijn van het aantal besmettingen. Volgens de GGD Dordrecht hoeven we ons echter geen zorgen te maken. 
Alka Goos | 30 mei 2018 18:04 | Aangepast op 30 mei 2018 18:04
Per jaar hebben we maar een stuk of vier a vijf gevallen volgens de gezondheidsdienst. Als daar het volgende jaar een besmetting bijkomt kan je dus als spreken van een stijging van 25 %. "Maar dit kan ook toeval zijn", vertelt Sophie Niemansburg van de GGD Zuid-Holland-Zuid.

Rectificatie: in het video-item wordt gesteld dat de meningokokkenbacterie opgelopen kan worden door een tekenbeet. Deze informatie is onjuist.


Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

1,6 miljoen statiegeldblikjes ingeleverd in 2025: ‘Voldoet aan de verwachtingen’

Er zijn afgelopen jaar 1,6 miljoen statiegeld blikjes en flesjes ingeleverd bij de bulkmachine bij h...

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...