gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anti-racismedemonstratie gaat niet door vanwege hoge verantwoordelijkheid

7dd37c3fd4996cec6c6454c610ac4703

Er komt geen anti-racismedemonstratie in de stad, dat maakte burgemeester Wouter Kolff bekend tijdens zijn wekelijkse persmoment in het Stadskantoor.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dinsdagavond kreeg de gemeente een aankondiging binnen voor de demonstratie. De gemeente is met de melder in gesprek gegaan over afspraken die gelden voor de demonstratie. De organisator heeft besloten de demonstratie niet door te zetten omdat zij verantwoordelijk zijn voor het verloop.


Kolff: “Iedereen heeft grondwettelijk het recht om te demonstreren, daar sta ik pal achter, mits dat gebeurt volgends de geldende coronamaatregelen.”


Het collectief 'Black Lives Matter' en Kick Out Zwarte Piet nam het initiatief voor eerdere demonstraties. Of zij ook het verzoek naar de gemeente Dordrecht hebben gestuurd, is niet duidelijk.


Aanleiding voor de demonstraties is het overlijden van George Floyd in Minneapolis (Verenigde Staten). Zijn dood heeft er voor chaos en vele andere demonstraties gezorgd.

(foto: Jordy Nijenhuis)

Lees ook

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: vooruitblik op DrechtStadLoop met oudgediende en jong talent

Zo’n 2800 elitelopers, liefhebbers en recreanten verzamelen zich zondag op het Statenplein in Dordrecht voor de DrechtStadLoop. Ook Papendrechter Roy Hoornweg (40), die aan het einde van zijn atletenloopbaan zit, loopt zondag mee. Presentator Ben Corino gaat zaterdag in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met hem.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.