gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anti-racismedemonstratie gaat niet door vanwege hoge verantwoordelijkheid

7dd37c3fd4996cec6c6454c610ac4703

Er komt geen anti-racismedemonstratie in de stad, dat maakte burgemeester Wouter Kolff bekend tijdens zijn wekelijkse persmoment in het Stadskantoor.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dinsdagavond kreeg de gemeente een aankondiging binnen voor de demonstratie. De gemeente is met de melder in gesprek gegaan over afspraken die gelden voor de demonstratie. De organisator heeft besloten de demonstratie niet door te zetten omdat zij verantwoordelijk zijn voor het verloop.


Kolff: “Iedereen heeft grondwettelijk het recht om te demonstreren, daar sta ik pal achter, mits dat gebeurt volgends de geldende coronamaatregelen.”


Het collectief 'Black Lives Matter' en Kick Out Zwarte Piet nam het initiatief voor eerdere demonstraties. Of zij ook het verzoek naar de gemeente Dordrecht hebben gestuurd, is niet duidelijk.


Aanleiding voor de demonstraties is het overlijden van George Floyd in Minneapolis (Verenigde Staten). Zijn dood heeft er voor chaos en vele andere demonstraties gezorgd.

(foto: Jordy Nijenhuis)

Lees ook

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.