gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anti-racismedemonstratie gaat niet door vanwege hoge verantwoordelijkheid

7dd37c3fd4996cec6c6454c610ac4703

Er komt geen anti-racismedemonstratie in de stad, dat maakte burgemeester Wouter Kolff bekend tijdens zijn wekelijkse persmoment in het Stadskantoor.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dinsdagavond kreeg de gemeente een aankondiging binnen voor de demonstratie. De gemeente is met de melder in gesprek gegaan over afspraken die gelden voor de demonstratie. De organisator heeft besloten de demonstratie niet door te zetten omdat zij verantwoordelijk zijn voor het verloop.


Kolff: “Iedereen heeft grondwettelijk het recht om te demonstreren, daar sta ik pal achter, mits dat gebeurt volgends de geldende coronamaatregelen.”


Het collectief 'Black Lives Matter' en Kick Out Zwarte Piet nam het initiatief voor eerdere demonstraties. Of zij ook het verzoek naar de gemeente Dordrecht hebben gestuurd, is niet duidelijk.


Aanleiding voor de demonstraties is het overlijden van George Floyd in Minneapolis (Verenigde Staten). Zijn dood heeft er voor chaos en vele andere demonstraties gezorgd.

(foto: Jordy Nijenhuis)

Lees ook

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

2607035271

Zoekactie na vondst bandensporen langs water, onderwaterdrone ingezet

Massaal uitgerukte hulpdiensten hebben vrijdagavond het water rondom een afgemeerd schip in Papendrecht doorzocht. Dit nadat langs de Anthony Fokkerweg bandensporen waren gevonden. De zoektocht leverde niks op.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?