gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anti-racismedemonstratie gaat niet door vanwege hoge verantwoordelijkheid

7dd37c3fd4996cec6c6454c610ac4703

Er komt geen anti-racismedemonstratie in de stad, dat maakte burgemeester Wouter Kolff bekend tijdens zijn wekelijkse persmoment in het Stadskantoor.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dinsdagavond kreeg de gemeente een aankondiging binnen voor de demonstratie. De gemeente is met de melder in gesprek gegaan over afspraken die gelden voor de demonstratie. De organisator heeft besloten de demonstratie niet door te zetten omdat zij verantwoordelijk zijn voor het verloop.


Kolff: “Iedereen heeft grondwettelijk het recht om te demonstreren, daar sta ik pal achter, mits dat gebeurt volgends de geldende coronamaatregelen.”


Het collectief 'Black Lives Matter' en Kick Out Zwarte Piet nam het initiatief voor eerdere demonstraties. Of zij ook het verzoek naar de gemeente Dordrecht hebben gestuurd, is niet duidelijk.


Aanleiding voor de demonstraties is het overlijden van George Floyd in Minneapolis (Verenigde Staten). Zijn dood heeft er voor chaos en vele andere demonstraties gezorgd.

(foto: Jordy Nijenhuis)

Lees ook

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.