gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Anti-racismedemonstratie gaat niet door vanwege hoge verantwoordelijkheid

7dd37c3fd4996cec6c6454c610ac4703

Er komt geen anti-racismedemonstratie in de stad, dat maakte burgemeester Wouter Kolff bekend tijdens zijn wekelijkse persmoment in het Stadskantoor.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dinsdagavond kreeg de gemeente een aankondiging binnen voor de demonstratie. De gemeente is met de melder in gesprek gegaan over afspraken die gelden voor de demonstratie. De organisator heeft besloten de demonstratie niet door te zetten omdat zij verantwoordelijk zijn voor het verloop.


Kolff: “Iedereen heeft grondwettelijk het recht om te demonstreren, daar sta ik pal achter, mits dat gebeurt volgends de geldende coronamaatregelen.”


Het collectief 'Black Lives Matter' en Kick Out Zwarte Piet nam het initiatief voor eerdere demonstraties. Of zij ook het verzoek naar de gemeente Dordrecht hebben gestuurd, is niet duidelijk.


Aanleiding voor de demonstraties is het overlijden van George Floyd in Minneapolis (Verenigde Staten). Zijn dood heeft er voor chaos en vele andere demonstraties gezorgd.

(foto: Jordy Nijenhuis)

Lees ook

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

autobrand wilhelminaboom busink

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.

Winteropvang-Dordrecht-768x576

Dak- en thuislozen kunnen hier opnieuw terecht deze winter

Voor dak- en thuislozen uit onze streek komt opnieuw een tijdelijke regionale winteropvang in Gorinchem. Vanaf 1 december biedt Gebouw C, pal naast het Stadhuis, onderdak voor wie Dordrecht moeilijker bereikbaar is. De kosten worden betaald uit rijksmiddelen van maatschappelijke opvang, Dordrecht beheert deze regionale pot.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.