Dordrecht, Netherlands

Anti Zwarte Piet-tekst op schoolmuur

Een onbekende heeft het Johan de Witt Gymnasium beklad met een tekst over Zwarte Piet. Hij zegt daarin leerling van de school te zijn en zich diep te schamen omdat de school een ‘racistisch’ sinterklaasfeest zou steunen.
Gert van der Steen | 28 oktober 2019 10:14 | Aangepast op 28 oktober 2019 10:14
De ‘auteur’ wil anoniem blijven, maar zegt meerdere malen geprobeerd te hebben om de kwestie op school aan te kaarten. Dat zou niet mogelijk zijn.


“Ondanks dat ik vandalisme afkeur, zie ik geen andere mogelijkheid dan mijn boodschap op deze manier over te brengen”, schrijft hij aan RTV Dordrecht. Het taalgebruik in deze mail is zo perfect, dat er twijfels rijzen of het wel om een leerling gaat of dat een andere actievoerder zich daarvoor uitgeeft.

Waarschijnlijk is de tekst maandagnacht op de muur geklad.

Volgens directeur Hans Dekker heeft nog nooit iemand contact gezocht over de kwestie. Er zijn Zwarte Pieten en roetveegpieten bij de sinterklaasviering op school en Dekker zegt open te staan voor discussie daarover.

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

Van sneeuwvrij tot gewoon open: zo gaan scholen om met het winterweer

Besneeuwde wegen en sporen en code oranje maken het scholieren in onze streek allesbehalve makkelijk...

Logistieke problemen in de thuiszorg: ‘Dan maar een dagje in mijn duster’

Thuiszorgmedewerkers glibberen over de weg van cliënt naar cliënt. Normaliter crossen zij op de fiet...

Deze Ridderkerkers werden extra in het zonnetje gezet tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst

Jean-Paul Haye en de vrijwilligers van Tentweek Slikkerveer hebben de Vrijwilligersprijzen Ridderker...

Let op: oude kerstboom inleveren verplaatst!

Wie zijn oude kerstboom nog kwijt wil en mee wil doen aan een speciale actie van de gemeente Dordrec...

Liveblog winterweer: sneeuwpret in volle gang, ov ligt nagenoeg plat

Er trok woensdag een flink pak sneeuw over de streek. Het KNMI waarschuwt voor gladheid en Rijkswate...

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...