Dordrecht, Netherlands

Anti Zwarte Piet-tekst op schoolmuur

Een onbekende heeft het Johan de Witt Gymnasium beklad met een tekst over Zwarte Piet. Hij zegt daarin leerling van de school te zijn en zich diep te schamen omdat de school een ‘racistisch’ sinterklaasfeest zou steunen.
Gert van der Steen | 28 oktober 2019 10:14 | Aangepast op 28 oktober 2019 10:14
De ‘auteur’ wil anoniem blijven, maar zegt meerdere malen geprobeerd te hebben om de kwestie op school aan te kaarten. Dat zou niet mogelijk zijn.


“Ondanks dat ik vandalisme afkeur, zie ik geen andere mogelijkheid dan mijn boodschap op deze manier over te brengen”, schrijft hij aan RTV Dordrecht. Het taalgebruik in deze mail is zo perfect, dat er twijfels rijzen of het wel om een leerling gaat of dat een andere actievoerder zich daarvoor uitgeeft.

Waarschijnlijk is de tekst maandagnacht op de muur geklad.

Volgens directeur Hans Dekker heeft nog nooit iemand contact gezocht over de kwestie. Er zijn Zwarte Pieten en roetveegpieten bij de sinterklaasviering op school en Dekker zegt open te staan voor discussie daarover.

Lees ook

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...

Papendrechter krijgt cel- en taakstraf én vermaning van zijn vrouw na rellen in Den Haag

De rechter heeft twee mannen uit Papendrecht en Schiedam veroordeeld voor hun aandeel in de rellen i...

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...

'A new Job with the Boss': vacatures in de regio op Drechtstad FM

Vanaf deze donderdagavond is er om 18.00 uur een nieuw radioprogramma op Drechtstad FM. ‘A new Job w...

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...