Dordrecht, Netherlands

Anti Zwarte Piet-tekst op schoolmuur

Een onbekende heeft het Johan de Witt Gymnasium beklad met een tekst over Zwarte Piet. Hij zegt daarin leerling van de school te zijn en zich diep te schamen omdat de school een ‘racistisch’ sinterklaasfeest zou steunen.
Gert van der Steen | 28 oktober 2019 10:14 | Aangepast op 28 oktober 2019 10:14
De ‘auteur’ wil anoniem blijven, maar zegt meerdere malen geprobeerd te hebben om de kwestie op school aan te kaarten. Dat zou niet mogelijk zijn.


“Ondanks dat ik vandalisme afkeur, zie ik geen andere mogelijkheid dan mijn boodschap op deze manier over te brengen”, schrijft hij aan RTV Dordrecht. Het taalgebruik in deze mail is zo perfect, dat er twijfels rijzen of het wel om een leerling gaat of dat een andere actievoerder zich daarvoor uitgeeft.

Waarschijnlijk is de tekst maandagnacht op de muur geklad.

Volgens directeur Hans Dekker heeft nog nooit iemand contact gezocht over de kwestie. Er zijn Zwarte Pieten en roetveegpieten bij de sinterklaasviering op school en Dekker zegt open te staan voor discussie daarover.

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...