gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Antoin Peeters in Studio De Witt over afval Wantijdijk

Antoin Peeters is morgen te gast in radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. Ben Corino praat tussen 10:00 en 13:00 uur met de RTL presentator over zijn berichten op Twitter van de afgelopen week. Hierin laat Peeters zien hoe de Wantijdijk wordt achtergelaten. Het afval dat er ligt is puinzooi vindt de Dordtenaar.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Op de drie foto's is onder andere te zien hoe het grasveld bezaaid is met plastic flessen en een chipszak. Peeters riep Handhaing Dordrecht en de Gemeente Dordrecht op om deze 'nummer 1 ergernis voor velen' aan te pakken.

Burgemeester Kolff heeft gereageerd dat dit ook wordt aangepakt, maar dat ze niet alles kunnen. ,,Het begint uiteindelijk wel bij schandalig gedrag van mensen die de rommel maar gewoon neergooien."

Handhaving Dordrecht is op de hoogte van het probleem, maar kan lastig maatregelen treffen: ,,Antoin, wij zijn op de hoogte van deze locaties. Afval zien liggen is één. Maar iemand het ZIEN weggooien, is een ander verhaal. Daarbij hebben de mensen ook nog de neiging zich netjes te gedragen als ze ons zien. Wij controleren daarom ook in burger. We doen wat we kunnen."

Lees ook

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.