gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ANV Debutantenprijs voor Rinske Hillen

23e32f6f56652e38a2f3ed99df242285

Rinske Hillen schreef ‘Houtrot’. Het is de titel van het winnende boek van de ANV Debutantenprijs 2018. De bijbehorende cheque van €7500 werd haar bij Art & Dining overhandigd door haar voorgangster uit 2017, Lieke Kézér.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Rinske Hillen schreef ‘Houtrot’. Het is de titel van het winnende boek van de ANV Debutantenprijs 2018. De bijbehorende cheque van €7500 werd haar bij Art & Dining overhandigd door haar voorgangster uit 2017, Lieke Kézér.

De andere twee nominaties op de shortlist waren ‘Glorie’ van Patricia Jozef en ‘Aantekeningen over het verplaatsen van obelisken’ van Arjen van Veelen. Zij kregen een cheque van €750.

Het boek gaat over Bram Wenksterman en zijn familie, maar ook vooral over het oude schimmelende grachtenpand waar hij woont. Is de hoofdpersoon Wenksterman met al zijn schuldige geheimen of toch het oude huis, al even vol met raadsels. De jury prijst het duidelijke schrijfplezier van Hillen, wat blijkt uit observaties als: “Tegenwoordig heet iedereen depressief, vroeger haalde je een washandje over je gezicht”.

De ANV Debutantenprijs werd voor de 23e keer uitgereikt. Sinds 2015 is de ANV, het Algemeen-Nederlands Verbond, verantwoordelijk voor de prijs. Die werd tot die tijd gesponsord door Academica. De organisatie is in handen van DordtLiterair en de gemeente Dordrecht is co-sponsor.

Lees ook

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.