gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ANV Debutantenprijs voor Rinske Hillen

23e32f6f56652e38a2f3ed99df242285

Rinske Hillen schreef ‘Houtrot’. Het is de titel van het winnende boek van de ANV Debutantenprijs 2018. De bijbehorende cheque van €7500 werd haar bij Art & Dining overhandigd door haar voorgangster uit 2017, Lieke Kézér.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Rinske Hillen schreef ‘Houtrot’. Het is de titel van het winnende boek van de ANV Debutantenprijs 2018. De bijbehorende cheque van €7500 werd haar bij Art & Dining overhandigd door haar voorgangster uit 2017, Lieke Kézér.

De andere twee nominaties op de shortlist waren ‘Glorie’ van Patricia Jozef en ‘Aantekeningen over het verplaatsen van obelisken’ van Arjen van Veelen. Zij kregen een cheque van €750.

Het boek gaat over Bram Wenksterman en zijn familie, maar ook vooral over het oude schimmelende grachtenpand waar hij woont. Is de hoofdpersoon Wenksterman met al zijn schuldige geheimen of toch het oude huis, al even vol met raadsels. De jury prijst het duidelijke schrijfplezier van Hillen, wat blijkt uit observaties als: “Tegenwoordig heet iedereen depressief, vroeger haalde je een washandje over je gezicht”.

De ANV Debutantenprijs werd voor de 23e keer uitgereikt. Sinds 2015 is de ANV, het Algemeen-Nederlands Verbond, verantwoordelijk voor de prijs. Die werd tot die tijd gesponsord door Academica. De organisatie is in handen van DordtLiterair en de gemeente Dordrecht is co-sponsor.

Lees ook

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.