gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ANV Debutantenprijs voor Rinske Hillen

23e32f6f56652e38a2f3ed99df242285

Rinske Hillen schreef ‘Houtrot’. Het is de titel van het winnende boek van de ANV Debutantenprijs 2018. De bijbehorende cheque van €7500 werd haar bij Art & Dining overhandigd door haar voorgangster uit 2017, Lieke Kézér.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Rinske Hillen schreef ‘Houtrot’. Het is de titel van het winnende boek van de ANV Debutantenprijs 2018. De bijbehorende cheque van €7500 werd haar bij Art & Dining overhandigd door haar voorgangster uit 2017, Lieke Kézér.

De andere twee nominaties op de shortlist waren ‘Glorie’ van Patricia Jozef en ‘Aantekeningen over het verplaatsen van obelisken’ van Arjen van Veelen. Zij kregen een cheque van €750.

Het boek gaat over Bram Wenksterman en zijn familie, maar ook vooral over het oude schimmelende grachtenpand waar hij woont. Is de hoofdpersoon Wenksterman met al zijn schuldige geheimen of toch het oude huis, al even vol met raadsels. De jury prijst het duidelijke schrijfplezier van Hillen, wat blijkt uit observaties als: “Tegenwoordig heet iedereen depressief, vroeger haalde je een washandje over je gezicht”.

De ANV Debutantenprijs werd voor de 23e keer uitgereikt. Sinds 2015 is de ANV, het Algemeen-Nederlands Verbond, verantwoordelijk voor de prijs. Die werd tot die tijd gesponsord door Academica. De organisatie is in handen van DordtLiterair en de gemeente Dordrecht is co-sponsor.

Lees ook

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.