gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ANV Debutantenprijs voor Rinske Hillen

23e32f6f56652e38a2f3ed99df242285

Rinske Hillen schreef ‘Houtrot’. Het is de titel van het winnende boek van de ANV Debutantenprijs 2018. De bijbehorende cheque van €7500 werd haar bij Art & Dining overhandigd door haar voorgangster uit 2017, Lieke Kézér.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Rinske Hillen schreef ‘Houtrot’. Het is de titel van het winnende boek van de ANV Debutantenprijs 2018. De bijbehorende cheque van €7500 werd haar bij Art & Dining overhandigd door haar voorgangster uit 2017, Lieke Kézér.

De andere twee nominaties op de shortlist waren ‘Glorie’ van Patricia Jozef en ‘Aantekeningen over het verplaatsen van obelisken’ van Arjen van Veelen. Zij kregen een cheque van €750.

Het boek gaat over Bram Wenksterman en zijn familie, maar ook vooral over het oude schimmelende grachtenpand waar hij woont. Is de hoofdpersoon Wenksterman met al zijn schuldige geheimen of toch het oude huis, al even vol met raadsels. De jury prijst het duidelijke schrijfplezier van Hillen, wat blijkt uit observaties als: “Tegenwoordig heet iedereen depressief, vroeger haalde je een washandje over je gezicht”.

De ANV Debutantenprijs werd voor de 23e keer uitgereikt. Sinds 2015 is de ANV, het Algemeen-Nederlands Verbond, verantwoordelijk voor de prijs. Die werd tot die tijd gesponsord door Academica. De organisatie is in handen van DordtLiterair en de gemeente Dordrecht is co-sponsor.

Lees ook

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”