gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ANV Debutantenprijs voor Rinske Hillen

23e32f6f56652e38a2f3ed99df242285

Rinske Hillen schreef ‘Houtrot’. Het is de titel van het winnende boek van de ANV Debutantenprijs 2018. De bijbehorende cheque van €7500 werd haar bij Art & Dining overhandigd door haar voorgangster uit 2017, Lieke Kézér.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Rinske Hillen schreef ‘Houtrot’. Het is de titel van het winnende boek van de ANV Debutantenprijs 2018. De bijbehorende cheque van €7500 werd haar bij Art & Dining overhandigd door haar voorgangster uit 2017, Lieke Kézér.

De andere twee nominaties op de shortlist waren ‘Glorie’ van Patricia Jozef en ‘Aantekeningen over het verplaatsen van obelisken’ van Arjen van Veelen. Zij kregen een cheque van €750.

Het boek gaat over Bram Wenksterman en zijn familie, maar ook vooral over het oude schimmelende grachtenpand waar hij woont. Is de hoofdpersoon Wenksterman met al zijn schuldige geheimen of toch het oude huis, al even vol met raadsels. De jury prijst het duidelijke schrijfplezier van Hillen, wat blijkt uit observaties als: “Tegenwoordig heet iedereen depressief, vroeger haalde je een washandje over je gezicht”.

De ANV Debutantenprijs werd voor de 23e keer uitgereikt. Sinds 2015 is de ANV, het Algemeen-Nederlands Verbond, verantwoordelijk voor de prijs. Die werd tot die tijd gesponsord door Academica. De organisatie is in handen van DordtLiterair en de gemeente Dordrecht is co-sponsor.

Lees ook

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.