gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

App informeert jongeren over ziekte door middel van game

2c542e094769e6ec41696bea17bbc172.jpg

Zes havo en vwo scholen uit de Drechtsteden en het Albert Schweitzer ziekenhuis ontwikkelden samen een app waarmee kinderen kunnen leren over de ziekte AOS. Het ziekenhuis kan kinderen die de diagnose AOS krijgen, door middel van een spel op een leuke manier voorzien van informatie over hun ziekte.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Emily Somohardjo, de bedenker van de app Emily vertelt, kreeg als kind zelf de diagnose AOS. Ze keek voor het maken van de app naar haar eigen ervaringen en waar ze als kind tegenaan liep. "Ik wilde iets bedenken waar je als kind de informatie krijgt op een laagdrempelige manier en om de taboe eraf te halen.” In de app is Emily zelf de hoofdpersoon en het karakter waarmee je het spel speelt.

"We moeten heel veel ingewikkelde dingen uitleggen. Maar je bent altijd op zoek naar een betere en slimmere manier om dit te doen", vertelt Marcel Wilschut van het Albert Schweitzer ziekenhuis. "Dus hoe krachtig kan het zijn door een game in te zetten om op een eenvoudige en gezellige manier moeilijke informatie op te nemen?"

"Als je de app opent, dan zie je mij", vertelt Emily. "Dan vertel ik een beetje een persoonlijk verhaal. Vervolgens komt er een caracter van mij. Je kunt dan kiezen tussen een kleine of een grote Emily. En dan gaan we samen alle levels doorlopen om zo meer over de aandoening te leren.
f901bbb1c6e1e63f6e715100875c690f.jpg

Lees ook

Foto arikel afsluiting burg. raadtsingel.png

Werk aan Burgemeester de Raadtsingel net op tijd klaar voor sluiting brug

Er wordt al bijna een jaar gewerkt aan de Burgemeester de Raadtsingel en het einde lijkt in zicht te zijn. Vanaf 3 mei tot 17 juli 2026 wordt de laatste hand gelegd aan de weg. In deze periode wordt de Burgemeester de Raadtsingel regelmatig afgesloten voor doorgaand verkeer.

SLD sport web.png

Droom spat uiteen: Sliedrecht Sport verliest volleybalfinale voor landskampioenschap

Sliedrecht Sport heeft zaterdagavond net naast het landskampioenschap zaalvolleybal gegrepen. Na een spannende finale, moesten de dames het met 3-1 in sets afleggen tegen Apollo 8 uit Borne. “Het gevoel is echt ontzettend klote”, zegt coach Daniël van Helden verbeten.

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”