gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

App informeert jongeren over ziekte door middel van game

2c542e094769e6ec41696bea17bbc172

Zes havo en vwo scholen uit de Drechtsteden en het Albert Schweitzer ziekenhuis ontwikkelden samen een app waarmee kinderen kunnen leren over de ziekte AOS. Het ziekenhuis kan kinderen die de diagnose AOS krijgen, door middel van een spel op een leuke manier voorzien van informatie over hun ziekte.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Emily Somohardjo, de bedenker van de app Emily vertelt, kreeg als kind zelf de diagnose AOS. Ze keek voor het maken van de app naar haar eigen ervaringen en waar ze als kind tegenaan liep. "Ik wilde iets bedenken waar je als kind de informatie krijgt op een laagdrempelige manier en om de taboe eraf te halen.” In de app is Emily zelf de hoofdpersoon en het karakter waarmee je het spel speelt.

"We moeten heel veel ingewikkelde dingen uitleggen. Maar je bent altijd op zoek naar een betere en slimmere manier om dit te doen", vertelt Marcel Wilschut van het Albert Schweitzer ziekenhuis. "Dus hoe krachtig kan het zijn door een game in te zetten om op een eenvoudige en gezellige manier moeilijke informatie op te nemen?"

"Als je de app opent, dan zie je mij", vertelt Emily. "Dan vertel ik een beetje een persoonlijk verhaal. Vervolgens komt er een caracter van mij. Je kunt dan kiezen tussen een kleine of een grote Emily. En dan gaan we samen alle levels doorlopen om zo meer over de aandoening te leren.
f901bbb1c6e1e63f6e715100875c690f

Lees ook

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.