gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

App informeert jongeren over ziekte door middel van game

2c542e094769e6ec41696bea17bbc172

Zes havo en vwo scholen uit de Drechtsteden en het Albert Schweitzer ziekenhuis ontwikkelden samen een app waarmee kinderen kunnen leren over de ziekte AOS. Het ziekenhuis kan kinderen die de diagnose AOS krijgen, door middel van een spel op een leuke manier voorzien van informatie over hun ziekte.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Emily Somohardjo, de bedenker van de app Emily vertelt, kreeg als kind zelf de diagnose AOS. Ze keek voor het maken van de app naar haar eigen ervaringen en waar ze als kind tegenaan liep. "Ik wilde iets bedenken waar je als kind de informatie krijgt op een laagdrempelige manier en om de taboe eraf te halen.” In de app is Emily zelf de hoofdpersoon en het karakter waarmee je het spel speelt.

"We moeten heel veel ingewikkelde dingen uitleggen. Maar je bent altijd op zoek naar een betere en slimmere manier om dit te doen", vertelt Marcel Wilschut van het Albert Schweitzer ziekenhuis. "Dus hoe krachtig kan het zijn door een game in te zetten om op een eenvoudige en gezellige manier moeilijke informatie op te nemen?"

"Als je de app opent, dan zie je mij", vertelt Emily. "Dan vertel ik een beetje een persoonlijk verhaal. Vervolgens komt er een caracter van mij. Je kunt dan kiezen tussen een kleine of een grote Emily. En dan gaan we samen alle levels doorlopen om zo meer over de aandoening te leren.
f901bbb1c6e1e63f6e715100875c690f

Lees ook

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.