gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

App informeert jongeren over ziekte door middel van game

2c542e094769e6ec41696bea17bbc172

Zes havo en vwo scholen uit de Drechtsteden en het Albert Schweitzer ziekenhuis ontwikkelden samen een app waarmee kinderen kunnen leren over de ziekte AOS. Het ziekenhuis kan kinderen die de diagnose AOS krijgen, door middel van een spel op een leuke manier voorzien van informatie over hun ziekte.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Emily Somohardjo, de bedenker van de app Emily vertelt, kreeg als kind zelf de diagnose AOS. Ze keek voor het maken van de app naar haar eigen ervaringen en waar ze als kind tegenaan liep. "Ik wilde iets bedenken waar je als kind de informatie krijgt op een laagdrempelige manier en om de taboe eraf te halen.” In de app is Emily zelf de hoofdpersoon en het karakter waarmee je het spel speelt.

"We moeten heel veel ingewikkelde dingen uitleggen. Maar je bent altijd op zoek naar een betere en slimmere manier om dit te doen", vertelt Marcel Wilschut van het Albert Schweitzer ziekenhuis. "Dus hoe krachtig kan het zijn door een game in te zetten om op een eenvoudige en gezellige manier moeilijke informatie op te nemen?"

"Als je de app opent, dan zie je mij", vertelt Emily. "Dan vertel ik een beetje een persoonlijk verhaal. Vervolgens komt er een caracter van mij. Je kunt dan kiezen tussen een kleine of een grote Emily. En dan gaan we samen alle levels doorlopen om zo meer over de aandoening te leren.
f901bbb1c6e1e63f6e715100875c690f

Lees ook

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.