gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

AquActief: zwemvaardigheid Dordtse kinderen ondermaats

88b90622d3fe1bee5eeb894733a14f0c

 Dordtse watersportverenigingen willen graag dat kinderen meer zwemmen om hun vaardigheden op peil te houden na het behalen van één of meerdere zwemdiploma's. Bijvoorbeeld via natte gymlessen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De natte gymnastiekles is iets anders dan het schoolzwemmen. Doel van de bijzondere gymlessen is niet het behalen van een zwemdiploma, maar het onderhouden van zwemvaardigheden en het jezelf kunnen redden en in veiligheid brengen.

“We vinden dat te weinig kinderen, en eigenlijk ook iedereen in Dordrecht, kunnen zwemmen", vertelt Sandra van Lohuizen van AquActief. Onder die naam hebben verschillende Dordtse watersportverenigingen zich verenigd om de zwemkwaliteit in de stad te verbeteren. "En we vinden dat mensen die wel hun diploma hebben te weinig blijven zwemmen, daardoor gaat de zwemvaardigheid omlaag.”

Om natte gymlessen op Dordtse basisscholen te kunnen geven is de hulp van de gemeenteraad nodig. Die nam eind 2018 al een motie van de VSP aan om ieder kind de mogelijkheid te geven een zwemdiploma te kunnen halen, maar wanneer dat ook daadwerkelijk uitgevoerd wordt is niet bekend.

“Er moet geld vrijgemaakt worden om dit te faciliteren. Als je het niet doet krijg je heel veel kinderen in allochtonenwijken dat 90 procent van de hoogste klassen geen diploma hebben en dat ze helemaal niet kunnen zwemmen. De kans dat als ze bij het water zitten iets gebeurt is natuurlijk vele malen groter en dat moeten we zien te voorkomen,”legt VSP-commisielid Leo Stolk uit.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.