gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

AquActief: zwemvaardigheid Dordtse kinderen ondermaats

88b90622d3fe1bee5eeb894733a14f0c

 Dordtse watersportverenigingen willen graag dat kinderen meer zwemmen om hun vaardigheden op peil te houden na het behalen van één of meerdere zwemdiploma's. Bijvoorbeeld via natte gymlessen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De natte gymnastiekles is iets anders dan het schoolzwemmen. Doel van de bijzondere gymlessen is niet het behalen van een zwemdiploma, maar het onderhouden van zwemvaardigheden en het jezelf kunnen redden en in veiligheid brengen.

“We vinden dat te weinig kinderen, en eigenlijk ook iedereen in Dordrecht, kunnen zwemmen", vertelt Sandra van Lohuizen van AquActief. Onder die naam hebben verschillende Dordtse watersportverenigingen zich verenigd om de zwemkwaliteit in de stad te verbeteren. "En we vinden dat mensen die wel hun diploma hebben te weinig blijven zwemmen, daardoor gaat de zwemvaardigheid omlaag.”

Om natte gymlessen op Dordtse basisscholen te kunnen geven is de hulp van de gemeenteraad nodig. Die nam eind 2018 al een motie van de VSP aan om ieder kind de mogelijkheid te geven een zwemdiploma te kunnen halen, maar wanneer dat ook daadwerkelijk uitgevoerd wordt is niet bekend.

“Er moet geld vrijgemaakt worden om dit te faciliteren. Als je het niet doet krijg je heel veel kinderen in allochtonenwijken dat 90 procent van de hoogste klassen geen diploma hebben en dat ze helemaal niet kunnen zwemmen. De kans dat als ze bij het water zitten iets gebeurt is natuurlijk vele malen groter en dat moeten we zien te voorkomen,”legt VSP-commisielid Leo Stolk uit.

Lees ook

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.