gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

AquActief: zwemvaardigheid Dordtse kinderen ondermaats

88b90622d3fe1bee5eeb894733a14f0c

 Dordtse watersportverenigingen willen graag dat kinderen meer zwemmen om hun vaardigheden op peil te houden na het behalen van één of meerdere zwemdiploma's. Bijvoorbeeld via natte gymlessen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De natte gymnastiekles is iets anders dan het schoolzwemmen. Doel van de bijzondere gymlessen is niet het behalen van een zwemdiploma, maar het onderhouden van zwemvaardigheden en het jezelf kunnen redden en in veiligheid brengen.

“We vinden dat te weinig kinderen, en eigenlijk ook iedereen in Dordrecht, kunnen zwemmen", vertelt Sandra van Lohuizen van AquActief. Onder die naam hebben verschillende Dordtse watersportverenigingen zich verenigd om de zwemkwaliteit in de stad te verbeteren. "En we vinden dat mensen die wel hun diploma hebben te weinig blijven zwemmen, daardoor gaat de zwemvaardigheid omlaag.”

Om natte gymlessen op Dordtse basisscholen te kunnen geven is de hulp van de gemeenteraad nodig. Die nam eind 2018 al een motie van de VSP aan om ieder kind de mogelijkheid te geven een zwemdiploma te kunnen halen, maar wanneer dat ook daadwerkelijk uitgevoerd wordt is niet bekend.

“Er moet geld vrijgemaakt worden om dit te faciliteren. Als je het niet doet krijg je heel veel kinderen in allochtonenwijken dat 90 procent van de hoogste klassen geen diploma hebben en dat ze helemaal niet kunnen zwemmen. De kans dat als ze bij het water zitten iets gebeurt is natuurlijk vele malen groter en dat moeten we zien te voorkomen,”legt VSP-commisielid Leo Stolk uit.

Lees ook

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.