gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

AquActief: zwemvaardigheid Dordtse kinderen ondermaats

88b90622d3fe1bee5eeb894733a14f0c

 Dordtse watersportverenigingen willen graag dat kinderen meer zwemmen om hun vaardigheden op peil te houden na het behalen van één of meerdere zwemdiploma's. Bijvoorbeeld via natte gymlessen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De natte gymnastiekles is iets anders dan het schoolzwemmen. Doel van de bijzondere gymlessen is niet het behalen van een zwemdiploma, maar het onderhouden van zwemvaardigheden en het jezelf kunnen redden en in veiligheid brengen.

“We vinden dat te weinig kinderen, en eigenlijk ook iedereen in Dordrecht, kunnen zwemmen", vertelt Sandra van Lohuizen van AquActief. Onder die naam hebben verschillende Dordtse watersportverenigingen zich verenigd om de zwemkwaliteit in de stad te verbeteren. "En we vinden dat mensen die wel hun diploma hebben te weinig blijven zwemmen, daardoor gaat de zwemvaardigheid omlaag.”

Om natte gymlessen op Dordtse basisscholen te kunnen geven is de hulp van de gemeenteraad nodig. Die nam eind 2018 al een motie van de VSP aan om ieder kind de mogelijkheid te geven een zwemdiploma te kunnen halen, maar wanneer dat ook daadwerkelijk uitgevoerd wordt is niet bekend.

“Er moet geld vrijgemaakt worden om dit te faciliteren. Als je het niet doet krijg je heel veel kinderen in allochtonenwijken dat 90 procent van de hoogste klassen geen diploma hebben en dat ze helemaal niet kunnen zwemmen. De kans dat als ze bij het water zitten iets gebeurt is natuurlijk vele malen groter en dat moeten we zien te voorkomen,”legt VSP-commisielid Leo Stolk uit.

Lees ook

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.