gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

AquActief: zwemvaardigheid Dordtse kinderen ondermaats

88b90622d3fe1bee5eeb894733a14f0c

 Dordtse watersportverenigingen willen graag dat kinderen meer zwemmen om hun vaardigheden op peil te houden na het behalen van één of meerdere zwemdiploma's. Bijvoorbeeld via natte gymlessen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De natte gymnastiekles is iets anders dan het schoolzwemmen. Doel van de bijzondere gymlessen is niet het behalen van een zwemdiploma, maar het onderhouden van zwemvaardigheden en het jezelf kunnen redden en in veiligheid brengen.

“We vinden dat te weinig kinderen, en eigenlijk ook iedereen in Dordrecht, kunnen zwemmen", vertelt Sandra van Lohuizen van AquActief. Onder die naam hebben verschillende Dordtse watersportverenigingen zich verenigd om de zwemkwaliteit in de stad te verbeteren. "En we vinden dat mensen die wel hun diploma hebben te weinig blijven zwemmen, daardoor gaat de zwemvaardigheid omlaag.”

Om natte gymlessen op Dordtse basisscholen te kunnen geven is de hulp van de gemeenteraad nodig. Die nam eind 2018 al een motie van de VSP aan om ieder kind de mogelijkheid te geven een zwemdiploma te kunnen halen, maar wanneer dat ook daadwerkelijk uitgevoerd wordt is niet bekend.

“Er moet geld vrijgemaakt worden om dit te faciliteren. Als je het niet doet krijg je heel veel kinderen in allochtonenwijken dat 90 procent van de hoogste klassen geen diploma hebben en dat ze helemaal niet kunnen zwemmen. De kans dat als ze bij het water zitten iets gebeurt is natuurlijk vele malen groter en dat moeten we zien te voorkomen,”legt VSP-commisielid Leo Stolk uit.

Lees ook

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_02_45_01.Still001

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.