gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arbeidsinspectie: werknemers Dupont jarenlang blootgesteld aan gevaarlijke stoffen

Werknemers van DuPunt in zijn jarenlang blootgesteld aan gevaarlijke stoffen. Dat blijkt uit een onderzoek door de Inspectie SZW (Arbeidsinspectie), dat vandaag is gepresenteerd op het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De inspectie concludeert dat het bedrijf zelf meer kennis had over de stoffen dan de overheid. Daarom waren er ook geen wettelijke maxima voor de blootstelling aan die stoffen. dat meldt RTV Rijnmond.

In de inmiddels gesloten lycra-fabriek werd gewerkt met DMAC. Die stof zorgde onder meer voor miskramen en vruchtbaarheidsproblemen.

Bij een andere fabriek van DuPont, de teflon-fabriek, werd gewerkt met PFOA (ook wel C8 genoemd). Het bedrijf wist al in de zeventiger jaren, dat dat gezondheidsproblemen kon geven. De werknemers werden daarom regelmatig medisch getest, maar de kennis werd niet gedeeld met de overheid.

De teflon-fabriek is inmiddels overgenomen door Chemours. Dat heeft PFOA vervangen door GenX. Ook de stoffen van die techniek zouden gezondheidsrisico's geven. Het ministerie doet ook daarnaar onderzoek.

Het rapport van de Inspectie wordt door het ministerie niet gebruikt om een oordeel te vellen over DuPont, dat werkte volgens de regelgeving uit die tijd, maar als "lessen voor de toekomst", zegt minister Asscher.

Via het arbeidsrecht is DuPont ook niet meer aan te pakken: de verjaringstermijn van vijf jaar is verstreken. Wel doet het OM nog onderzoek of het bedrijf strafrechtelijk moet worden aangepakt.

Lees ook

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.