gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arbeidsinspectie: werknemers Dupont jarenlang blootgesteld aan gevaarlijke stoffen

Werknemers van DuPunt in zijn jarenlang blootgesteld aan gevaarlijke stoffen. Dat blijkt uit een onderzoek door de Inspectie SZW (Arbeidsinspectie), dat vandaag is gepresenteerd op het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De inspectie concludeert dat het bedrijf zelf meer kennis had over de stoffen dan de overheid. Daarom waren er ook geen wettelijke maxima voor de blootstelling aan die stoffen. dat meldt RTV Rijnmond.

In de inmiddels gesloten lycra-fabriek werd gewerkt met DMAC. Die stof zorgde onder meer voor miskramen en vruchtbaarheidsproblemen.

Bij een andere fabriek van DuPont, de teflon-fabriek, werd gewerkt met PFOA (ook wel C8 genoemd). Het bedrijf wist al in de zeventiger jaren, dat dat gezondheidsproblemen kon geven. De werknemers werden daarom regelmatig medisch getest, maar de kennis werd niet gedeeld met de overheid.

De teflon-fabriek is inmiddels overgenomen door Chemours. Dat heeft PFOA vervangen door GenX. Ook de stoffen van die techniek zouden gezondheidsrisico's geven. Het ministerie doet ook daarnaar onderzoek.

Het rapport van de Inspectie wordt door het ministerie niet gebruikt om een oordeel te vellen over DuPont, dat werkte volgens de regelgeving uit die tijd, maar als "lessen voor de toekomst", zegt minister Asscher.

Via het arbeidsrecht is DuPont ook niet meer aan te pakken: de verjaringstermijn van vijf jaar is verstreken. Wel doet het OM nog onderzoek of het bedrijf strafrechtelijk moet worden aangepakt.

Lees ook

foto 2 artikel autobrand

Mogelijke brandstichter opgepakt, opluchting in eetcafé: ‘Berg ellende van gehad’

Opluchting bij eetcafé-eigenaar Monique van Esseveld. De man die eerder dit jaar mogelijk haar bedrijfsbus- en auto in brand stak, is aangehouden. “Fijn dat ze iemand hebben gepakt”, reageert de Dordtse.

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.