gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arbeidsinspectie: werknemers Dupont jarenlang blootgesteld aan gevaarlijke stoffen

Werknemers van DuPunt in zijn jarenlang blootgesteld aan gevaarlijke stoffen. Dat blijkt uit een onderzoek door de Inspectie SZW (Arbeidsinspectie), dat vandaag is gepresenteerd op het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De inspectie concludeert dat het bedrijf zelf meer kennis had over de stoffen dan de overheid. Daarom waren er ook geen wettelijke maxima voor de blootstelling aan die stoffen. dat meldt RTV Rijnmond.

In de inmiddels gesloten lycra-fabriek werd gewerkt met DMAC. Die stof zorgde onder meer voor miskramen en vruchtbaarheidsproblemen.

Bij een andere fabriek van DuPont, de teflon-fabriek, werd gewerkt met PFOA (ook wel C8 genoemd). Het bedrijf wist al in de zeventiger jaren, dat dat gezondheidsproblemen kon geven. De werknemers werden daarom regelmatig medisch getest, maar de kennis werd niet gedeeld met de overheid.

De teflon-fabriek is inmiddels overgenomen door Chemours. Dat heeft PFOA vervangen door GenX. Ook de stoffen van die techniek zouden gezondheidsrisico's geven. Het ministerie doet ook daarnaar onderzoek.

Het rapport van de Inspectie wordt door het ministerie niet gebruikt om een oordeel te vellen over DuPont, dat werkte volgens de regelgeving uit die tijd, maar als "lessen voor de toekomst", zegt minister Asscher.

Via het arbeidsrecht is DuPont ook niet meer aan te pakken: de verjaringstermijn van vijf jaar is verstreken. Wel doet het OM nog onderzoek of het bedrijf strafrechtelijk moet worden aangepakt.

Lees ook

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.