gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arbeidsmarkt Dordrecht transgendervriendelijker

c857464559a777de8d64467fbca8b645

De gemeente Dordrecht ondertekent vandaag een verklaring over transgendervriendelijk werkgeverschap. Deze verklaring is in 2012 (in Dordrecht !!) opgesteld door TNN, het Transgender Netwerk Nederland.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Transgenders hebben drie keer vaker dan gemiddeld een werkloosheids- of arbeidsongeschiktheidsuitkering, meldt het SCP. De verklaring van het TNN is een tienpuntenplan om werkgevers te helpen een vriendelijker werkomgeving voor transgenders te creëren en zo deze uitsluiting te voorkomen.


De ondertekening vindt niet toevallig op 11 oktober plaats. Deze dag is namelijk internationale Coming-Outdag. Zie dan ook alle regenboogvlaggen in de stad. Zo hees wethouder Peter Heijkoop dinsdagochtend vroeg de Regenboogvlag op het Stadhuis.


Dordrecht, dat dus (nu pas) de verklaring ondertekent is daarmee de negende gemeente in Nederland. Arnhem ondertekent ook vandaag en Enschede, Tilburg, Utrecht, Den Haag, Lelystad, Amsterdam en Zwolle gingen hen voor.


Ook sinds vandaag is op de website van TNN een gids voor een transgendervriendelijke werkvloer te downloaden, met praktijkvoorbeelden, wetenschappelijk bewezen interventies en tips. (Foto's: Fokko van der Straaten)

Lees ook

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

oplichting oudere man

Ouderen in de hele streek slachtoffer van oplichter Abdul W.: drie jaar cel

Agent, bankmedewerker en pakketbezorger: Abdul W. (24) was het allemaal. In verschillende gemeenten in onze regio was hij betrokken bij oplichting van ouderen, nu is hij veroordeeld tot drie jaar cel. Hij is al eerder veroordeeld voor oplichting, maar ging direct na zijn vrijlating meermaals in de fout.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.