gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arbeidsmarkt Dordrecht transgendervriendelijker

c857464559a777de8d64467fbca8b645

De gemeente Dordrecht ondertekent vandaag een verklaring over transgendervriendelijk werkgeverschap. Deze verklaring is in 2012 (in Dordrecht !!) opgesteld door TNN, het Transgender Netwerk Nederland.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Transgenders hebben drie keer vaker dan gemiddeld een werkloosheids- of arbeidsongeschiktheidsuitkering, meldt het SCP. De verklaring van het TNN is een tienpuntenplan om werkgevers te helpen een vriendelijker werkomgeving voor transgenders te creëren en zo deze uitsluiting te voorkomen.


De ondertekening vindt niet toevallig op 11 oktober plaats. Deze dag is namelijk internationale Coming-Outdag. Zie dan ook alle regenboogvlaggen in de stad. Zo hees wethouder Peter Heijkoop dinsdagochtend vroeg de Regenboogvlag op het Stadhuis.


Dordrecht, dat dus (nu pas) de verklaring ondertekent is daarmee de negende gemeente in Nederland. Arnhem ondertekent ook vandaag en Enschede, Tilburg, Utrecht, Den Haag, Lelystad, Amsterdam en Zwolle gingen hen voor.


Ook sinds vandaag is op de website van TNN een gids voor een transgendervriendelijke werkvloer te downloaden, met praktijkvoorbeelden, wetenschappelijk bewezen interventies en tips. (Foto's: Fokko van der Straaten)

Lees ook

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

ongeluk motorrijder stellingmolen pap

Motorrijder onderuit: man met enkelbreuk onder narcose naar ziekenhuis

In Papendrecht heeft een motorrijder zaterdagmiddag een vervelende valpartij gemaakt. De man liep een enkelbreuk op en is onder narcose naar het ziekenhuis gebracht.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

autobrand wilhelminaboom busink

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.