gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arbeidsmarkt Dordrecht transgendervriendelijker

c857464559a777de8d64467fbca8b645

De gemeente Dordrecht ondertekent vandaag een verklaring over transgendervriendelijk werkgeverschap. Deze verklaring is in 2012 (in Dordrecht !!) opgesteld door TNN, het Transgender Netwerk Nederland.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Transgenders hebben drie keer vaker dan gemiddeld een werkloosheids- of arbeidsongeschiktheidsuitkering, meldt het SCP. De verklaring van het TNN is een tienpuntenplan om werkgevers te helpen een vriendelijker werkomgeving voor transgenders te creëren en zo deze uitsluiting te voorkomen.


De ondertekening vindt niet toevallig op 11 oktober plaats. Deze dag is namelijk internationale Coming-Outdag. Zie dan ook alle regenboogvlaggen in de stad. Zo hees wethouder Peter Heijkoop dinsdagochtend vroeg de Regenboogvlag op het Stadhuis.


Dordrecht, dat dus (nu pas) de verklaring ondertekent is daarmee de negende gemeente in Nederland. Arnhem ondertekent ook vandaag en Enschede, Tilburg, Utrecht, Den Haag, Lelystad, Amsterdam en Zwolle gingen hen voor.


Ook sinds vandaag is op de website van TNN een gids voor een transgendervriendelijke werkvloer te downloaden, met praktijkvoorbeelden, wetenschappelijk bewezen interventies en tips. (Foto's: Fokko van der Straaten)

Lees ook

foto wim

Gemeente start onderzoek naar verwarmingsprobleem Rivierenplein: 'Heel zorgelijk'

Het gemeentebestuur van Dordrecht laat onderzoek doen naar de verwarmingsproblemen in een flat bij het Dordtse Rivierenplein. Al acht maanden zitten flatbewoners daar zonder werkende verwarming en dat is zorgelijk, vindt wethouder Wim van der Kruijff: “Ouderen in de kou wil natuurlijk niemand en we voelen echt de urgentie.”

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Zwijndrechtenaar aangehouden voor explosie, politie onderzoekt verband

De politie heeft een 18-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden in verband met een explosie aan de Doctor Boutensstraat in Zwijndrecht. Het is de tweede van de drie explosies die in een week tijd in Zwijndrecht plaatsvond. De politie onderzoekt of er een verband is.

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Dordtenaar (36) omgekomen bij schietpartij in auto

Bij een schietpartij in Rotterdam-Oosterflank is maandagavond een 36-jarige man uit Dordrecht omgekomen. Drie verdachten zijn opgepakt. Eén van de verdachten raakte gewond bij de schietpartij.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

gemeenteridderkerkhardrijders

Zo neemt deze gemeente maatregelen tegen hardrijders

De gemeente Ridderkerk gaat op verschillende plekken maatregelen nemen om ervoor te zorgen dat verkeer minder hard rijdt. De werkzaamheden vinden binnen nu en het einde van het jaar plaats.