gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arbeidsmarkt Dordrecht transgendervriendelijker

c857464559a777de8d64467fbca8b645

De gemeente Dordrecht ondertekent vandaag een verklaring over transgendervriendelijk werkgeverschap. Deze verklaring is in 2012 (in Dordrecht !!) opgesteld door TNN, het Transgender Netwerk Nederland.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Transgenders hebben drie keer vaker dan gemiddeld een werkloosheids- of arbeidsongeschiktheidsuitkering, meldt het SCP. De verklaring van het TNN is een tienpuntenplan om werkgevers te helpen een vriendelijker werkomgeving voor transgenders te creëren en zo deze uitsluiting te voorkomen.


De ondertekening vindt niet toevallig op 11 oktober plaats. Deze dag is namelijk internationale Coming-Outdag. Zie dan ook alle regenboogvlaggen in de stad. Zo hees wethouder Peter Heijkoop dinsdagochtend vroeg de Regenboogvlag op het Stadhuis.


Dordrecht, dat dus (nu pas) de verklaring ondertekent is daarmee de negende gemeente in Nederland. Arnhem ondertekent ook vandaag en Enschede, Tilburg, Utrecht, Den Haag, Lelystad, Amsterdam en Zwolle gingen hen voor.


Ook sinds vandaag is op de website van TNN een gids voor een transgendervriendelijke werkvloer te downloaden, met praktijkvoorbeelden, wetenschappelijk bewezen interventies en tips. (Foto's: Fokko van der Straaten)

Lees ook

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.