Dordrecht, Netherlands

Arie en Gerda lopen voor Luc

Arie Pankras en zijn vriendin Gerda lopen op zaterdag 23 september De Dam tot Damloop. Zij doen dat om geld in te zamelen voor onderzoek naar een zeldzame ziekte, waaraan hun petekind Luc lijdt.
Gert van der Steen | 17 september 2018 12:35 | Aangepast op 17 september 2018 12:35
Luc is 20 en lijdt aan de ziekte Fibrodysplasia Ossificans Progressiva (FOP). Het is een aandoening waarbij in spier- en bindweefsel bot wordt gevormd. Dat gaat in de loop van de tijd zo door totdat al het weefsel van de patiënt totaal bot is en hij (zittend of staand) onbeweeglijk is geworden.


De Dam tot Damloop gaat vanaf de Dam in Amsterdam naar het centrum van Zaandam en is 10 mijl (ca. 16 kilometer) lang. Daarnaast worden nog andere activiteiten ontwikkeld om geld voor het onderzoek te genereren, zoals de verkoop van tweedehands boeken.


StudioDeWitt heeft in de uitzending van afgelopen zaterdag een interview met Arie Pankras aan dit onderwerp gewijd. Dat interview is hier te horen.


Meer hierover op de website arieengerdalopenvoorluc.weebly.com.

Lees ook

Luke reisde naar Noorwegen voor noorderlicht, maar zag het hier het beste: 'Nog nooit zo gezien'

Een lange reis maken naar het noorden van Noorwegen om het noorderlicht te zien? Maandagavond was da...

Al een half jaar geen les van neergestoken meester: zo gaat het nu met hem

Het gaat ‘beetje bij beetje beter’ met meester Recep, die een halfjaar geleden werd neergestoken tij...

‘Gevaarlijke verkeerssituatie’ bij spoorwegovergang niet aangepast: ‘Geen reden om te veranderen’

Een volgens omwonenden gevaarlijke verkeerssituatie in Hardinxveld-Giessendam wordt niet aangepakt. ...

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...

Man die schoolmeester neerstak bij eindmusical ‘werd geterroriseerd door een andere vader’

De man die vastzit voor een steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam werd al een jaar g...

Liefhebbers scoren goedkope pareltjes op muziekbeurs: 'Leuk om te snuffelen'

Een ware snoepwinkel voor de liefhebber, zo kan de muziekbeurs van Opnieuw & Co wel genoemd worden. ...