gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arie en Gerda lopen voor Luc

a0302aedd6f113b20724023e2fdd922b

Arie Pankras en zijn vriendin Gerda lopen op zaterdag 23 september De Dam tot Damloop. Zij doen dat om geld in te zamelen voor onderzoek naar een zeldzame ziekte, waaraan hun petekind Luc lijdt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Luc is 20 en lijdt aan de ziekte Fibrodysplasia Ossificans Progressiva (FOP). Het is een aandoening waarbij in spier- en bindweefsel bot wordt gevormd. Dat gaat in de loop van de tijd zo door totdat al het weefsel van de patiënt totaal bot is en hij (zittend of staand) onbeweeglijk is geworden.


De Dam tot Damloop gaat vanaf de Dam in Amsterdam naar het centrum van Zaandam en is 10 mijl (ca. 16 kilometer) lang. Daarnaast worden nog andere activiteiten ontwikkeld om geld voor het onderzoek te genereren, zoals de verkoop van tweedehands boeken.


StudioDeWitt heeft in de uitzending van afgelopen zaterdag een interview met Arie Pankras aan dit onderwerp gewijd. Dat interview is hier te horen.


Meer hierover op de website arieengerdalopenvoorluc.weebly.com.

Lees ook

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.