gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arie en Gerda lopen voor Luc

a0302aedd6f113b20724023e2fdd922b

Arie Pankras en zijn vriendin Gerda lopen op zaterdag 23 september De Dam tot Damloop. Zij doen dat om geld in te zamelen voor onderzoek naar een zeldzame ziekte, waaraan hun petekind Luc lijdt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Luc is 20 en lijdt aan de ziekte Fibrodysplasia Ossificans Progressiva (FOP). Het is een aandoening waarbij in spier- en bindweefsel bot wordt gevormd. Dat gaat in de loop van de tijd zo door totdat al het weefsel van de patiënt totaal bot is en hij (zittend of staand) onbeweeglijk is geworden.


De Dam tot Damloop gaat vanaf de Dam in Amsterdam naar het centrum van Zaandam en is 10 mijl (ca. 16 kilometer) lang. Daarnaast worden nog andere activiteiten ontwikkeld om geld voor het onderzoek te genereren, zoals de verkoop van tweedehands boeken.


StudioDeWitt heeft in de uitzending van afgelopen zaterdag een interview met Arie Pankras aan dit onderwerp gewijd. Dat interview is hier te horen.


Meer hierover op de website arieengerdalopenvoorluc.weebly.com.

Lees ook

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.