gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arie Schippers maakt Willem van Oranje standbeeld

8b667c501ba4470cf66901e21612460e

Kunstenaar Arie Schippers mag het standbeeld van Willem van Oranje voor het Hof van Nederland gaan maken.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dat bevestigt Arie Schippers zojuist aan RTV Dordrecht. Het Hof van Nederland wil het nieuws nog niet bevestigen. Eerder vandaag liet Gijsbert van der Wal via Twitter weten dat Arie Schippers de gelukkige is geworden.

Schippers geeft aan dat het goed voelt dat hij het beeld mag gaan maken. Het beeld zal bestaan uit brons en het moet er over een jaar staan.

Vier kunstenaars(Pieter Laurens Mol, Arie Schippers, Johan Tahon en Anne Wenzel) kregen de opdracht om een ontwerp te maken voor het Dordtse standbeeld van Willem van Oranje. De jury onder voorzitterschap van cultureelwethouder Piet Sleeking maakte uiteindelijk de keuze. De bezoekers konden tot 1 juli stemmen.

Lees ook

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.