gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arie Schippers maakt Willem van Oranje standbeeld

8b667c501ba4470cf66901e21612460e

Kunstenaar Arie Schippers mag het standbeeld van Willem van Oranje voor het Hof van Nederland gaan maken.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dat bevestigt Arie Schippers zojuist aan RTV Dordrecht. Het Hof van Nederland wil het nieuws nog niet bevestigen. Eerder vandaag liet Gijsbert van der Wal via Twitter weten dat Arie Schippers de gelukkige is geworden.

Schippers geeft aan dat het goed voelt dat hij het beeld mag gaan maken. Het beeld zal bestaan uit brons en het moet er over een jaar staan.

Vier kunstenaars(Pieter Laurens Mol, Arie Schippers, Johan Tahon en Anne Wenzel) kregen de opdracht om een ontwerp te maken voor het Dordtse standbeeld van Willem van Oranje. De jury onder voorzitterschap van cultureelwethouder Piet Sleeking maakte uiteindelijk de keuze. De bezoekers konden tot 1 juli stemmen.

Lees ook

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.