gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arie Schippers maakt Willem van Oranje standbeeld

8b667c501ba4470cf66901e21612460e.jpg

Kunstenaar Arie Schippers mag het standbeeld van Willem van Oranje voor het Hof van Nederland gaan maken.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dat bevestigt Arie Schippers zojuist aan RTV Dordrecht. Het Hof van Nederland wil het nieuws nog niet bevestigen. Eerder vandaag liet Gijsbert van der Wal via Twitter weten dat Arie Schippers de gelukkige is geworden.

Schippers geeft aan dat het goed voelt dat hij het beeld mag gaan maken. Het beeld zal bestaan uit brons en het moet er over een jaar staan.

Vier kunstenaars(Pieter Laurens Mol, Arie Schippers, Johan Tahon en Anne Wenzel) kregen de opdracht om een ontwerp te maken voor het Dordtse standbeeld van Willem van Oranje. De jury onder voorzitterschap van cultureelwethouder Piet Sleeking maakte uiteindelijk de keuze. De bezoekers konden tot 1 juli stemmen.

Lees ook

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.

PSX_20260504_080530.jpg

Accu van fatbike in brand in kelderbox

In Zwijndrecht is maandagochtend korte tijd brand geweest in een kelderbox van een portiekflat. Volgens een brandweerwoordvoerder gaat het om een accu van een fatbike.

dodenherdenking2025.png

Twee minuten stilte: op deze plekken kun je maandag terecht voor dodenherdenking

Maandag 4 mei is het om 20:00 uur in heel Nederland twee minuten stil. Zo ook in onze streek. Wil jij graag ergens een herdenking bijwonen? Bekijk in dit artikel waar dat onder meer kan.