gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arie Schippers maakt Willem van Oranje standbeeld

8b667c501ba4470cf66901e21612460e

Kunstenaar Arie Schippers mag het standbeeld van Willem van Oranje voor het Hof van Nederland gaan maken.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dat bevestigt Arie Schippers zojuist aan RTV Dordrecht. Het Hof van Nederland wil het nieuws nog niet bevestigen. Eerder vandaag liet Gijsbert van der Wal via Twitter weten dat Arie Schippers de gelukkige is geworden.

Schippers geeft aan dat het goed voelt dat hij het beeld mag gaan maken. Het beeld zal bestaan uit brons en het moet er over een jaar staan.

Vier kunstenaars(Pieter Laurens Mol, Arie Schippers, Johan Tahon en Anne Wenzel) kregen de opdracht om een ontwerp te maken voor het Dordtse standbeeld van Willem van Oranje. De jury onder voorzitterschap van cultureelwethouder Piet Sleeking maakte uiteindelijk de keuze. De bezoekers konden tot 1 juli stemmen.

Lees ook

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

Spuiboulevard Dordthuis

Stadswinkel, Sociale Dienst en VVV Dordrecht tijdelijk gesloten vanwege verhuizing naar Dordthuis

De Stadswinkel van de gemeente Dordrecht, de Sociale Dienst Drechtsteden en VVV Dordrecht verhuizen in de week van 16 november naar het Dordthuis. Door de verhuizingen zijn de drie organisaties tijdelijk gesloten. Bibliotheek Aanzet is al bezig met verhuizen, maar sluit haar deuren niet volledig. Eind november openen de vier organisaties hun deuren op de nieuwe locatie aan de Spuiboulevard.

milou van wijk

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.

oplichting oudere man

Ouderen in de hele streek slachtoffer van oplichter Abdul W.: drie jaar cel

Agent, bankmedewerker en pakketbezorger: Abdul W. (24) was het allemaal. In verschillende gemeenten in onze regio was hij betrokken bij oplichting van ouderen, nu is hij veroordeeld tot drie jaar cel. Hij is al eerder veroordeeld voor oplichting, maar ging direct na zijn vrijlating meermaals in de fout.

verhuizing bibliotheek AanZet oude vestiging

Massale hulp bij biebverhuizing: duizenden boeken extra geleend

Leden van bibliotheek AanZet helpen massaal mee met het verhuizen van boeken naar de nieuwe locatie van de vestiging in het centrum van Dordrecht. De huidige locatie aan de Groenmarkt wordt deze weken geleidelijk ingeruild voor het Dordthuis. Dordtenaren helpen bij die verhuizing door duizenden boeken extra te lenen.

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.