Het filmpje is geplaatst op Youtube en door de politie in Dordrecht gedeeld op
Facebook. Te zien is hoe de politie in het kantoortje van de supermarkt een gesprek probeert aan te gaan met de winkeldief. De man maakt een opgefokte indruk. De agenten overwegen pepperspray in te zetten, maar doen dat uiteindelijk niet. In plaats daarvan pakt een politiehond de dief beet en springen de agenten er bovenop.
De arrestatie vond al in februari van dit jaar plaats. “Beelden kunnen niet direct online worden gezet”, zegt een woordvoerder van de politie-eenheid Rotterdam, “Verdachten mogen niet herkenbaar zijn en het openbaar Ministerie moet de beelden eerst bekijken. Bovendien willen we ook wat achtergrondinformatie geven, zoals de opgelegde straf.” Filmpjes worden vaak geplaatst, omdat ze aansluiten bij een actueel thema, zoals bijvoorbeeld het donkere dagen offensief.
De beelden worden opgenomen met een speciale camera die vastzit aan een agent. De eenheid Rotterdam, waar Dordrecht onder valt, heeft vier camerasets die rouleren onder de teams. De agenten hadden in februari en maart van dit jaar zo’n set tot hun beschikking.
De winkeldief kreeg trouwens een werkstraf opgelegd van 60 uur.