gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arrestatie winkeldief gefilmd

De politie heeft een filmpje online gezet van een arrestatie van een agressieve winkeldief bij Albert Heijn aan het Achterom. De man wordt uiteindelijk door drie agenten tegen de grond gewerkt en in de boeien geslagen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het filmpje is geplaatst op Youtube en door de politie in Dordrecht gedeeld op Facebook. Te zien is hoe de politie in het kantoortje van de supermarkt een gesprek probeert aan te gaan met de winkeldief. De man maakt een opgefokte indruk. De agenten overwegen pepperspray in te zetten, maar doen dat uiteindelijk niet. In plaats daarvan pakt een politiehond de dief beet en springen de agenten er bovenop.

De arrestatie vond al in februari van dit jaar plaats. “Beelden kunnen niet direct online worden gezet”, zegt een woordvoerder van de politie-eenheid Rotterdam, “Verdachten mogen niet herkenbaar zijn en het openbaar Ministerie moet de beelden eerst bekijken. Bovendien willen we ook wat achtergrondinformatie geven, zoals de opgelegde straf.” Filmpjes worden vaak geplaatst, omdat ze aansluiten bij een actueel thema, zoals bijvoorbeeld het donkere dagen offensief.

De beelden worden opgenomen met een speciale camera die vastzit aan een agent. De eenheid Rotterdam, waar Dordrecht onder valt, heeft vier camerasets die rouleren onder de teams. De agenten hadden in februari en maart van dit jaar zo’n set tot hun beschikking.

De winkeldief kreeg trouwens een werkstraf opgelegd van 60 uur.


Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.