Dordrecht, Netherlands

Arriva en Waterbus starten proef met deelfietsen

Arrive en Waterbus starten samen met nextbike in het najaar van 2017 een proef met een fietsdeelsysteem. De bedrijven onderzoeken de toegevoegde waarde van de deelfietsen voor het openbaar vervoer in Dordrecht.
Jasmin Zahirovic | 5 september 2017 10:03 | Aangepast op 5 september 2017 10:03
Het fietsdeelsysteem stelt fietsen ter beschikking voor korte ritten. De proef begint met 50 deelfietsen op vijf verschillende locaties in de stad: P+R Energiehuis, P+R Weeskinderendijk, Station Dordrecht CS, Halte Merwedekade Waterbus en Eindhalte Grevelingenweg lijn 4 (bij het Biesboschcentrum). De fietsen onderscheiden zich van de OV-fietsen doordat ze op alle vijf de locaties gehuurd en terug gebracht kunnen worden.


De deelfietsen zijn voor iedereen toegankelijk. Het huren van de fiets gebeurt middels een mobiele applicatie, die gratis te downloaden is. Via een abonnement betalen reizigers een vaste prijs per jaar, waarmee zij tot 30 minuten per rit gratis gebruik maken van de fiets. Bij langer gebruikt geldt een oplopend tarief per half uur. Het is ook mogelijk om zonder abonnement gebruik te maken van het fietsdeelsysteem.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Een warme feesttent, koud bier en optredens: Dordts carnaval pakt uit

Afreizen naar het zuiden voor carnaval? Dat is helemaal niet nodig, als het aan de Dordtse carnavals...

Let op: Brug over de Noord vanaf vanavond 16 dagen dicht

Automobilisten, fietsers en voetgangers, opgelet: de Brug over de Noord is vanaf vrijdagavond de res...