gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arriva en Waterbus starten proef met deelfietsen

Arrive en Waterbus starten samen met nextbike in het najaar van 2017 een proef met een fietsdeelsysteem. De bedrijven onderzoeken de toegevoegde waarde van de deelfietsen voor het openbaar vervoer in Dordrecht.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Het fietsdeelsysteem stelt fietsen ter beschikking voor korte ritten. De proef begint met 50 deelfietsen op vijf verschillende locaties in de stad: P+R Energiehuis, P+R Weeskinderendijk, Station Dordrecht CS, Halte Merwedekade Waterbus en Eindhalte Grevelingenweg lijn 4 (bij het Biesboschcentrum). De fietsen onderscheiden zich van de OV-fietsen doordat ze op alle vijf de locaties gehuurd en terug gebracht kunnen worden.


De deelfietsen zijn voor iedereen toegankelijk. Het huren van de fiets gebeurt middels een mobiele applicatie, die gratis te downloaden is. Via een abonnement betalen reizigers een vaste prijs per jaar, waarmee zij tot 30 minuten per rit gratis gebruik maken van de fiets. Bij langer gebruikt geldt een oplopend tarief per half uur. Het is ook mogelijk om zonder abonnement gebruik te maken van het fietsdeelsysteem.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.