gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Artsen in estafettetocht voor onderzoek

a1d85ab4cc4c8d7a6285db8818ed6216

Artsen, verpleegkundigen en andere medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis(ASZ) hebben zaterdag meegelopen in de SGOrun. Zij liepen vanaf het Dordtse ziekenhuis via Schoonhoven naar het Franciscus Gasthuis in Rotterdam.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Landelijk is de verwachting dat er enkele tienduizenden euro's zijn binnengehaald voor het onderzoeksfonds. Frank van den Elsen(woordvoerder ASZ) zegt: "Het is nog niet bekend welk bedrag er is opgehaald."

De estafettetocht die minimaal 75 kilometer moest zijn - vandaar de uitstap naar Schoonhoven - stond in het teken van het Spoedeisende Geneeskunde Onderzoeksfonds(SGOfonds). Het SGO doet onderzoek naar acute geneeskunde. Het team het Albert Schweitzer ziekenhuis bestond uit Spoedeisende Hulp-artsen en -verpleegkundigen. Bestuursvoorzitter Peter van der Meer liep ook mee.

Vanuit Dordrecht werd het ASZ team gesponsord vanuit alle hoeken. Inqar Drechtsteden stelde een volgbus ter beschikking en Ruiter Catering gaf eten mee voor onderweg.

Foto: Albert Schweitzer ziekenhuis

Lees ook

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?