gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Artsen in estafettetocht voor onderzoek

a1d85ab4cc4c8d7a6285db8818ed6216

Artsen, verpleegkundigen en andere medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis(ASZ) hebben zaterdag meegelopen in de SGOrun. Zij liepen vanaf het Dordtse ziekenhuis via Schoonhoven naar het Franciscus Gasthuis in Rotterdam.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Landelijk is de verwachting dat er enkele tienduizenden euro's zijn binnengehaald voor het onderzoeksfonds. Frank van den Elsen(woordvoerder ASZ) zegt: "Het is nog niet bekend welk bedrag er is opgehaald."

De estafettetocht die minimaal 75 kilometer moest zijn - vandaar de uitstap naar Schoonhoven - stond in het teken van het Spoedeisende Geneeskunde Onderzoeksfonds(SGOfonds). Het SGO doet onderzoek naar acute geneeskunde. Het team het Albert Schweitzer ziekenhuis bestond uit Spoedeisende Hulp-artsen en -verpleegkundigen. Bestuursvoorzitter Peter van der Meer liep ook mee.

Vanuit Dordrecht werd het ASZ team gesponsord vanuit alle hoeken. Inqar Drechtsteden stelde een volgbus ter beschikking en Ruiter Catering gaf eten mee voor onderweg.

Foto: Albert Schweitzer ziekenhuis

Lees ook

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.