gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Artsen in estafettetocht voor onderzoek

a1d85ab4cc4c8d7a6285db8818ed6216

Artsen, verpleegkundigen en andere medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis(ASZ) hebben zaterdag meegelopen in de SGOrun. Zij liepen vanaf het Dordtse ziekenhuis via Schoonhoven naar het Franciscus Gasthuis in Rotterdam.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Landelijk is de verwachting dat er enkele tienduizenden euro's zijn binnengehaald voor het onderzoeksfonds. Frank van den Elsen(woordvoerder ASZ) zegt: "Het is nog niet bekend welk bedrag er is opgehaald."

De estafettetocht die minimaal 75 kilometer moest zijn - vandaar de uitstap naar Schoonhoven - stond in het teken van het Spoedeisende Geneeskunde Onderzoeksfonds(SGOfonds). Het SGO doet onderzoek naar acute geneeskunde. Het team het Albert Schweitzer ziekenhuis bestond uit Spoedeisende Hulp-artsen en -verpleegkundigen. Bestuursvoorzitter Peter van der Meer liep ook mee.

Vanuit Dordrecht werd het ASZ team gesponsord vanuit alle hoeken. Inqar Drechtsteden stelde een volgbus ter beschikking en Ruiter Catering gaf eten mee voor onderweg.

Foto: Albert Schweitzer ziekenhuis

Lees ook

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.