Dordrecht, Netherlands

Artsen in estafettetocht voor onderzoek

Artsen, verpleegkundigen en andere medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis(ASZ) hebben zaterdag meegelopen in de SGOrun. Zij liepen vanaf het Dordtse ziekenhuis via Schoonhoven naar het Franciscus Gasthuis in Rotterdam.
Jordy Nijenhuis | 25 september 2018 14:33 | Aangepast op 25 september 2018 14:33
Landelijk is de verwachting dat er enkele tienduizenden euro's zijn binnengehaald voor het onderzoeksfonds. Frank van den Elsen(woordvoerder ASZ) zegt: "Het is nog niet bekend welk bedrag er is opgehaald."

De estafettetocht die minimaal 75 kilometer moest zijn - vandaar de uitstap naar Schoonhoven - stond in het teken van het Spoedeisende Geneeskunde Onderzoeksfonds(SGOfonds). Het SGO doet onderzoek naar acute geneeskunde. Het team het Albert Schweitzer ziekenhuis bestond uit Spoedeisende Hulp-artsen en -verpleegkundigen. Bestuursvoorzitter Peter van der Meer liep ook mee.

Vanuit Dordrecht werd het ASZ team gesponsord vanuit alle hoeken. Inqar Drechtsteden stelde een volgbus ter beschikking en Ruiter Catering gaf eten mee voor onderweg.

Foto: Albert Schweitzer ziekenhuis

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...