gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Artsen in estafettetocht voor onderzoek

a1d85ab4cc4c8d7a6285db8818ed6216.jpg

Artsen, verpleegkundigen en andere medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis(ASZ) hebben zaterdag meegelopen in de SGOrun. Zij liepen vanaf het Dordtse ziekenhuis via Schoonhoven naar het Franciscus Gasthuis in Rotterdam.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Landelijk is de verwachting dat er enkele tienduizenden euro's zijn binnengehaald voor het onderzoeksfonds. Frank van den Elsen(woordvoerder ASZ) zegt: "Het is nog niet bekend welk bedrag er is opgehaald."

De estafettetocht die minimaal 75 kilometer moest zijn - vandaar de uitstap naar Schoonhoven - stond in het teken van het Spoedeisende Geneeskunde Onderzoeksfonds(SGOfonds). Het SGO doet onderzoek naar acute geneeskunde. Het team het Albert Schweitzer ziekenhuis bestond uit Spoedeisende Hulp-artsen en -verpleegkundigen. Bestuursvoorzitter Peter van der Meer liep ook mee.

Vanuit Dordrecht werd het ASZ team gesponsord vanuit alle hoeken. Inqar Drechtsteden stelde een volgbus ter beschikking en Ruiter Catering gaf eten mee voor onderweg.

Foto: Albert Schweitzer ziekenhuis

Lees ook

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

fatbike1.png

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

politie prorail station sliedrecht.jpg

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

voetbal kijken kroeg cage.png

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.